Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bejegyzett élettárs...

Nem bejegyzett élettárs örökölhet-e?

Figyelt kérdés
2014. dec. 27. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha végrendelet van számára, akkor igen, ha nincs, akkor törvényes eljárás alapján nem.
2014. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Csak végrendelettel.


Ha nem bejegyzett az élettársi viszony, akkor az hivatalosan nudli.

Juliska sem örökölhet Pistike után, csak azért, mert ők járnak.

2014. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%

Mi az hogy nem bejegyzett elettars?

Ja hogy osszedobtak a szennyest es arra szamitanak a jog ezt elismeri?

A Magyar jog szerint a hazassag a csalad alapja ez jogokat es kotelessegeket hoz magaval.

tehat megsem csak egy papir a hazassag.

Aki a masikat tiszteli es gondoskodni akar rola az elveszi felesegul vagy hozzamegy.

2014. dec. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

"Mi az hogy nem bejegyzett elettars?

Ja hogy osszedobtak a szennyest es arra szamitanak a jog ezt elismeri?"


Hajj, ismerhetnéd, azért a jogot az adott témában, ha ilyen kérdésekre válaszolsz. A nem bejegyzett élettárs azt jelenti, hogy nincs hivatalosan élettársként bejegyezve. Minek után ilyen opció is létezik már ezer éve nem csak a házasság. Bejegyzett élettárs egyébként törvényes eljárás keretén belül is örökölhet. Deha jól tudom pár év kell, azért hozzá, utoljára ez 4 volt, azóta lehet változott az egész.

2014. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

bejegyzett eletttars csak ket azonos nemu ember lehet magyarorszagon Ha a torvenyt ismered

Par eve valtozott a torveny ujra szerencsere

2014. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
utolsó előtti. Ha külső szemlélők szerint élettársi kapcsolatban éltek, még nem bejegyzett esetén is élettársak, és 50-50. Így buktam két hónapja 5 milkát, mert az expasimmal "összedobtuk a "szennyest" és a szüleim nem papírozták le, hogy a pénz, amit kaptam, tőlük van. Közös vagyon, mert az együttélés alatt szereztük, így fele-fele, mert nincs bizonyíték, hogy nem fele-fele -- a bíróság a szüleim vallomását semmibe vette. Szóval, mielőtt okoskodsz, nézz utána. Egyébként nem örökölhet, az öröklési jog teljesen más.
2014. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Együtt vagyunk 5 éve az én lakásomban. Páromnak van bejelentett lakása, ahol nem tartózkodik. Kisvárosban élünk, "mindenki mindent tud mindenkiről". Van egy fiam. most azt rebesgetik, hogy a páromat okosítják, hogy ő fog utánam örökölni fél részt. Szóban ugyan megbeszéltük, hogy halálom után a saját lakásába költözik vissza, de most már elbizonytalanodtam.
2014. dec. 27. 20:23
 8/17 anonim ***** válasza:
6: ütöd a saját szavaidat is. Én végig örökösödésről beszéltem, de te nem. Utána meg leírtad ugyanazt, amit én is! Ennyit az okoskodásról! Grat! :)
2014. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kérdező: én ezt az egészet nem értem. Hogy a halálod után mi lesz az miért nem mindegy? Valszeg a saját gyermekét a párod sem fogja kiforgatni az otthonából. A többiek meg menjenek a fenébe. Egy család vagytok a ti dolgotok, hogy kire mi száll. Deha ennyire zavar ez a téma, az a legtisztább, hogyha végrendeletet írtok, nem olyan nagy ügy, hogy ezt ne lehessen meglépni, és így akkor nincs az állami törvényekre bízva.
2014. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5: hogy régen mi volt etéren az nem érdekes, én hat éve bejegyzett élettársi kapcsolatban élek. És nem vagyunk azonos neműek!
2014. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!