Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A magzat örökölhet?

A magzat örökölhet?

Figyelt kérdés

Férjem meghalt balesetben, és előkerült egy nő, aki azt állítja a férjem gyerekèt várja, 26 hetes, ès azzal zaklat, hogy a gyerek örökségét követeli. Telefonálgat, idejár a nyakunkra, a gyerekeinknek is modja a magáét.

Az ügyvéd csütörtökön tud fogadni majd csak, addig megörülök!

Tud valaki segíteni? Ez a rüfke beleteheti a valagát az örökségbe mert felcsináltatta magát?


2016. jan. 31. 08:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 anonim ***** válasza:
21%

1. A "nöt" ilyen jelzövel illetni igencsak szemét dolog. Ugyanis azl, hogy a gyyerekének a férjed az apja, még nem "rüfke", stb, hanem valószínüleg csak egy szerelmes nö, aki a férjedet szerette. Arról nem tudsz, hogy tudott-e korábban arról, hogy a férjed házas, illetve, hogy a férj mit ígért neki (elválik, stb). A legtböb eesetben csak buta az ilyen nö, de az még nem ok arra, hogy se´rtegesd.


2. Az, hogy jelentkezik a gyereke érdekében, teljesen jogos, elvégre az a gyerek nem tehet arról, hogy a férjed félrelépett. Az a gyerek ugyan annyira a férjdeé, mint azok, akiknek te vagy az anyja, jogilag semmi különbség sincs köztük. A helyében te is védenéd a gyereked érdekeit és nem hallgatnál, mert egy számára idegennek esetleg nem tetszik. Márcsak azért is, mert a hagyatéki tárgyalás elött bejelentett igény alapján egyszerübben jut a gyerek a jogaiba, mintha egy már lezárt öröksödési ügyet kellene újratárgyalni.


3. Ha a gyereknek a férjed az apja, akkor jogos az igénye az örökségre és ez ellen te semmit sem tehetsz. Ebben az esetben a férjed része az összes gyerek közt egyenlö me´rtékben oszlik meg.


4. Bizonyítani elég egyszerüen lehet, amennyiben a gyerek megszületett. A meglévö gyerekektöl is és az övétöl is vesznek genetikai mintát, annak alapján egyértelmüen megállapíthatót az apaság. De márcsak azért is valószínü, hogy igaza van, mert ha nem, akkor a DNS-vizsgálat árát neki kellene teljes egészében kifizetnie.


5. Az egyedüli kifogásolható dolog, hogy otthon, a gyerekeid elött említi ezt, de valószínüleg máshol/máshogy nem tud elérni éteg.

2016. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/111 anonim ***** válasza:
75%

Már változott a törvény, a házastárs is örököl egy gyereknyi részt.


Az Új Ptk. alapján, 2014. március 15-től ez a szabályozás érvényes:



1. eset: ha van gyermek


A túlélő házastársat kizárólag az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon illeti meg holtigtartó haszonélvezeti jog (tehát már nem a teljes hagyatékon!), továbbá a vagyon többi részéből még egy gyermek résznyi állagot is örököl.


Mindennek célja, hogy az Új Ptk. biztosítsa a túlélő házastársnak a megszokott környezetet biztosító haszonélvezetet az elhunyt házastárssal közösen lakott ingatlanon és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon (pl.: bútorok).


"7:58. § [Házastárs öröklése leszármazó mellett]


(1) Az örökhagyó házastársát leszármazó örökös mellett megilleti


a) a holtig tartó haszonélvezeti jog az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon; és


b) egy gyermekrész a hagyaték többi részéből.


(2) A haszonélvezeti jog nem korlátozható, és a házastárssal szemben megváltása nem igényelhető."

2016. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 anonim ***** válasza:
73%

# 26


Az új Ptk. szerint, ha az elhalálozott személy nem végrendelkezett, akkor - a korábbi gyakorlattal ellentétben - a volt házastárs is a gyermekekkel azonos arányú tulajdonrészt örököl.


Vagyis ahogy a 29. hozzászóló írta, - amennyiben nektek két gyermeketek van - a férjed 50 %-os tulajdonrészének 1/4 részét öröklöd te, 1/4-1/4 részt a két gyermeketek, és 1/4 tulajdonrészt a születendő gyermek, feltéve természetesen, ha az apaság ténye igazolható, illetve természetesen a fennálló hitel értékét is figyelembe veszik.


(Amennyiben nektek nem 2, hanem 3 (vagy annál több) gyermeketek van, akkor természetesen 1/5 (vagy arányosan tovább csökkenő) tulajdonrészekről beszélünk.


Az özvegyi haszonélvezeti jogod miatt beköltözni nem tud olyan az ingatlanba, akinek te ezt nem engeded meg.

2016. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/111 anonim ***** válasza:
81%
Ah, igaz, ezt felfelejtettem, hogy a házastárs is örökölt.
2016. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 anonim ***** válasza:
67%

A 31-es válaszolónak írom, hogy azért had ne sajnálja már a kérdező a szerető gyerekét. És de, pontosan jól fogalmazott, hogy rüfke, mert így hívják azt aki házas férfival kamatyol főleg, ha még gyereket is szül. Nem mentség az, hogy buta meg szerelmes bla bla...

Ha bizonyíték van rá, hogy a férjed félrelépett akkor sanszos, hogy az a gyerek tényleg az övé. Sajnos a házból akkor tényleg jár neki a férjed 50%-nak 1/4 része (ha két gyereketek van). És erre a részre bizony a gyámhivatal rá fogja tenni a kezét. Nagyon jó kis macera lesz ha pl a gyerek 18-ik életéve előtt szeretnétek eladni. (én kétszer végigcsináltam)

Az ügyvédtől én azt kérdezném meg, hogy a bankszámlákon lévő pénzt hogyan lehetne baromi gyorsan eltüntetni, hogy abból ne kelljen adni az új gyereknek. Persze tudom, hogy szemét vagyok és ilyenkor jön a lemez, hogy annak a gyereknek is joga van és nem tehet róla...Én meg úgy gondolom, hogy az ilyen gyereknek az anyja oldja meg a gyerek felnevelését.

Tök jó lenne ha lenne olyan törvény, hogy a házas embernek egy szeretőtől született gyereke nem örökölhet semmit. Rögtön nem akarna annyi nő feldúlni házasságokat de legalábbis nem állna neki szülni nagy pofával. Kár, hogy nincs ilyen. Én roppantul sajnálom a kérdezőt és a gyerekeit. Ja, és azonnal feljelenteném a nőt zaklatásért ha még egyszer egy darab sms küldene. Terjessze elő az igényét a bíróságon ha úgy gondolja, de a kérdezőt és gyerekeit hagyja békén.

2016. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 anonim ***** válasza:
56%
Azért remélem minden lepontozónál be fog kopogni egy ilyen rüfke egyszer. Jaaaa, hogy jelenleg ti vagytok azok? Bocs :)
2016. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/111 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell az apa dns-e, a testvére, szülei, vagy gyereke dns-e alapján is megítélik az apaságot (kolléganő járt hasonlóképpen, ott az elhunyt szüleinek dns-e kellett a vizsgálathoz)
2016. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 anonim ***** válasza:
10%

Sanszos hogy a csaj nem a férjedtől terhes, csak ki akarja használni a helyzetet hogy potyapénzhez jusson


Miből gondolod? CSak mert egy mocskos szájú, a férjét a gyakorin gyászoló nő erre célozgat? Ennyi erővel azt is biztosra állíthatjuk, nem csoda, ha ilyen nőt megcsaltak, nem?

2016. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 anonim ***** válasza:
85%

Már változott a törvény, a házastárs is örököl egy gyereknyi részt.



Közösen lakott ingatlanból nem, csak a további ingatlanokból.

2016. jan. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 A kérdező kommentje:

Mocskos szájú??? Mert lerüfkéztem?

Hagyjál már, menj máshova kiélni a rosszindulatodat kérlek!!!

Nem kívánom senkinek se, hogy ezt át kelljen élnie,soha!



2 gyermekünk van igen, nagyon nem örülök, hogy mégjobban bele lesznek rángatva az ügybe.


Nagyon kíváncsi vagyok, mit fog az ügyvéd mondani majd. Meg hogy mi jöhet még...

2016. jan. 31. 12:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!