Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenezendo vagyok, mert nem...

Lenezendo vagyok, mert nem dolgozom, hanem tanulok es a parom tart el?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag a ku..vatol kezdve minden vagyok, amit el lehet kepzelni. Nyilvan nem szeretnem felbehagyni az egyetemet. 20 evesen kezdtem el, meg 2 ev van hatra. A parom maximalisan tamogat, de se az en csaladom, se az ove nem. Minden csaladi talakan az en"semmittevesem" a tema. A tanulmanyaim mellett a komplett haztartast vezetem, mindig szep tiszta a lakas van vasalt ruha, fott etel, jarok edzeni es ugye tanulok. Nem unatkozom, nem tespedek. Van, hogy este 8-ig gyakorlatom van. Foleg a szuleim es az egyik testverem mar annyira alaz napi szinten, hogy a telefont se szivesen veszem fel nekik. Sz.jam le? Vagy van alapja?
2015. ápr. 28. 04:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, én a családomat sürgősen leállítanám, és a pároménak is megmondanám a magamét, onnantól kezdve pedig nem mennék közös dolgokra, ennyi.


Egyébként létezik diákmeló, ha van időd, el lehet menni, neked is jobb lenne - úgy értem, lenne kereseted, valami pici. A lelkednek nem tenne jót?


Én dolgozom, de a fizum 95%-a kezelésekre megy, így gyakorlatilag ugyanez a szitu... vagyis nem, mert te legalább suli miatt nem tudsz félretenni, én meg hiába melózok, mert 20 000-em marad egy hónapra kb. És ettől sírni tudnék.


De amúgy nekik ez nem természetes, hiszen ők melóztak reggel 4-5-tő sulikezdésig, aztán este is, suli után... szerintük te csak a lábadat lógatod.

2015. ápr. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párodnak megfelel és vállalja, miért érdekel más véleménye?

Családodnak magyarázd el (de minek?), hogy örüljenek, nem ők tartanak el tanulásod közben,

párod családjának pedig (felesleges tán, mert újabb vitát generál...), hogy örüljenek, mert lesz egy, vagy eggyel több tanult ember rokonságukban.

2015. ápr. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Külföldön teljesen normális, hogy a pár egyik tagja dolgozik, a másik pedig otthon van ilyen-olyan okból. Senki nem szól meg érte senkit. Magyarországon még mindig az a szokás, hogy beleszolnak más életébe. Ez két ember döntése kell hogy legyen, azé, aki eltart és azé, akit eltartanak. Tegyél rá magasról, hogy ki kit mondom ha neked így jó. Pláne, hogy gondolom ha meg lesz a vegzettseged, nyilván keresel majd munkát
2015. ápr. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem lenézendő, de én nem tudnék így élni. Én is a párommal lakom és még tanulok, de mellette diákmelózom, ösztöndíjat kapok ez így kitesz egy minimálbért, ha több időm van, akkor többet is. De veled mi lesz, ha 2 éven belül tönkremegy a kapcsolatotok? A szüleidhez nem mehetsz vissza az alapján, amit leírtál.
2015. ápr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem gondolom,hogy rossz értelemben vett eltartott vagy.

Akkor ilyen alapon az is lenézendő aki munkanélküli,aki gyesen van vagy háztartásbeli mert van 3-4 gyerek.

Mit várnak el tőled mégis,mit mondanak?Menj el dolgozni suli mellett vagy hagyd abba az egyetemet?

2015. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem,nem lenézendő. De sajna sok olyan párt láttam a környezetemben,ahol a pasi melózott,a lány tanult,majd a diploma és a jó meló(= jó fizu)után a lány elkezdett arcoskodni,hogy ő diplomás a pasi meg csak melós,vagy hogy ő jobban keres és e miatt az ilyen kapcsolatok nagy része tönkrement. Szerintem ez lehet az ő fő bajuk.


37/Kan

2015. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg mindenki foglalkozzon a saját kis életével, és ne pofázzon bele a MÁS dolgába.

Kettőtökre tartozik, a többinek befe-téma van.

2015. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi úgy költöztünk össze a férjemmel hogy neki nem volt munkája( közös döntés alapján) . Az ő családjának nagyon szúrta a szemét. Én elküldtem őket a fenébe, hogy külön család vagyunk, ne turkáljon senki a zsebemben, majd mi tudjuk nekünk mi a jó.(Nem kértünk volna soha tőlük egy fillért sem, nem is tudtak volna adni, és az én fizetésem bőven elég volt . )Segítettem neki munkát szerezni. Szóval azóta meg az a duma, hogy milyen jó nekünk az a szemét mennyit keres, így könnyű.

Szóval jobb ha nem is foglalkozol velük. Az ilyen embereknek mindig lesz problémája. Ha elkezdenek szekálni akkor állítsd le őket, hogy semmi közük hozzá és ha nem hagyják abba akkor rakd le a telefont, vagy hagyd ott őket.

Bele gondolva a mi helyzetünkbe anno, mégis mit kellett volna csinálnom? Jártatni a számat, hajtogatni hogy a férjem munkanélküli, kiszívni érte a vérét? Minek? Segítettem neki és ennyi. Én is bármikor járhatok még így.

Rosszban kell igazán megmutatni hogy számíthat rám.

Szóval állítsd le őket a fenébe, ha úgy van akkor telefon kinyom. Egyszer csak megértik. De a párod is elmagyarázhatja nekik, hogy semmi közük hozzá, az ő dolga, az ő keresetéből éltek, szülőknek közük hozzá semmi. Feltéve ha nem mentek hozzájuk kölcsön kérni.

2015. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem fogok arcoskodni, mert a paromnak is felsofoku van vegzettsege.Miert menne tonkre a kapcsolatunk? Miert gondolkozzak ilyesmin? 2 ev mulva automatikusan megyek a tovabbkepzesbe, es fizetest is kapok, meg ha nagyon keveset is. Oszondijat amugy en is kapok, de a paromtol is kpok penz ha kell valamire. A szuleim azt szeretnek, hogy hagyjam ott az egeszet, mert hulyeseg.(nem bolcsesznek tanulok vagy ilyesmi)
2015. ápr. 28. 14:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja hát ha a szüleid szerint hagyd ott az egyetemet akkor nem tudom miért foglalkozol még a véleményükkel.

Még ha azt mondanák,hogy vállalj diákmelót,ne légy úgymond anyagilag kiszolgáltatva akkor azt mondanám,hogy biztos féltenek,és lehet van igazság benne,de így ne foglalkozz velük...

2015. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!