Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El vagyunk adósodva! Mi lesz...

El vagyunk adósodva! Mi lesz most velünk?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. Ha így megy tovább el árverezik a házunkat :( Nem tudom mi lesz most velünk.

Anyukámmal,nővéremmel és az ő két kisgyerekével élek együtt( 3 éves és 6 hónapos). Van lakáshitelünk,és két személyi kölcsönünk. A lakáshitelből még csak 2 év ment le,az egyik. szem.kölcsönből már csak 2 év van vissza,a másikból még 4.

Anya meg én dolgozunk,tesóm segít amiben tud. MIkor megkapjuk a fizut,legelőször a hiteleket rendezzünk,aztán a fontosabb számlákat ugymint gáz és villany,és aztán tv,internet. Majd a maradékból a jöhet a kaja. Hó végére sokszor már alig van pénz kajára,van h napokig csak vajas kenyeret eszünk,mert másra nem telik. Még szerencse h a tesóm gyereke a nagyobbik tud enni a bölcsibe(volt állása a tesómnak és azért adta be,de sajnos kirugták),meg hétvégére a gyerek apja el szokta vinni(nincsenek együtt már).A pici meg még szopik.

Borzasztó a helyzet. ha nem tudjuk eléadni a házat 3 hónapon belül el fogják árverezni,mert jövő hónaptól már nem tudjuk fizetni a dolgokat,a víz és a gáz számlával már így is el vagyunk maradva :(

Nem tudom mi lesz velünk,és h hogyan segíthetnénk édesanyámnak. Sokszor hallom h éjszakánkét sír,mert nem tud mit tenni. A tv-t meg a netet már lemondtuk, 15-től kifogják kapcsolni. El kell adni majd a tv-t,meg a gépet,h plussz pénzhez juthassunk. Az ékszereket már rég beadtuk a zaciba h tudjunk azért enni. Mégis mit lehetne még tenni?


2010. máj. 8. 11:29
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
73%
Hát, remélem, hogy ez az 53%-os patkány valaha megérzi, hogy milyen, amikor nincs pénz és nagy a baj és az ember nem tehet róla! Mert okoskodni nagyon tudsz, azt látom!
2010. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim válasza:
55%
Ez nagyon szomorú, de akkor is felelőtlenség 2 gyereket szülni ilyen helyzetben!
2010. máj. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
100%
Azt még nem írtad meg, hogy aktív KHR(BAR) listán vagytok-e. Tehát fizetitek rendesen az összes hitelt? Ha nem vagytok, akkor más bankok esetleg tudnak segíteni hitelátvállalással, de ez persze megint újabb hitelt jelent, de a régit esetleg átvállalják (magyarul kiegyenlítik a másik tartozást és indul helyette egy új náluk). Csak olyan cégekhez ne menjetek, ahol 1-5 évre adnak párszáz ezret, mert ott hetente kell fizetni és nagyon kemények a feltételek is, emellett 2-3-szorosát fizeted ki a felvett összegnek már rövid idő alatt is.
2010. máj. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha esetleg munkát keresnél sztem simán tudnál a blaha mekijébe dolgozni mert úgy tudom h oda kell a munkaerő 510ft-os munkabér+jutattás ill. ha 3 hónapnál tobább bírod a munkát akkor 710ft-os órabért kapnál én így tudom engem is most vettek fel oda jövöhét pénteken kezdek. persze tudom h nem a legjobb meló de akkor is ha van lehetőség h még egy műszakot beválallj

ill. ha esetleg hosszú a hajatok akkor azt simán levághatnátok és eltudnátok adni elég jó pénzért sztem, vagy vért adni vannak olyan helyek ahol pénzt adnak ezért és ez is tudna vmennyit segíteni neked és tudom h ez kicsit brutálul hangzik de job ötletem nincs:S

am nagyon sajnállak és ha olyan anyagi helyzetben lennék akkor simán segítenék neked de sajnos nem tudok:S

2010. máj. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:

12.02

Nem kértem h kritizáld a családomat. Nincs semmi közöd ahoz h a tesómnak miért van 2 gyereke

2010. máj. 8. 12:22
 26/60 A kérdező kommentje:
NEM LESZEK PROSTI!
2010. máj. 8. 12:23
 27/60 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hasonló helyzetben vagyunk, annyi a szerencse, hogy anyu most hálaisten eltudott helyezkedni, talán picit kilábalunk! Az önkormányzat tényleg nem segítt semmit se, végettük éhen is halhatna az ember!
2010. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
22%

ma 12:15


Az az 53 % os patkány sem áll jobban csak éppen sosem tudna felvenni hitelt, ugyanis ez hagyomány, másrészt nem lenne rá alkalmas sem!


Egyébként fél éve nincs melója és rájött arra ha lenne sem jutna előbbre úgyhogy túl a 3ik x en gyúr az érettségire és a felvételire, hoyg leaglább diákhitelt kapjon aztán leygen belőle valami ami kápéra váltahó..


Mellesleg volt már sokminden a munkásproli szintjén csak akasztott ember nem...

2010. máj. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:
Van munkám,anyukámnak is van. tesómnak is folyamatosan keres. Nem vagyunk BAR listások,az első mindig a hitelek törlesztése. Érdeklődtünk hitelkiváltásról,de nem tudjuk elintézni mivel a lakáshitel fundamenta alapra kaptunk meg. A hitel egy része ebbe az alapba van,amit 8 év után beleforgattak volna hitelbe. Én nagyon nem értettem a lényegét,meg nem is én beszéltem a bankkal,hanem anyu,a lényeg az h kilőve.
2010. máj. 8. 12:29
 30/60 anonim ***** válasza:
27%
mégis milyen választ vársz? nemfog az égből potyogni a pénz. elkell adni a házat 2-3 milláért nincs más választásotok.
2010. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!