Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normálisak az olyan rokonok,...

Normálisak az olyan rokonok, akik meghívnak ebédre, de mi vigyünk húst?

Figyelt kérdés
Párom testvére meghívott minket ebédre hozzájuk tegnap, de mindezt hirtelen (nekem már ez is furcsa). Gyereknek volt a 10. születésnapja. Igen ám, de a meghívás után rögtön jött a következő telefon, hogy nem tudják mit főzzenek! Erre párom felajánlotta hogy visz birkahúst. Ezt ők szépen el is fogadták. Egy nagyvárosban lakunk, szerintem van vagy 5 hentesbolt legalább, de a közelben mindenképp. Szerintetek normálisak? Nem tudnak megszervezni egy bulit, összejövetelt, rajtunk kívül még volt 2 család. Persze hercegnős extra egyedi tortára volt ész, meg pénz is. Párom szerint hülye vagyok és irigy.
2016. aug. 15. 18:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
61%
Ha engem meghívnak, kis apróságot viszek: sütit, rágcsálnivalót, üdítőt... Szerintem ez a buli nem volt rendesen megszervezve, mert ahhoz előre meg kellene gondolni, hogy mit főzzünk. Ez nálunk is így volt, amikor kislányom szülinapját ünnepeltük.
2016. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
97%
Mit szeretnél hallani? Azt, hogy igen, igazad van, milyen bunkók? Tessék.. igazad van... na.. megnyugodtál? :)
2016. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
100%

NEkem is a csontos jutott eszembe!!! :D


Kérdező, meglepő, de mikor meghívom a testvéreimet magunkhoz, akkor mindig megkérdezem, hogy mit szeretnének enni. Ha nem is így, de mindenképpen felhívom őket, hogy pl. marhapörkölt jó lesz-e, vagy lenne-e valami kívánságuk a kaját illetően. Ez kedvesség és nem huncutság.

Ha erre felajánlja, hogy hát csináljunk birkapörköltet, nekik úgy is van a fagyóban egy rakás, akkor köszönettel elfogadom. A hús mellé nyilván készül köret, stb. Meg ott a torta, üdítő, ital, stb.


Szóval igen, igaza van a párodnak. Hülye vagy és irigy.


Egyébként meg testvérek!!! Nem holmi 1 éve látott régi ismerős, akit jó gyorsan le akarnak húzni.

Mi magunktól is szoktunk vinni húst, lekvárt, gyümölcsöt, ha van, és fordítva.

2016. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
77%
Valaki a csontos kerdeseket be tudja linkelni? Nem talalom.
2016. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
92%
Ugye nincs tesód?
2016. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 Lilith1994 ***** válasza:
100%

Parod felajanlotta? igen.

Elfogadtak? igen.

Nrm tudom hogy ezzel mi a baj...

2016. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 A kérdező kommentje:
Jólvan. Úgy látom evidens hogy így kell a gyerekünknek bulit szervezni. Ha hirtelen volt megszervezve, hirtelen ötlet volt akkor hogy volt mégis torta? Tortát rendelek de kajával már nincs kedvem foglalkozni, meg legyen a flanc aztán kész.
2016. aug. 15. 19:48
 28/80 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a cukrászdában rendszeresen van 1-2 torta "talonban", gyerektorták is, amolyan dísznek hogy mutassa a cukrász mit tud és ha valakinek gyorsan kell akkor persze meg is lehet venni. Ha csak nem volt a kislány képe rárakva a tortára, akkor én simán el tudom képzelni, hogy lement a szomszéd cukrászdába és elhozta az ott lévő tortát.
2016. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ezt rendezd le a férjeddel, hogy ő minek ajánlotta fel, nehogy már 20 ember legyen az értetlen...
2016. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, nem "nem volt kedvük" foglalkozni vele, hanem megkérdezte a sógorod a testvérét, hogy mit csináljanak.

A torta megrendelés pedig.. van egy zseniális cukrászda a közelünkbe, ahova ha egy nappal hamarabb bejelentkezek is megcsinálják a tortát.

Elcsúsztak a szervezéssel, valószínű először nem gondoltak bulit, de aztán mégis csak jó ötletnek gondolták. A tortán mit kell gondolkozni?! Legyen torta és kész. Bemegyek a cukrászdába és kérek egy hercegnős tortát. Pont.

De az hogy mit főzzek, nekem is nagyobb fejtörés. Mi lenne az a kaja, ami egyszerű, kiadós, mindenki szereti.


Én pedig soha nem sértődök meg, ha előző nap hív valaki. Gyakran megyünk egymáshoz úgy, hogy 1-2 nappal hamarabb jelentkezünk be, vagy akár aznap hívjuk fel a másikat, hogy épp arra járunk és ha nem zavarunk, akkor szívesen beugranánk. Soha nem utasítottak még el minket a nővéremék. Ahogy mi sem őket.

Szerencsére olyan sógorom van, aki még sokkal készségesebb és ő még tán jobban örül, legalábbis jobban kimutatja az örömét, ha meglátogatom a keresztlányomat (a lányukat).

Marasztalni is szokott minket, hogy aludjunk náluk.

2016. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!