Kerdesem, hogy en dolgozom bejelentve 120. 000 ezret bruttoba hogy az eleg e a gyamugynek, hogy a baratnom velem elhessen? Mivel meg csak17eves es majusba tolti a18at.
Ez függ attól is, te hány éves vagy, milyen körülmények közt élsz.Mivel nem nagykorú, te lennél a gyámja, de ha elveszed feleségül, nagykorúvá válik.
Miért akar költözni?
Amíg nem töltötte be a 18-at, csak a szülei engedélyével költözhet hozzád, a gyámügynek nincs hozzá köze. Kivéve, ha árva, és otthonban van, de akkor meg a gyámügy nem engedi, hogy hozzád költözzön, ha milliárdos vagy, akkor sem.
Viszont, ha betöltötte a 18-at, oda költözik ahova akar, senki sem fogja vizsgálni a jövedelmedet. Májusig bírjátok ki, itt van az hamar.
4-es, ez nem hit kérdése, hanem tudásé.
És nem úgy megy ahogy hiszed és beállítod.
Egyrészt a házassághoz kell a gyámügy engedélye és nem adják meg minden szarra. A terhesség ténye se elegendő sok esetben, plusz eleve több hónapos az ügyintézés, egy olyan lánynál, aki mindjárt betölti, el se indítják az ügymenetet.
Ugyanez a helyzet a "szülői ház elhagyása" nevezetű intézménnyel, amit 16 év betöltésétől kezdeményezhet valaki.
Ehhez is nyomós érv kell.
Az nem elég, hogy "a szüleim nem csípik a pasim és nem engednek non-stop kfélni vele".
Az nem úgy megy, hogy vállalja a gyámságot. Eleve, ha a gyámja, akkor nem létesíthet vele szexuális kapcsolatot, az ugyanis bűncselekmény.
A gyámságot meg nem vállalja, hanem a gyámhivatal rendel ki gyámot a gyámság alatt álló személyre.
93. § Az a kiskorú, aki nem áll szülői felügyelet alatt, gyámság alá tartozik.
94. § (1) A gyámság alá tartozó kiskorú részére a gyámhivatal gyámot rendel.
(2) A gyámhatóság a gyámrendelés iránt hivatalból intézkedik.
(3) A kiskorú legközelebbi rokonai kötelesek a gyámhatóságnak haladéktalanul bejelenteni, ha a kiskorú részére bármely okból gyám rendelése szükséges. A bíróság, az anyakönyvvezető, a hagyatéki leltározást végző és az egyéb államigazgatási feladatot ellátó szervek kötelesek a gyámhatósággal közölni a hivatalos eljárásuk során tudomásukra jutott minden olyan esetet, amelyben valamely kiskorú részére gyámot kell rendelni.
2. A gyám kirendelése
95. § (1) A gyámság viselése elsősorban azt illeti, akit a szülői felügyeletet gyakorló szülő közokiratban vagy végrendeletben gyámul megnevezett (nevezett gyám). Ha a szülői felügyeletre egyaránt jogosult szülők más-más gyámot neveztek meg, a körülmények figyelembevételével a gyámhatóság határoz afelől, hogy a gyámságot melyik viselje.
(2) A nevezett gyámot csak akkor szabad mellőzni, ha a törvény értelmében gyámságot nem viselhet, vagy a gyámság átvételében gátolva van, végül ha kirendelése a kiskorú érdekét veszélyeztetné.
96. § (1) Nevezett gyám nemlétében a gyámhatóság elsősorban a gyámság ellátására alkalmas rokont, illetőleg a kiskorúval más családi kapcsolatban álló személyt rendel ki gyámul. Ha ilyen hozzátartozó nincs, a gyámhatóság más alkalmas személyt rendel ki.
(2) Azt a személyt,
akinél a gyámhivatal a gyermeket ideiglenes hatállyal elhelyezte [91. § (2) bek.],
akinél a bíróság a gyermeket elhelyezte [72/A. § (1) bek.],
aki a gyermeket a gyámhatóság hozzájárulásával családba fogadta
a gyermek gyámjául kell rendelni.
97. § (1) A gyámhatóság rendszerint minden kiskorú részére külön gyámot rendel.
(2) Testvérek részére közös gyámot kell rendelni, ettől a szabálytól azonban bármelyik kiskorú érdekében el lehet térni.
(3) Ha törvény másként nem rendelkezik, a gyámhivatal egy vagy több gyermek gyámjává a közigazgatási szerv részéről erre kijelölt személyt (hivatásos gyámot) is kirendelheti.
98. § (1) Gyámság alá tartozik az a gyermek, akit átmeneti vagy tartós nevelésbe vettek, továbbá akit ideiglenes hatállyal nevelőszülőnél vagy gyermekotthonban, illetve más bentlakásos intézményben helyeztek el, és szülője ellen a szülői felügyelet megszüntetése iránt per van folyamatban [91. § (2) bek.].
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben a gyámhivatal a gyermek részére gyámot rendel. Gyámul rendelhető a gyámi feladatok ellátására alkalmas
nevelőszülő,
gyermekotthon vezetője,
ahol a gyámhivatal a gyermeket elhelyezte.
(3) A (2) bekezdés a) és b) pontjai alapján kirendelt gyámra nem alkalmazhatók a 100. § (2) bekezdésének b) és c) pontjában foglaltak.
(4) A gyámhivatalnak a gyermek számára hivatásos gyámot kell kirendelnie, ha
a gyámhivatal az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett gyermeket fogyatékosok vagy pszichiátriai betegek otthonában helyezte el,
a nevelőszülő a 100. § (3) bekezdése alapján a gyámságot nem vállalja,
a 98. § (2) bekezdésében meghatározott személyek gyámul nem rendelhetők,
a szülő hozzájárult gyermeke ismeretlen személy általi örökbefogadásához, és a gyámhivatal a gyermeket ideiglenesen a leendő örökbefogadó szülőnél helyezte el.
(5) A gyámhivatal a (2) és (4) bekezdésben meghatározott személyek gyámul történő kirendeléséről az összes körülmények figyelembevételével, a gyermek érdekében dönt.
Pontozzatok le nullára, mint a harmadik válaszomat, kisgyerekek.
Normális esetben akár a szülőkkel is meg lehetne beszélni, hogy ott lakhasson, ha erre nyomós indok van. Az, hogy ti ketten most felnőtteset akartok játszani, nem jó indok sem a gyámügynek, sem a szülőknek. És te sem fogsz szélesen vigyorogni, mikor a kiscsaj elmegy vásárolni, hogy szép legyen, te meg nem tudod befizetni a csekkeket.
Nettó 80 ezer forint két főre lóf.sz. És ha a kiscsaj beköltözik úgy, hogy majd te eltartod, akkor majd ba.szik elmenni dolgozni, arra mérget vehetsz. Inkább bukik kétszer, addig se kell melózni, amíg tart a suli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!