Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El vagyunk adósodva! Mi lesz...

El vagyunk adósodva! Mi lesz most velünk?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. Ha így megy tovább el árverezik a házunkat :( Nem tudom mi lesz most velünk.

Anyukámmal,nővéremmel és az ő két kisgyerekével élek együtt( 3 éves és 6 hónapos). Van lakáshitelünk,és két személyi kölcsönünk. A lakáshitelből még csak 2 év ment le,az egyik. szem.kölcsönből már csak 2 év van vissza,a másikból még 4.

Anya meg én dolgozunk,tesóm segít amiben tud. MIkor megkapjuk a fizut,legelőször a hiteleket rendezzünk,aztán a fontosabb számlákat ugymint gáz és villany,és aztán tv,internet. Majd a maradékból a jöhet a kaja. Hó végére sokszor már alig van pénz kajára,van h napokig csak vajas kenyeret eszünk,mert másra nem telik. Még szerencse h a tesóm gyereke a nagyobbik tud enni a bölcsibe(volt állása a tesómnak és azért adta be,de sajnos kirugták),meg hétvégére a gyerek apja el szokta vinni(nincsenek együtt már).A pici meg még szopik.

Borzasztó a helyzet. ha nem tudjuk eléadni a házat 3 hónapon belül el fogják árverezni,mert jövő hónaptól már nem tudjuk fizetni a dolgokat,a víz és a gáz számlával már így is el vagyunk maradva :(

Nem tudom mi lesz velünk,és h hogyan segíthetnénk édesanyámnak. Sokszor hallom h éjszakánkét sír,mert nem tud mit tenni. A tv-t meg a netet már lemondtuk, 15-től kifogják kapcsolni. El kell adni majd a tv-t,meg a gépet,h plussz pénzhez juthassunk. Az ékszereket már rég beadtuk a zaciba h tudjunk azért enni. Mégis mit lehetne még tenni?


2010. máj. 8. 11:29
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
25%

ma 12:49


Aludtál már úgy hogy másnapra ellopták még a cipődet és a kabátodat is? Nem hinném...


Hidd el sokan fogalmuk sincs milyen szintjei vannak az "élet" bugyrainak..

2010. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
100%

a mindenféle illegális pénzkereseteket ajánlgatónak üzenem, hogy nem mindenki bűnöző.


kérdező: a lakást legjobban ingatlanközvetítőn keresztül tudjátok eladni, igaz, hogy akkor jutalékot kell majd fizetnetek, viszont sokan nem veszik a fáradtságot önálló keresgélésre, hanem náluk érdeklődnek lakás után. a hitelt ha kiváltani nem is tudjátok, de átütemezést próbálhattok kérni, akkor csökkenni fog a havi törlesztőrészlet. próbáljátok ezt meg minden hitelnél megkérni, valamelyiknél csak sikerül...plusz munka is jó ötlet, a nővéred is vállalhatna gyerekfelügyeletet, úgyis otthon van, meg sokan (én is) szívesebben bízzák a gyereküket olyanra, aki szintén anya, és gyakorlata van benne, mint egy 16 éves gimis kislányra, aki így egészíti ki a zsebpénzt, de a gyermekgondozásról meg gőze sincs...mondjuk adhat fel hirdetést, vagy a nagyobb áruházak hirdetési felületére is kirakhatja, hogy gyermekfelügyeletet vállal saját otthonában.

2010. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
71%

Azt a kapás válaszolót főbe kéne lőni!!! Ne azokat b...aszo...gassa, akik ha tehetnék 2-3 helyen is melóznának. És előre tervezni? Lehet ma már előre tervezni??? Ha erre alapoznék sose szülnék, mert sose tudhatom, holnap lesz-e még állásom.

Ma ha valakinek a szülők nem teremtették meg a saját lakást, csak úgy lehet, ha eladósítja magát. Az albérletek meg úgy ahogy van nem megoldás. Egy ismerősöm 2-3 havonta vándorol, pedig mindig rendesen fizet, de a tulajok általában eladják a feje fölül, ez érthető is, mert a tulajok is bajban vannak, amúgy én nem adom ki,pedig lenne mit, mert az albérlők ugyanúgy kihasználják a tulaj jóindulatát, ahogy a tulajdonosok kicsesznek az albérlőkkel. Abszolút kiszolgáltatottság mindkét részről. Nekem tulajdonosként van tapasztalatom, hogy a legtöbb albérlő nem vigyáz a lakásra, fizetni sem természetes nekik kulcsátadáskor, nem érdekli őket, hogy ez így megfelel-e nekem, csak beköltöznek, aztán ártatlan szemekkel néznek rám, mikor kérem a pénzt...És csodálkoznak, ha kiakadok, utána meg az Apeh-hal zsarolnak. De azt is látom, milyen az, amikor kóbor kutyaként megy az ember egyik lakásból a másikba, ami nem az övé. Még egy nyomorult kutyát se tarthat, én se engednék kutyásat albérletbe, mert utána jobban sajnálnám a kutyát kirakni, mint a tulajt, ha nem fizet. Gyerekkel se lesz egyszerű albérletet találni, mert ki szeret gyerekrajzokat látni a falán? És mi az, hogy ragadjon kapát, mint nagyanyáink??? Nagyanyám és Nagyapám egész életében kapált, és felhúzott belőle 3 házat, mert a TSZ-ek világában nem kellett megvennie a traktort, stb., de ma próbálj meg kapálásból nemhogy házat építeni, de megélni, te műveletlen b...kó! Tönkretették a mezőgazdaságot, hiába hevernek a földek parlagon, nem művelik az emberek, mert nem éri meg. Nekem is vannak rokonaim, akik egész életükben művelték, de ma már nem, mert még az se jön be, amit rákölt. Ez más világ, ami működött 30 éve, az ma már nem működik.

Én is gondoltam már rá, ha minden kötél szakad, szétteszem a lábam. Eddig még mindig volt más megoldás, de ha arról lenne szó, hogy éhen hal vagy hontalan lesz a gyerekem, feladnám az erkölcsösségemet, és nevezzetek akárminek, kur..va nem leszek akkor se, ha majd megteszem, pedig nekem nincs gyerekem, de én a kutyáimért is megtenném, mert ha vinnék a házat, menhelyre kéne adni őket, hát előbb leszek ku.r...va, mint hogy a kutyámat menhelyre dugjam, úgyhogy ezt üzenem a nagyon okos kapásnak!

Amúgy nekem egy dologtól áll fel a szőr a hátamon: nyomorgó emberek, akik feje felett ott lebeg a jelzálog, havi 20-30e Ft-okat költenek fejenként cigire, tudok sok nyomorultat, aki előbb veszi meg a cigit mint a gyerekének a kaját, és meg is indokolja, mert a sok idegeskedés miatt szüksége van rá, de lehet nem idegeskedne annyit, ha félretenné azt a pénzt, na az ilyen megérdemli ha az utcán végzi. Csak a gyerekeit meg a kutyáját szánom. A tetűnek megfagyott a télen a kutyája, mert annyi pénze nincs, hogy megcsináltassa a kerítést, és a kutya feltekeredett lánccal nem tudott estére bemenni a házba, azonkívül a fiát lecseszi, ha enni mer a hűtőből, ha elvisz fél kiló kenyeret otthonról munkába mert éhes, de a cigire érdekes mindig van pénz.

Lényeg, van ilyen is, meg olyan is, de ne a dolgos embereket cse..szeg..tesse már az, akinek fogalma nincs az életről. azt meg nagyon jól tudja minden intelligens ember, hogy internet nélkül ma már az álláskeresés se megy, persze megoldható másként is, könyvtárban, stb., de akkor is ki vagyok akadva a nagyon okos hozzászólásokon.

2010. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
47%

ma 15:01


Igen lehet előre tervezni, bizonyos mértékig!!!

Szerinted mit neveznek pénzügyi stratégiának?


Nyilvánvaló hogy nem ugrok bele egy hitelbe vagy egy előfizetéses hüségszerződésbe ha nem tudom akár egy összegben letenni a 3 negyedét vagy az első 10 -12 havit..


Akkor addig nyujtózkodok ameddig tudok és ha nem futja többre hát alszom az istállóban, mert onnan nem dobhatnak ki ha az a sajátom!!



Akik ilyen helyzetbe jutnak ott általában semmiféle pénzgazdálkodás nincs...

Túlvállalják magukat aztán pislognak hogy miért nem megy a dolog... Meg egy seggel akarnak megülni 5 lovat..

Az nem ciki ha szegény vagy, de az már igen ha még hülye is..

2010. máj. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
57%

Bár baromi egyszerüen ki lehet számolni 2 óra alatt az egész éves családi pénzforgalmat, és a napi szükséges kiadásokat is akár még 20-30% os rátartással is.

És ha a kiadás oldalon kijön éves szinten egymillió háromszázezer, a fizetésem meg csak 800 ezer 12 hónap alatt mellesleg más bevételem vagy tartalékom nincs, akkor elgondolkodok, hogy valahogy meg kellene fordítani a mérleg nyelvét különben baj lesz a dologból...


Én ezért sem veszek fel soha sehonann hitelt, inkább eladom amim van vagy nem költök semmire, mert a bankokban átverik a közembereket!!


Nem vázolnak mindent teljeskörüen vagy ha igen akkor szóban és pénzügyi szaknyelven amiből a hozzá nem értőnek nem jön át a lényeg, de a legtöbben meg sem tunak jegyezni 2 perc folyamatos mondókát aztán ez lesz a dologból.. A Másik fele meg a jog..

A Jog mindíg annak az oldalán van akinek pénze van, akinek meg nincs az szokott hitelért menni..



Azt is ki lehet számolni hogy egyáltalán megéri e dolgozni járni, mert manapság néhány munkavállalás "költsége" sokszor még a dolgozónak sem éri meg pl ha a napi mosást, bejárást, étkezést levonjuk az egy napra leosztott bérből.. És akkor még nem számoltuk azt ha kell egy másik cipő vagy akármi ami a munkavégzéshez szükséges..


Akkor?


Csak járnak mint a bolondóra?

Vagy marad a zsebükben 500 forint naponta? Annyi az aluljáróban is összejön 3 óra alatt... Azért nem éri meg 8 órát keccsölni valahol.. Nyilván akkor másba kell fogni mert ez nem kifizetődő, nemhogy jövedelmező..


Azt is ki lehet számolni hogy mennyi napi bevétel szükséges bizonyos életszinvonal fenntartásához...


Ha ezt nem tudom biztosítani magamnak akkor lejjebb adok az igényekből, és eszek 80 forintos főtt csontot meg járok olyan ruhába ami akad, és nem veszek csak 2 ezer forintos telefont, higítom a legolcsóbb mosogatószert és keverem a legolcsóbb öblítővel aztán azzal mosok meg tisztálkodok mert így 1600 forintból nyerek 10 liter lónyálat ami elég 3 hónapra mindenféle tisztitásra....

Veszek lisztet meg faluról tojást vagy ahol olcsóbb aztán gyúrok tésztát mert olcsóbb..

Lezárom a hütőt fél napra és csak mirelittbe tartok dolgokat, nem használok csak 1 villanyt, fűtésre meg összecsavarozok egy jancsikályhát vashordóból a füstcsövet meg kilógatom az ablakon aztán tüzelek mindennel ami belefér, de a fizetésem 80% át nem viszik el a számlák..


Nem tetszik az őskor?

Lehet menni az utcára is az szerinted jobb lenne?


Ez Magyarország! De máshol még ennél is rosszabb...

2010. máj. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
37%

Ezt

ma 15:01

nek írtam


Mellesleg ha nincs megteremtve a lakás, akkor nem veszek 8 millióért hitelre házat, hanem veszek egy 100 ezer forintos telket mucsaröcsögén, aztán rá egy fa bungallót egymillióért, mert 75 ezerért havonta onnan is el lehet járni "dolgozni" viszont abba tuti hogy nem rokkannak bele mégha hitelre is veszik..

2010. máj. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek egy kisebb faluba! Szükség törvényt bont! Mi pl.: 600 ezerért vettünk egy másfél szobás családi házat egy somogyi faluban, igaz, költöttünk is rá, plusz építeni kellett még egy szobát, de bőven elég 2 és fél millió forint, és még hitelünk is csak 300.000 Ft van.
2010. máj. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
74%

Annak, aki nekem, 15:01-esnek írt, felpontoztalak a stílusod ellenére. Azt hiszem, mi már nem tudunk ebben gondolkozni, pedig igazad van. Abban is tökéletesen igazatok van, hogy jobb 75e Ft-ért munkába járni, mint havi 75 e jelzálog lógjon felettem pallosként. Mert akkor legalább a ház nincs veszélyben. Én is tudok olyat, aki az infarktustól fél, mert nagyobb, szebb házról álmodtak és most belerokkannak. A rokonaim közt is van olyan, akinek 500e Ft-os konyhabútor kellett a hitelből, akinek nem volt muszáj földig rombolni a parasztházat amit megvett, de megtette, újat épített, most 20 milliós hitelt nyög, és munka nélkül maradt és retteg. Sok ilyen ostoba ember van. Azt viszont, hogy a kérdező közéjük tartozik-e, nem tudom ennyiből megítélni, és azért sincs jogom elítélni senkit, hogy gyereket szült az élete szerelmének, és aztán magára maradt.

Amúgy nem olyan egyszerű ez a tüzelő kérdés, nálunk ha kimész az ersőre, megbüntetnek, max. gyújtósnak valót gyűjthetsz szabadon. Volt hogy egyedül voltam, nő voltam, és kilátástalan volt a fűtés, lejjebb adtam, gázzal nem fűtöttem, vettem szenet meg fát, de rengeteg meló volt vele és a végén annyit fáztam mellette, hogy ennyi erővel maradhattam volna a gáznál, ha alig kapcsolom be. Nem olyan egyszerű előre látni a dolgokat, mert a cirkó elfagyott, és már ha akarnék se fűthetnék gázzal. Megoldottuk a párommal, vettünk egy olcsó használt Carbo Robotot és daraszénnel automata módon fűtünk, félárból kijöttünk, már első évben megtérült a ráfordított pénz, de ha nem lenne a párom, nem tudom mit tettem volna. Mi huszonévesek, harmincévesek honnan tanulhattuk volna meg, hogyan lehet olcsón fűteni, ha a gázfűtésben nőttünk fel? Kipróbáltam a szenet, és belebuktam. Ha lett volna bárki, aki szól, nem veszem meg.

A másik pedig az, hogy én tudnék vajas kenyéren meg zsíros kenyéren élni, de a párom mellett nem tehetem, akinek jó a fizuja. Mi van, ha felélem az összes tartalékomat, mert mellette nem tudok úgy spórolni, aztán majd cserbenhagy, amikor már nem lesz pénzem??? Akkor majd kioktathatsz, hogy nem volt stratégiám. Ilyen elven nem vállalhatok gyereket, mert nem tudom őt ellátni és még a lakást is fenntartani, főleg nem a gyesből. Csakhogy elvileg van párom, akivel ez működik. De ha közben lelép??? Mindenkinek jöhet olyan, amit nem lát előre. Mert lehet hogy emiatt nagyon rossz stratégia nekem gyereket szülni, mert utána egyedülállóként még úgyse kellek a munkaerőpiacon. De az is lehet, hogy a legjobb stratégia, mert a gyerekkel valószínű a párom anyagilag is mellettem marad. Persze nem a pénzről szól ez az egész, de példaként írtam, mert igenis kőkemény anyagi vonzatai vannak ma egy gyerek bevállalásának, és vannak dolgok amit nem lehet előre látni.

Amúgy jó ötleteid vannak!

2010. máj. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
70%
utolsó, az én férjem PONT AZÉRT ragaszkodik hozzá, hogy nekem is jó állásom legyen, pedig az ő bevételéhez képest ez zsebpénz, hogy ha vele BÁRMI történik (balesetet szenved, megbetegszik, akármi jöhet, nem csak hogy elhagy, azt nem tervezi remélem :P:)) akkor legyen hova nyúlni. sztem ezért nagyon fontos, hogy egy házaspár mindkét tagja dolgozzon, mert jöhet olyan, amit nem lehet előre látni, és a gyereknek akkor is enni kell...
2010. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
100%
07:59 vagyok, még annyi, hogy a tartalékok kellenek, de azoknak felélésére nem lehet alapozni, mert a legnagyobb vagyon is véges, főleg, ha valaki beteg, és drága kezeléseket kell kifizetni. szóval korántsem a válás a legnagyobb "kockázati tényező".
2010. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!