Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya cseszeget mert nem...

Anya cseszeget mert nem dolgozom? (20/L)

Figyelt kérdés

Gyenge szakközépbe jártam.Először szakmám lett, utána leakartam érettségizni ezért maradtam két évet és most főiskolára jelentkeztem jogra. Fel is vettek viszont ebben az első félévben annyira új volt minden ( új város, koli, emberek, életritmus, tanulási ritmus teljesen más mint eddig és konkrétan most szakadtam el itthonról teljesen ) hogy nem akartam dolgozni. (Nyáron 3 szakban folyamatosban dolgoztam egy gyárban hogy az első hónapra meglegyen mindenem.. na mindegy.) Így is van rajtam elég nyomás gondoltam diákhitellel megoldom ezt a félévet és utána neki állok dolgozni. De ez anyunak nem tetszik. Minden egyes álló hétvégém mikor hazajövök abból áll hogy üvölt velem, bőg, kiabál, olyanokat mond hogy senkinek nem fogok kelleni, egy fiúnak sem adóssággal, mindenkinek elmondja a környezetünkben hogy nem dolgozom és mindenki elhord engem mindennek,hogy élősködő vagyok mert az ő gyerekük dolgozott főiskola mellett stb stb. Nekem ebből már olyan elegem van. Van egy 40 éves tesóm akit anya pesztrált kb mióta él. Mindig adott nekik havonta 30 ezreket és most hogy nekem kéne..megy minden héten az üvöltés hogy ő már öreg, beteg amit alá is írok és én mondtam is neki hogy ne dolgozzon mert diákhitelből bőven kijövök ebben a fél évben, de nem hagyja abba. Elmondja úton útfélen a városban, engem éget mindenhol mindenki szemében.

Pl péntek este hazaesek és csak arra van erőm hogy lefeküdjek. Másnap felkelek kimosom a ruháimat, pihenek, filmezek, tanulok és vasárnap mehetek is vissza. Erre anya azt mondja én egy lusta disznó vagyok, döglök egész nap ahelyett hogy dolgoznék. Hagyjam itt a sulit menjek el dolgozni mert neki nincs ehhez kedve 62 évesen.

Most mit csináljak? Iratkozzak ki? Most is cseszeget, konkrétan ordibál be a konyhából hogy keressek állást suli mellett decemberre, de nem érti meg hogy itt a vizsgaidőszak a nyakamon is. 1000x elmondtam neki hogy ahogy letudtam az első vizsgáimat, megtudom milyen, mennyit kell tanulni rá stb.. elmegyek dolgozni. Egyszerűen mintha nem jutna el az agyáig.

Most mit csináljak? Iratkozzak ki? Hagyjam itt??


2016. nov. 25. 11:16
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy dolgozol ls vegyél fel diákhitelt.Mésodik félévben amúgy is mennél dolgozni, csak addig kell füllentened.
2016. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
1%
20 évesen már hitelből élni kicsit durva....
2016. nov. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
17%
MENJ DOLGOZNI! KÖLTÖZZÉL EL!
2016. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 Bence_ ***** válasza:
100%

Anyád megvan keseredve mert azt hiszi ti tettétek tönkre az életét.

Apád, meg ti, a gyerekek.

Ő volt az, saját döntéseinek köszönheti az életét.

Foglalkozz magaddal. Tanulj!

2016. nov. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
15%

Valamilyen szinten azért igaza van anyádnak. 62 éves és rajta élősködsz. Mert kíváncsi lennék, ha nem dolgozol, akkor miből élsz. Miből fizeted a kaját a kolit az utazást a bulit az ájfónt a plázázást (csak azt ne mond h nem plázázol, és bizonyára vmi ósdi telód van, mint ahogy általába a legtöbb korodbelinek)

Nagyon sokan munka mellett végzik az egyetemet, neked az miért nem járja?

Egyetem után is anyád fog eltartani? Mert pályakezdő jogászként (kb. minden másod ember az) munkát is találsz egyből álomfizetéssel?

Majd csak fogsz vmi pénzes pasit akivel fisszafizetteted a diákhiteled.


Péntek p.m. 2-kor már otthol vagy? Akkor meg már rég elmosogathattál volna, ahelyett hogy a gyk-n lógsz.

2016. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
15%
Egyéb opció: menj koliba,ha otthon rossz.
2016. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
7%
anyád mikor sikibál egy jól irányzott káráté ütéssel a gégéjére csapva megoldod a problémát. gyors legyél.és aztán keress egy eltartót,ha jól nézel ki seperc alatt lesz valaki aki fináncol de cserébe adód a testikódat.
2016. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
97%

De sok rosszindulatú ember van ezen a bolygón.

A jogon az első félév bőven elég bárkinek ahhoz, hogy sötétlila legyen a háta és leessen pár füle a stressztől és az egyszerű fizikai igénybevételtől.

A tévedés ott történt, hogy ezeket előre nem tisztázta. Tévedni viszont mindenki tévedhet. A szülőnek meg nem kell ordítozni, meglehet ezt mondani, nézd, ez a teher már sok nekem. Bár egy fél év nem a világ, az is süllyedjen el térdig a sárban, aki, ha tehetné, az ivadékát, aki nehéz helyzetben van, nem segíti tőle telhető módon - egy ideig, persze, nem végtelenig. Én levelezőn végeztem egyetemet, a szüleim közben többször felajánlották, hogy menjek át nappalira, ők fedezik. Kisfizetésű hivatalnokok voltak, ettől öt évig helyben jártak volna, se függöny, se nyaralás. Bár ha a járdán sétálva egy részeg autós elnyekkenti az utód gerincét, akkor mi van? Akkor is ordít?

2016. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
97%

Csináld azt, amit én régen.

Péntek este hazamentem, közöltem, hogy fáradt vagyok, felmentem a szobámba,filmeztem,macskáztam.Szombat délelőtt átmentem a legjobb barátaimhoz,velük voltam estig,ha bulizni mentem vasárnap reggelig. Vasárnap reggel hazamentem,beszélgettünk anyámmal tipikus sablon alapján, délután vissza a koleszba.

Hazamész, elmész a kutyával sétálni, ilyenek, nem kell ahhoz otthon lenned, hogy tudj kutyázni.

Plusz amit előttem irtak, diákhitel felvesz,anyunak azt mond, hogy meló van ezerrel,és félévtől valóban meló van ezerrel.

2016. nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
0%
keress valami tamogatot vagy legyel prosti, ha mar ennyire utalsz dolgozni inkabb csinald amit irtam mint hogy ennyi idosen eladosodj.
2016. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!