Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakit kirakni...

Hogy lehet valakit kirakni egy házból ahova nincs bejelentve?

Figyelt kérdés

Az apám alkoholista és szerintem nem is teljesen beszámítható. A ház amiben lakunk az én és édesanyám nevén van. Apámnak semmi joga nincs ott. Ki lett jelentve a házból. Mi ketten tartjuk fenn a házat Anyuval és ő csak van (iszik, eszik, sz.r.k). Nem akar a házból elmenni. Én félek is tőle, mert volt, hogy megütött és Anyut is fenyegeti elég durva dolgokkal. :( Gondoltunk már rá, hogy kirakjuk a cuccait és zárat cserélünk, de mivel nem dolgozik szinte mindig otthon van, kivéve mikor a kocsmában. Meg hát simán betörné az ajtót (nem biztonsági záras) és ki tudja mit művelne velünk. Valahogy úgy érzem nem lehet tőle megszabadulni csak ha eladjuk „vele együtt” a házat és mi elköltözünk jó messzire. :(

Mit lehet tenni?


2014. ápr. 2. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Zár csere es rendőrt hivsz, ha megjelenik.m
2014. ápr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Távoltartásit kérni ellene.
2014. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A távoltartásra gondoltam már én is. Az a baj, nagyon félek attól, hogy valami kárt tesz a házban amikor nem vagyunk ott vagy ami még rosszabb bántja Anyukámat, bár ő azt mondja nem fél tőle. Úgy kell elképzelni, mint egy állatot és ez az állatok számára sértő. Büdös mindene (ruhája, szobája), néha be is csinál, észrevettem, hogy szellemileg sem százas. Tudom, hogy nincs hova mennie. Amikor még be volt ide jelentve, volt hogy arra mentem haza, hogy Anyuval kiabál, mert nem adott neki pénzt és hát megilyedtem kihívtam a rendőröket, elvitték bilincsben, de pár óra múlva már otthon volt. :( Szóval a rendőrökben sem bízom annyira. Valyon minden alkalommal kijönnének amikor vissza próbál jönni? Lépni fogok az már biztos, mert már nagyon elegünk van!!!!!
2014. ápr. 2. 13:04
 4/15 anonim ***** válasza:
ide figylej apám skizofrén és ő be volt jelentve az pedig sokkal könnyebb,ha igazolod a zsaruknak hogy nincs belentve kirakják a szűrét ha pedig azt akarod pár napig ne legyen láb alatt zsarukat és mentőt egyszerre kihívni ők pedig minimum egy napra ideggyógyra viszik az alatt meg zár csere holmi ki.Ha pedig visszajön többször feljelenteni majd távoltartási.szomszédokkal jóban lenni mert jó tanúk lehetnek. ennyi
2014. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Google-n keress önálló bírósági végrehajtót, és beszéljetek vele. Az eljárás az, hogy először ügyvédi felszólítólevéllel kell felszólítani apádat a lakás elhagyására, ha pedig az abban foglaltaknak nem tesz eleget, akkor ö. b. végrehajtó kirakja. Persze csak akkor, ha már anyád és apád nem házas.


Költségek:

Ügyvédi felszólító levél: 10-30 ezer Ft

Bírósági végrehajtó: kb. 50-100 ezer Ft


A Vht. 225. § (2) bekezdése értelmében az önálló bírósági végrehajtó által lefolytatott eljárás, mint polgári nemperes eljárás, a bíróság eljárásával azonos, hatáskörében tett intézkedése a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról szóló 2011. évi CLXI. törvény 162 § értelmében mindenkire kötelező.

2014. ápr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Zárcsere, rendőrök, és valami elmeorvos. Talán ez már valamit érhet, mert mondhatjátok, hogy nem beszámítható, főleg ha ittas és féltek, hogy rátok robbantja a házat.
2014. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ja ügyvéd bíróság stb. és addig 3-or szétveri a házat és lakóit...tapasztalat.egyszerűbb a rendőr/mentő kombináció
2014. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lakáscsere? Nem tudjátok elcserélni a házat valakivel egy másikra? Vagy eladni, és venni egy másikat? Apádnak nem kell tudnia hová költöztetek.
2014. ápr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
10%

Hat csak gratulalni tudok, kirakni utcara az apadat, dogoljon meg mint egy hajlektalan mert tonkrement az elete...

ilyen csalad mellett en is innek.


Arra persze nem is gondoltok hogy torodessel szeretettel embert lehetne faragni belole? ami a ti kotelessegetek lenne...

2014. ápr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Álljon már meg a menet!


A kérdező nem írta, hogy HÁZASOK-e a szülei?

Mert ha igen, akkor az apját akkor sem lehet "csak úgy" kitenni a lakásból, ha nem az ő tulajdona, ellenben a házastársának a tulajdonában álló ingatlanban él, ez a házastársi életközösségük helyszíne.


Ebben az esetben sajnos hívhattok ugyan rendőrt, hacsak nincs ideiglenes (megelőző) távoltartásra okot adó körülmény (fizikai agresszió, bántalmazás, kiskorú súlyos veszélyeztetése stb.), nem fognak tudni érdemben semmit tenni.


Kérdező: tessék pontosítani. Borzasztóan sajnálom a helyzetedet, pokol lehet az életetek, de sajnos a jog nem mindig az élethez igazodik.


A szüleid házasok, elváltak, élettársak?

Édesapádnak van haszonélvezete, más vagyoni értékű joga az ingatlanon?


Ha ezekre NEM a válasz, akkor és csak akkor lehet a fenti megoldásokat figyelembe venni.

2014. ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!