Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A magzat örökölhet?

A magzat örökölhet?

Figyelt kérdés

Férjem meghalt balesetben, és előkerült egy nő, aki azt állítja a férjem gyerekèt várja, 26 hetes, ès azzal zaklat, hogy a gyerek örökségét követeli. Telefonálgat, idejár a nyakunkra, a gyerekeinknek is modja a magáét.

Az ügyvéd csütörtökön tud fogadni majd csak, addig megörülök!

Tud valaki segíteni? Ez a rüfke beleteheti a valagát az örökségbe mert felcsináltatta magát?


2016. jan. 31. 08:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
63%

Elöször is a stílusod igen csak primitív - elvégre ha a gyerek a férjedé, akkor nemcsak a nöben kellene a hibát keresned, nemcsak ö "csonáltatta fel magát", hanem a férjed az, aki "felcsinálta", azaz semmivel sem különb, mint a nö.


Másorszor ha hivatalosan bejelenti az igényét az örkségre, akkor a gyerek megszületése után az apaság kivizsgálása alapján - amennyiben tényleg a férjed az apa - a gyerek az örökös.

2016. jan. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
85%
Igen, úgy tudom, hogy magzat is lehet örökös.
2016. jan. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 A kérdező kommentje:

Köszi...

Nyugi, ha tudnám a férjemen verném le, de nem lehet. Alig temettük el, van elég bajom a kritizálásodon kívül is...

Bocs ha nem fogom a zabigyerekét a keblemre ölelni a drága anyukájával együtt, akik épp pokollá teszik az életem, és a gyerekeimét is...

TUDOM, hogy a férjem hibája az egész, remélem egy nap majd elszámolhatunk.

2016. jan. 31. 08:21
 4/111 anonim ***** válasza:
20%
A férjedet már eltemették? Mert úgy nehéz bizonyítani az apaságát.
2016. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim válasza:
82%

Szerintem ez nem ilyen egyszerű, ennyi erővel én is odaállok és azt mondom terhes vagyok az elhunyt férjedtől (Részvétem!), én is kérem a részem.

Előbb bizonyítania kellene, hogy a gyerek tényleg tőle van, és az esetben már jogosan örökös a gyerek is, nem a nő.

2016. jan. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
74%

magzat csak akkor örökölhet ha élve születik. ennyi a feltétel. egyébként nincs joga egy magzatnak. a nő nem tudom, hogy örökölhet-e, mert nincs semmi jogi kapcsolat közte meg a férjed közt. attól, hogy ő a gyerek anyja még nem jelent semmit, addig csak ő a gondviselő aki eljár helyette a hivatalos ügyekben.


én csináltatnék egy DNS vizsgálatot, ha megszületik a baba, hogy tényleg igaz-e és nem csak hazudik a nő. ha annyira biztos benne, akkor készséggel fogja elvégeztetni a vizsgálatot, ha akadékoskodik, akkor viszont nagy valószínűséggel kamu.


még eszembe jutott, hogy a gyerek örökségét el lehetne tenni számlára(ha pénz) és megkapja 18 éves korában.

2016. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 A kérdező kommentje:

Igen eltemettük, hamvasztva lett.

Apasági nyilatkozatot nem tett, legalábbis még azt nem dörgölte az orrom alá...

Emailek, smsek, közös fotók vannak.

2016. jan. 31. 08:34
 8/111 anonim ***** válasza:
6%
Nyugodj meg! Semmi esélye a nőnek :D
2016. jan. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 anonim ***** válasza:
35%
hamvasztás után nem nagyon lehet DNS vizsgálatot tartani, ha jól gondolom. Rázd le a nőt., vagy jelentsd fel zaklatásért. A gyerekeid hány évesek? Részvétem egyébként.
2016. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 1-es! Nem hiszem, h különb stílusod lenne egy ilyen tragédia után főleg úgy, h még a gyerekeidet is bevonják akik most veszítették el az édesapjukat. Tehetsz feljelentést, de ezeket nehéz bizonyítani.

Valóban örökölhet a születendő gyermek ha sikerül bizonyítani az apaságot. Mond meg a nőnek, h amíg nincs kezébe a DNS teszt eredménye addig ne is Jöjjön vissza.

2016. jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!