Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A magzat örökölhet?

A magzat örökölhet?

Figyelt kérdés

Férjem meghalt balesetben, és előkerült egy nő, aki azt állítja a férjem gyerekèt várja, 26 hetes, ès azzal zaklat, hogy a gyerek örökségét követeli. Telefonálgat, idejár a nyakunkra, a gyerekeinknek is modja a magáét.

Az ügyvéd csütörtökön tud fogadni majd csak, addig megörülök!

Tud valaki segíteni? Ez a rüfke beleteheti a valagát az örökségbe mert felcsináltatta magát?


2016. jan. 31. 08:11
 71/111 anonim ***** válasza:
73%

Bennem az vetődött fel, hogy ha csak hitellel együtt örököl majd a magzat, kinek kell az örökölt hitelt fizetni, és hogyan kötelezik, hogy fizessen?

Mert az végkèpp nem lenne jò buli, hogy ha nem fizetik a hitel gyerekre eső részét, ami miatt a kérdező törleszt mindent, hogy ne ùsszon el a lakás. De a gyerek tulajdonjoga meg megmarad.


Kérdező, ha erről mond valamit az ügyvéd, meséld már el, had legyünk kèpbe.

2016. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/111 anonim ***** válasza:
87%

Kíváncsi vagyok a fejleményekre, mert nem mindennapi eset.

A kérdező igen nehéz helyzetben van, elveszítette a férjét, és még őszintén meggyászolni is nehéz lehet, mert olyant tett, ami nem elfogadható. Nyilván kettős érzelmek dúlnak a kérdezőben, tehetetlennek érzi magát.

A szerető is lehet, hogy meg van bántva, mert nem ritka, hogy a csaló fél előadja a tönkrement házasság, és csak formálisan élünk együtt történetet. A feleség és főleg a gyerekek nyakára járás gusztustalan. Ha valamit akar, akkor ügyvéden keresztül kéne intéznie. A szerető nem fog örökölni, de a gyerek igen.

2016. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 anonim ***** válasza:
96%

71!


Ilyenkor a kiskorú gondviselojenek kell fizetni. Így van pl akkor is, ha kiskorú apa ellen tartásdíj pert indítanak. A nagykorusag eléréséig a szuoo/gondviselo kötelesség a fizetés

2016. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/111 anonim ***** válasza:
34%
Így mindjárt nem olyan jó buli, mi?
2016. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/111 anonim ***** válasza:
88%

74.


De mi van ha nem fizeti?

A bankot nem fogja érdekelni ki nem fizet, a teljes hàzra teszi rà a kezét, amennyiben jelzàloghitel.

De a kérdező gondolom nem akarja hagyni ùszni a hàzat a szerető miatt, és esetleg kifizeti a rá nem eső részt is.


Jelzem nem vagyok képbe ilyen ügyekkel, ìgy lehet hogy csak nekem logikus a kérdésfelvetés.

2016. jan. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 anonim ***** válasza:
28%
#73: elég fekete humorod van, de valahol megragadtad a lényeget.
2016. jan. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/111 anonim ***** válasza:
28%
A szerető gyerekének nem kell semmilyen hitelt fizetni, mivelhogy a ráeső összeget csökkentik a ráeső hitel részével. Ha a ház értéke 40 milka, akkor ez a gyerek örököl 5 milkányi részt. Ha van még 5 millió hitel abból is örökli a ráeső részt amit az 5 milliónyi részéből levonnak. Ki kell fizetni a neki járó részt aztán menjen a francba. Sajnos a bankszámlákon lévő pénznek is viszi a ráeső részét.
2016. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/111 anonim ***** válasza:
72%

A férj egy gusztustalan gorény volt, a szeretője meg pont illett hozzá.

Kedves kérdező! én is fel lennék háborodva, ha a férjemmel közös vagyonomra rátenné a kezét egy hulye pica csak azért, mert nem volt annyi esze, hogy védekezzen ha már nős férfival kavart.

És ha már bevállalt egy gyereket egy nős pasitól, akkor gondoskodjon róla. És nem azért sajnálom a gyerekét, mert esetleg kihagyják az öröklésből, hanem, mert egy felelőtlen nő az anyja, és egy felelőtlen, bár halott ganéj az apja.

Én azt a két gyereket sajnálom, akik az igazi áldozatai lesznek ennek a hercehurcának, mert az apjuk nem az agyával gondolkodott.

Mellesleg a szerelem nem mentség egy család szétdúlására.

2016. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/111 anonim ***** válasza:
66%

Részvétem. Ha bebizonyosodik, hogy tényleg a férjed az apja, akkor örököl.

Ma 11:27 írta:" Tök jó lenne ha lenne olyan törvény, hogy a házas embernek egy szeretőtől született gyereke nem örökölhet semmit." Én is így fogantam, apám nõs volt, anyunak azt hazudta nincs senkije. Mikor megtudta, hogy leszek, akkor elmondott mindent anyunak és feleségének is. A neje megbocsájtott, együtt éltek, míg apám meghalt. Anyunak viszont semmi nem kellett apámtól, se gyerektartás, se semmi. Egyedül nevelt fel, de havonta találkoztam apámmal. Mikor hosszas betegség után meghalt, örököltem volna, de lemondtam a féltestvéreim javára, mert nem volt képem olyanból kérni, amiért õ és a felesége dolgozott meg.

2016. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/111 anonim ***** válasza:
73%

Legrosszabb eset az ingatlanra.

A gyerek megkapja egy haszonélvezettel terheltház 1/8-át. Ebbe nem tud beköltözni se ő se az anyja amíg a kérdező él Ami ugye nem kis idő. Cserébe(5 millió hitel esetén) be vállal egy 625 ezer forintos tartozást ami a születésétől fogva az anyját terheli.


Ha más értéknagyon nincs a házon kívül akkor a nő csak sz*phat.

2016. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!