Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El vagyunk adósodva! Mi lesz...

El vagyunk adósodva! Mi lesz most velünk?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. Ha így megy tovább el árverezik a házunkat :( Nem tudom mi lesz most velünk.

Anyukámmal,nővéremmel és az ő két kisgyerekével élek együtt( 3 éves és 6 hónapos). Van lakáshitelünk,és két személyi kölcsönünk. A lakáshitelből még csak 2 év ment le,az egyik. szem.kölcsönből már csak 2 év van vissza,a másikból még 4.

Anya meg én dolgozunk,tesóm segít amiben tud. MIkor megkapjuk a fizut,legelőször a hiteleket rendezzünk,aztán a fontosabb számlákat ugymint gáz és villany,és aztán tv,internet. Majd a maradékból a jöhet a kaja. Hó végére sokszor már alig van pénz kajára,van h napokig csak vajas kenyeret eszünk,mert másra nem telik. Még szerencse h a tesóm gyereke a nagyobbik tud enni a bölcsibe(volt állása a tesómnak és azért adta be,de sajnos kirugták),meg hétvégére a gyerek apja el szokta vinni(nincsenek együtt már).A pici meg még szopik.

Borzasztó a helyzet. ha nem tudjuk eléadni a házat 3 hónapon belül el fogják árverezni,mert jövő hónaptól már nem tudjuk fizetni a dolgokat,a víz és a gáz számlával már így is el vagyunk maradva :(

Nem tudom mi lesz velünk,és h hogyan segíthetnénk édesanyámnak. Sokszor hallom h éjszakánkét sír,mert nem tud mit tenni. A tv-t meg a netet már lemondtuk, 15-től kifogják kapcsolni. El kell adni majd a tv-t,meg a gépet,h plussz pénzhez juthassunk. Az ékszereket már rég beadtuk a zaciba h tudjunk azért enni. Mégis mit lehetne még tenni?


2010. máj. 8. 11:29
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
78%
Szia!Ilyenkor nagyon elszomorodom,ha ilyent olvasok.Nem tudom mit tudnatok tenni meg,gondolom mindenen sporoltok.Utalom a magyar kormanyt,magyar bankokat.Talan valami segelyt igenyelni.De az is idö mire megadjak.Vagy a bankban haladekot kerni.Fel a fejjel.Voltam hasonlo cipöbe,en külföldre mentem dolgozni.
2010. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel őket telefonon vagy menj be hozzájuk személyesen, ha van rá lehetőség:


A Banki Hitel Károsultak Egyesülete

Képviseleti iroda


Budapest


1143 Budapest Szobránc u.1.I/1

e-mail:

bhke@t-online.hu

info@bhke.hu


Azt olvastam, hogy az esetek 70%-ban tudnak valamilyen megoldást vagy megfelelő tanácsot adni, ha még nincs Kilakoltatási Végzés.

Egy próbát mindenképpen megér a dolog. Sajnos az ingóságok eladása csak 1-2 hónap haladékot jelent, ez nem valós megoldás. Az önkormányzatotok nem tud esetleg segíteni?

2010. máj. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
29%

Előbb kellett volna gondolkodni...


Adjátok el amit lehet, költözzetek kissebbe vagy olcsóbba de az már ne legyen hiteles, aztán ragadjátok meg a kapát ahogy nagyapáitok is..


"Nincs új a nap alatt"

2010. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvastam a Banki Hitel Károsultak Egyesületésről a cikket. Olvasd el, ha tudod, bár önmagában ez még nem segít.


[link]

2010. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
87%
Igen, én is elszomorodom, egyébként nem állok messze tőletek, de még pár hónapig elvileg stabil minden. Utána nekem is megszűnik a munkaszerződésem, és ha nem újítják meg, akkor borul minden és nem tudom mi lesz. Egyúttal dühös is vagyok, hogy a média fröcsögi a 100 leggazdagabb magyar névsorát, meghogy ~250 mrd forinttal gazdagodtak összesen egy év alatt. Köztük olyan is, akinek a fél fizetésem odaadom hiteltörlesztésként. Egyszerűen vérlázító ez a tehetetlen düh.
2010. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
34%

Mellesleg a Tv meg az internet abszolút kiiktatható lenne ha már ekkora xarban vagytok, de szerintem a telefon is...


Bőven elég egy darab feltöltős mobil, amit feltötltötök 2 havonta a legkissebb összeggel csakhogy megmaradjon a szám.



Ezzel akár 20-30 ezerrel is több maradhatna a kasszában havonta...

2010. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
32%

ma 11:46



Neked is még most kellene előre tervezni nem majd akkor kapkodni! Amit lehet adj el, hogy legyen kápé tartalékod és ne hagyj mindent az utolsó lapra..


Nem is értem az embereket komolyan..


Olyan nehéz 2-3 hónapra előre gondolkodni?

2010. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat azt még nem írtam, hogy a bankhoz is mindenképpen el kellene menni és kérni, hogy ti adhassátok el a házatokat. A bank nem jótékonysági intézmény, de azért ott is emberek dolgoznak.
2010. máj. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

Már hónapok óta áruljuk,nagyon áron alul. Mi 8,5 millióért vettük. Mára már 7 millióért is oda adnánk. Mindenről amiről tudtunk lemondtunk,vezetékes telonk sose volt. MIndenkinek mobilja van,amit tényleg lég ritkán töltünk,mert arra sincs keret. Másodállásba el szoktunk menni takarítani,de több múszakba dolgozunk és szinte mindig olyankor hívnak amikor dolgozni kell menni. Tesóm meg a picitől nem tud menni ilyenkor helyettünk.

És igen,nagyon dúhítő mikor a 100 leggazdagabb mnagyart mutogatják a tv-ben!

2010. máj. 8. 11:55
 10/60 anonim ***** válasza:
64%

ma 11:53


Hja emberek..


És az ember a legaljasabb főleg akkor ha a saját akármije függ valamitől is, úh a jóindulat kábé olyan mint a talált pénz...


Ilyesmire nem érdemes alapozni, de valóban a lehető leggyorsabban pénzt kell csinálni mindenből és váltani egy kissebbre ami nem hiteles...

2010. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!