Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya cseszeget mert nem...

Anya cseszeget mert nem dolgozom? (20/L)

Figyelt kérdés

Gyenge szakközépbe jártam.Először szakmám lett, utána leakartam érettségizni ezért maradtam két évet és most főiskolára jelentkeztem jogra. Fel is vettek viszont ebben az első félévben annyira új volt minden ( új város, koli, emberek, életritmus, tanulási ritmus teljesen más mint eddig és konkrétan most szakadtam el itthonról teljesen ) hogy nem akartam dolgozni. (Nyáron 3 szakban folyamatosban dolgoztam egy gyárban hogy az első hónapra meglegyen mindenem.. na mindegy.) Így is van rajtam elég nyomás gondoltam diákhitellel megoldom ezt a félévet és utána neki állok dolgozni. De ez anyunak nem tetszik. Minden egyes álló hétvégém mikor hazajövök abból áll hogy üvölt velem, bőg, kiabál, olyanokat mond hogy senkinek nem fogok kelleni, egy fiúnak sem adóssággal, mindenkinek elmondja a környezetünkben hogy nem dolgozom és mindenki elhord engem mindennek,hogy élősködő vagyok mert az ő gyerekük dolgozott főiskola mellett stb stb. Nekem ebből már olyan elegem van. Van egy 40 éves tesóm akit anya pesztrált kb mióta él. Mindig adott nekik havonta 30 ezreket és most hogy nekem kéne..megy minden héten az üvöltés hogy ő már öreg, beteg amit alá is írok és én mondtam is neki hogy ne dolgozzon mert diákhitelből bőven kijövök ebben a fél évben, de nem hagyja abba. Elmondja úton útfélen a városban, engem éget mindenhol mindenki szemében.

Pl péntek este hazaesek és csak arra van erőm hogy lefeküdjek. Másnap felkelek kimosom a ruháimat, pihenek, filmezek, tanulok és vasárnap mehetek is vissza. Erre anya azt mondja én egy lusta disznó vagyok, döglök egész nap ahelyett hogy dolgoznék. Hagyjam itt a sulit menjek el dolgozni mert neki nincs ehhez kedve 62 évesen.

Most mit csináljak? Iratkozzak ki? Most is cseszeget, konkrétan ordibál be a konyhából hogy keressek állást suli mellett decemberre, de nem érti meg hogy itt a vizsgaidőszak a nyakamon is. 1000x elmondtam neki hogy ahogy letudtam az első vizsgáimat, megtudom milyen, mennyit kell tanulni rá stb.. elmegyek dolgozni. Egyszerűen mintha nem jutna el az agyáig.

Most mit csináljak? Iratkozzak ki? Hagyjam itt??


2016. nov. 25. 11:16
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
98%

Érdekelne,hogy a sok okosból hányan végeztek el fősulir/egyetemet úgy,hogy közben minden nap tudtak melózni. Gyanítom nem sokan.

Anyád tipikus példája a miért ne szülj 40es korodban kérdéskörnek.

Mond,hogy dolgozol,vedd fel fél évre ha nagyon muszáj a hitelt aztán màsodik félévben menj dolgozni legalább hétvégéken vagy éjszakai műszakban.

A kutyával próbálj albérletet keresni,nem lesz kőnnyű.

Ja és valami sresszkezelést is tanulj mert megfogsz kattani

2016. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
44%
Kamu.
2016. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
95%

Nézd: vagy továbbra is hazajársz, és elviseled a balhékat vagy nem mész haza, "akármilyen" élet is az... Harmadik lehetőség nincs. De ha tényleg ilyen durva ellenszeled van otthon, akkor nem jósolok neked túl sok jót a vizsgaidőszakra - és ha elhasalsz valamin, akkor megint csak anyád vitorlájába adsz szelet!

Én tényleg családszerető vagyok, de a helyedben nem járnék haza, és rövid úton elhoznám tőlük a kutyámat is (ha tényleg a tiéd, és nem közös). A barátnőddel meg találkozhatsz akkor is, ha nem mész haza.

2016. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
27%
azért elmondanám,sok egyetemista dolgozik sokszor egyetem helyett is.... én megszakítanám a kapcsolatot elmebeteg anyáddal,és élném a saját életemet.
2016. nov. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
45%
Ez a kiscsaj max jogi asszisztensire jár...
2016. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
lol :D ez büntetett....
2016. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
64%

Megspórolok neked 2 évet és több mint egy millió forintot a válaszommal.

Hagyd ott a jogi kart, nem neked való. Sajnos érzelmileg és idegileg gyenge vagy hozzá, ami egy ilyen család esetében sajnos nem is meglepő. Se a képzést, se később a jogászi munkát nem bírnád, ehhez kőkemény idegrendszer és érzelmi stabilitás szükséges.

Keress valami nyugis irodai állást, ahol nyugisan fénymásolsz majd, meg Excelben cellákat színezel, és kapsz érte nettó 120-asat. Találsz egy pasit, aki keres nettó 150-et, kerestek egy kis albit, szülsz két gyereket, és leéltek egy teljesen középszerű életet.

Szerintem benned ennyi van, ez nem szégyen.

2016. nov. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Kamu a kérdés.


Egy jogász

2016. nov. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!