Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya cseszeget mert nem...

Anya cseszeget mert nem dolgozom? (20/L)

Figyelt kérdés

Gyenge szakközépbe jártam.Először szakmám lett, utána leakartam érettségizni ezért maradtam két évet és most főiskolára jelentkeztem jogra. Fel is vettek viszont ebben az első félévben annyira új volt minden ( új város, koli, emberek, életritmus, tanulási ritmus teljesen más mint eddig és konkrétan most szakadtam el itthonról teljesen ) hogy nem akartam dolgozni. (Nyáron 3 szakban folyamatosban dolgoztam egy gyárban hogy az első hónapra meglegyen mindenem.. na mindegy.) Így is van rajtam elég nyomás gondoltam diákhitellel megoldom ezt a félévet és utána neki állok dolgozni. De ez anyunak nem tetszik. Minden egyes álló hétvégém mikor hazajövök abból áll hogy üvölt velem, bőg, kiabál, olyanokat mond hogy senkinek nem fogok kelleni, egy fiúnak sem adóssággal, mindenkinek elmondja a környezetünkben hogy nem dolgozom és mindenki elhord engem mindennek,hogy élősködő vagyok mert az ő gyerekük dolgozott főiskola mellett stb stb. Nekem ebből már olyan elegem van. Van egy 40 éves tesóm akit anya pesztrált kb mióta él. Mindig adott nekik havonta 30 ezreket és most hogy nekem kéne..megy minden héten az üvöltés hogy ő már öreg, beteg amit alá is írok és én mondtam is neki hogy ne dolgozzon mert diákhitelből bőven kijövök ebben a fél évben, de nem hagyja abba. Elmondja úton útfélen a városban, engem éget mindenhol mindenki szemében.

Pl péntek este hazaesek és csak arra van erőm hogy lefeküdjek. Másnap felkelek kimosom a ruháimat, pihenek, filmezek, tanulok és vasárnap mehetek is vissza. Erre anya azt mondja én egy lusta disznó vagyok, döglök egész nap ahelyett hogy dolgoznék. Hagyjam itt a sulit menjek el dolgozni mert neki nincs ehhez kedve 62 évesen.

Most mit csináljak? Iratkozzak ki? Most is cseszeget, konkrétan ordibál be a konyhából hogy keressek állást suli mellett decemberre, de nem érti meg hogy itt a vizsgaidőszak a nyakamon is. 1000x elmondtam neki hogy ahogy letudtam az első vizsgáimat, megtudom milyen, mennyit kell tanulni rá stb.. elmegyek dolgozni. Egyszerűen mintha nem jutna el az agyáig.

Most mit csináljak? Iratkozzak ki? Hagyjam itt??


2016. nov. 25. 11:16
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Apukádhoz nem tudsz menni hétvégente?
2016. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
40%

"De az meg milyen élet?"


Onallo...


En volt hogy 2 honapig nem voltam otthon, pedig nekem ilyen gondjaim nem voltak, nagyon jol kijottem a szuleimmel.

En sem dolgoztam egyetem mellett, anyamek tartottak el, tok jo volt.


Monduk arra kivancsi lennek hogy milyen az a jogi foiskola...

2016. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

Utolsó! Írtam a legelső hozzászólásban hogy EGYETEM! 1.

2. Jó neked hogy te ilyen szinten képes voltál elszakadni a régi környezetedtől. Nekem vannak itthon barátaim akit nem fogok eldobni és nem akarom hogy elgyengüljön vagy megszakadjon a kapcsolat köztünk!



Apuhoz nem tudok menni mivel nem érdeklem. Megpróbáltam felvenni vele a kapcsolatot hogy küldjön végre életében egyszer gyerektartást, vagy valamit de nem akart.

Utána már fel sem vette nekem a telefont.

2016. nov. 25. 11:45
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj haza, aztán majd hátha észbe kap.
2016. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne anyukádhoz menj haza. Találkozz hétvégén a barátaiddal, aztán menj vissza. Ezzel magadat szivatod h hazamész hozzá.
2016. nov. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
28%
Nem írtad, hogy államira, vagy önköltségesre jársz-e. Ha teheted, szerintem iratkozz át levelezőre és mellette tudsz dolgozni rendesen is. Levelezőn amúgy is kicsit könnyebb az egész, nem csesztetik a hallgatókat annyira.
2016. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
De itt a kutyám is... Imádom. Alig várom hogy hazajöjjek hozzá. Ez hogy ne gyere haza nem kivitelezhető szerintem. Valami más ötlet?
2016. nov. 25. 11:52
 18/48 anonim ***** válasza:
87%

Ne iratkozz ki.

Egy bizonyos kor fölött vannak, akik meghüllyülnek. Nagyapámnak is voltak már olyan beszólásai, hogy hihetetlen... Fogalmuk sincs mi van manapság.

Amúgy én is diàkmelóztam, DE úgy h ne menjen a tanulás rovására.

2016. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Levelezőre biztos nem. Akkor tuti nem végezném el. Ismerem magam.
2016. nov. 25. 11:53
 20/48 anonim ***** válasza:
67%

Jaj, ott a kutyam, a barataim, jaj jaj.


Hat akkor menj haza aztan hallgasd anyadat, nekem aztan tenyleg tok mindegy. Gondolod majd itt irunk valami mesterfogast amivel hirtelen le tudod anyad allitani?


Es te jarsz jogra, edes istenem.


Amugy ha az erettsegitol panikbeteg lettel, akkor a jog garantaltan ki fog csinalni.

2016. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!