Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A magzat örökölhet?

A magzat örökölhet?

Figyelt kérdés

Férjem meghalt balesetben, és előkerült egy nő, aki azt állítja a férjem gyerekèt várja, 26 hetes, ès azzal zaklat, hogy a gyerek örökségét követeli. Telefonálgat, idejár a nyakunkra, a gyerekeinknek is modja a magáét.

Az ügyvéd csütörtökön tud fogadni majd csak, addig megörülök!

Tud valaki segíteni? Ez a rüfke beleteheti a valagát az örökségbe mert felcsináltatta magát?


2016. jan. 31. 08:11
 81/111 anonim ***** válasza:
23%

Ilyenkor a férj vér szerinti rokonai (gyermeke, szülei) kötelesek belemenni a dns-vizsgálatba?

Remélem, lesz egy jó ügyvéded, kérdező. Sajnálom, hogy ilyesmin kell keresztülmenned. :( Kitartás!

2016. febr. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
61%

Ugy beszeltek a magzat oroksegerol, mintha az a Kerdezo vagyona lenne.

Az apa minden (!) gyermekenek jar az orokseg. A magzatnak is, ha elve szuletik.

Ennyi.


Nem a kozos vagyonbol orokol, hanem csak az apai reszbol.


Lehet kopkodni a szeretore, en is elitelem a megcsalast, de a ferj is benne volt. (Kb. egy arasznyi melyen a szeretojeben.)

A baba errol nem tehet.

Ha az apa nem halt volna meg, akkor hosszu evekig perkalta volna a gyerektartast, es azt viszont a kozos kasszabol. Hosszutavon talan ugy meg koltsegesebb lett volna.

2016. febr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó!


Az örökség is a közös vagyonbol megy, elvégre a házasság, mint tudjuk vagyonkozosseget jelent, így Pl a közösen vasarolt ingatlanbol is jár a házasságon kívül született gyereknek. A tartasdijrol meg annyit, hogy valószínű a kérdező elvalt volna apucitol és így az neki (is) fizetett volna a tartasdijat

2016. febr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 anonim ***** válasza:
21%

" A tartasdijrol meg annyit, hogy valószínű a kérdező elvalt volna apucitol és így az neki (is) fizetett volna a tartasdijat"


Egyáltalán nem biztos, hogy elvált volna - mert nem valószínü, hogy "megérte" volna neki, ugyanis a gyeretartás sokkal kevesebb lett volna, mint a férj fizetése, illetve a közös vagyon is elfelezödött volna, és akkor úszik a ház is.


Szóval a kérdezö még így jár jobban, mert több marad neki.

2016. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 anonim ***** válasza:
77%
Tudod nem minden a pénz, utolsó. Kizartnak tartom hogy egy normálisan gondolkodó nő meg tudná bocsátani a férjének hogy teherbe ejt valaki mast.
2016. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
100%

"Egyáltalán nem biztos, hogy elvált volna - mert nem valószínü, hogy "megérte" volna neki,"


Ismered talán a kérdező anyagi helyzetét és lelkét?


Én egyedül is jól megélek, garantáltan váltam volna. nem maradok együtt egy gané emberrel pár 10 ezer Forintért.

2016. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 A kérdező kommentje:

Semmiképpen nem maradtam volna vele, ha tudok erről... És iszonyú, hogy annyira mérges vagyok a férjemre, hogy kb nem látok a pipától. Magamra maradtam millió kérdéssel, amikre soha nem lesz válaszom!


Ha úgy lesz, ahogy sejtem, és írtátok ti is, kifizetem a rèszét, ès az életbe nem akarom látni őket!

Jogilag jáhat neki bármi, de basszus! Az a mi életünk munkája! Én is megdolgoztam azért amink lett, és ezen most osztozhatok valakivel akit gyűlölök, és legszívesebben széttépnék :( Sajnálom, ha sz@r ember vagyok, de a dühöm igenis a nőre irányul most, ahogy viselkedett velünk, az undorító!!! És tudott rólunk, a képembe röhögött... hagyjuk is.

2016. febr. 1. 14:57
 88/111 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, kérdező, ez mindenképpen egy nagyon nehéz helyzet, neked is, meg a gyerekeidnek is! Mindenekelőtt sok erőt kívánok, arra lesz most talán a legnagyobb szükséged.

Mindenképpen írd majd meg, mit mondott az ügyvéd, szükség esetén kérdezz meg más ügyvédet is. Addig is próbáld meg rögzíteni, amiket a "nő" mond és ahogyan mondja, és nyugodtan jelentsd fel zaklatásért, ha nem hagy békén.

2016. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
63%
Mikor halt meg a férjed?
2016. febr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
63%

Akik azt írták, hogy a szegény ártatlan gyermek nem tehet semmiről: pont nem érdekel. Egyrészt. Másrészt meg a kérdező gyerekei lesznek így megrövidítve -- ők nem ártatlan gyermekek, akik nem tehetnek semmiről?

Ez, hogy házas féltől szeretői viszonyban született gyerek ne örökölhessen, nem volna hülyeség. Ugye a svéd cserediákokra szokták fogni, hogy ők csak a segélyért csinálnak gyereket. Na és hány fehér magyar nő csináltatja fel magát pénzes pasival a gyerektartásért?...

2016. febr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!