Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy megy ez, ki...

Szerintetek hogy megy ez, ki hív meg kit vagy várni kell míg meghívnak?

Figyelt kérdés
Aki köszönteni akarja szülinapján a gyereket az szól, hogy mennék köszönteni, vagy akinek a gyerekének szülinapja van, annak kell meghívnia azt, akitől köszöntést szeretne. Hogy van ez? Hogy illik?
2016. júl. 11. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
A kérdés picit zavaros. Ha te vagy a gyerek, és arról van szó, hogy a szüleid köszöntsenek fel, akkor az esetben a szüleid jelentkezzenek be, hogy fel akarnak köszönteni. Ha az a helyzet áll fent, hogy egy gyereket te akarsz felköszönteni, akkor annak szüleinek szólsz, hogy mi a szándékod és velük megbeszélsz egy időpontot, vagy ha a gyerek már elég nagy akkor vele. Én legalábbis így szoktam csinálni.
2016. júl. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha bulit terveznek a szülők és szeretnének meghívni vendégeket akkor nekik kell szólni, hogy x napon y órában z helyre gyertek.


Ha csak egy rokon gondol egyet akkor neki kell telefonálni és megkérdezni, hogy mikor mehet.

2016. júl. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rokon gyereke, de alig találkozunk. Mi meghívtuk őket a mi gyerkőcünk szülinapjára, amire nem jöttek el, csak egy valaki a családból egy tök más időpontban. Most ott lesz szülinapja az egyik gyereknek, és nem tudjuk mi illendő. Köszöntsünk vagy ne, mert ők nem hívtak.
2016. júl. 12. 00:02
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem hívtak, akkor nem kell.
2016. júl. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem maximum köszöntsétek meg telefonon.


Bevallom, ha rokonod helyében lennék, nekem is teher lett volna a köszöntés. Feleségemmel egyetértésben azt valljuk, hogy névnapot, születésnapot, karácsonyi ajándékozást a következő rokoni körig tartunk: mindkettőnk szülei, testvérei, és azok házastársa, gyerekei. Ennyi untig elég anyagilag is, meg idő szempontjából is.

Nem tudom, milyen fokú rokonodról van szó, de ha alig találkoztok, akkor fölösleges tartani egymásnak, vagy egymás gyerekeinek a születésnapját.

2016. júl. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!