Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya cseszeget mert nem...

Anya cseszeget mert nem dolgozom? (20/L)

Figyelt kérdés

Gyenge szakközépbe jártam.Először szakmám lett, utána leakartam érettségizni ezért maradtam két évet és most főiskolára jelentkeztem jogra. Fel is vettek viszont ebben az első félévben annyira új volt minden ( új város, koli, emberek, életritmus, tanulási ritmus teljesen más mint eddig és konkrétan most szakadtam el itthonról teljesen ) hogy nem akartam dolgozni. (Nyáron 3 szakban folyamatosban dolgoztam egy gyárban hogy az első hónapra meglegyen mindenem.. na mindegy.) Így is van rajtam elég nyomás gondoltam diákhitellel megoldom ezt a félévet és utána neki állok dolgozni. De ez anyunak nem tetszik. Minden egyes álló hétvégém mikor hazajövök abból áll hogy üvölt velem, bőg, kiabál, olyanokat mond hogy senkinek nem fogok kelleni, egy fiúnak sem adóssággal, mindenkinek elmondja a környezetünkben hogy nem dolgozom és mindenki elhord engem mindennek,hogy élősködő vagyok mert az ő gyerekük dolgozott főiskola mellett stb stb. Nekem ebből már olyan elegem van. Van egy 40 éves tesóm akit anya pesztrált kb mióta él. Mindig adott nekik havonta 30 ezreket és most hogy nekem kéne..megy minden héten az üvöltés hogy ő már öreg, beteg amit alá is írok és én mondtam is neki hogy ne dolgozzon mert diákhitelből bőven kijövök ebben a fél évben, de nem hagyja abba. Elmondja úton útfélen a városban, engem éget mindenhol mindenki szemében.

Pl péntek este hazaesek és csak arra van erőm hogy lefeküdjek. Másnap felkelek kimosom a ruháimat, pihenek, filmezek, tanulok és vasárnap mehetek is vissza. Erre anya azt mondja én egy lusta disznó vagyok, döglök egész nap ahelyett hogy dolgoznék. Hagyjam itt a sulit menjek el dolgozni mert neki nincs ehhez kedve 62 évesen.

Most mit csináljak? Iratkozzak ki? Most is cseszeget, konkrétan ordibál be a konyhából hogy keressek állást suli mellett decemberre, de nem érti meg hogy itt a vizsgaidőszak a nyakamon is. 1000x elmondtam neki hogy ahogy letudtam az első vizsgáimat, megtudom milyen, mennyit kell tanulni rá stb.. elmegyek dolgozni. Egyszerűen mintha nem jutna el az agyáig.

Most mit csináljak? Iratkozzak ki? Hagyjam itt??


2016. nov. 25. 11:16
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:

*egyetemre jelentkeztem

bocsi

2016. nov. 25. 11:20
 2/48 anonim ***** válasza:
58%

Jogra jársz, és nem tudsz hazudni?


Mond anyádnak, hogy dolgozol, és kész. Ha külön élsz, úgysem tudja meg. Ha nem az ő pénzéből élsz, akkor neki úgyis mindegy, hogy diákhitelből finanszírozod magad, vagy munkából.


Neked nem lesz mindegy, ugyanis mindenhol tapasztalatot kérnek, több éveset. amit ugye egy pályakezdő nemigen tud felmutatni, csak ha iskola mellett is dolgozott.

2016. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
9%
Jogos
2016. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

De írtam ide is hogy második félévben AKAROK dolgozni!

Csak nagyon új volt eddig minden és jönnek az eső vizsgáim.

2016. nov. 25. 11:23
 5/48 A kérdező kommentje:

Ja igen utána elmondja 100x hogy olyan vagy mint a mocskos apád és a családja, lusta disznó.

Aztán hogy a mocskos apád sem ad pénzt, kérj apádtól.

Hát ne haragudjatok de nem én jöttem össze vele anno. Minek szült egy ilyen embernek akkor? Apró korom óta megkapom hogy olyan vagy mint az apád. De tényleg kicsi korom óta. Ez mire jó neki??

Pánikbeteg lettem tavasszal mikor készültem érettségire mert annyira beakartam ide kerülni hogy így jött ki rajtam és ezen rohadtul nem segít anya, csak ront a helyzeten. Sehol nem érzem otthon magam konkrétan mert hazajövök ordibálás megy, üvöltés, másról tényleg nem tudunk "beszélni". Egyszer nem kérdezi meg milyen hetem volt, vagy mi van velem. Semmi.

Szóval nekem ebből van elegem és elég erősen elgondolkodom hogy itt hagyjam-e mert így úgysem fogom tudni végigcsinálni hogy sehol nincs nyugtom.

2016. nov. 25. 11:29
 6/48 anonim ***** válasza:
98%
akkor ne menj haza minden hétvégén.
2016. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

De az meg milyen élet? Én megőrülnék ha ott kéne maradnom hétvégére. Nekem muszáj látnom a legjobb barátnőm, a kutyám.

Anyu már nem is hiányzik. Az sem érdekelne ha egy hónapig nem látnám....

2016. nov. 25. 11:31
 8/48 anonim ***** válasza:
90%
Itt csak azt fogod kapni, hogy élősködő parazita vagy, szégyelld magad...
2016. nov. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy ha elmegy gyárba dolgozni, akkor az miért lesz jó? Lesz jogi tapasztalata vagy mi?
2016. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott ezt az elmebeteg nőszemélyt. Nem értem, minek mész haza minden hétvégén, ha csak áll a bál otthon?!
2016. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!