Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adtok a lányotokn...

Mennyi pénzt adtok a lányotoknak ha plázába megy vásárolni? (pl. Westend)

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 10:10
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/219 anonim ***** válasza:
Úgy láttom az egész téma elcsúszott ott,amikor el kezdték leírni,hogy ki mit tart elkényesztettésnek,amivel részben egyet is értek.Ahogy láttom a pénzadásával indult,mindenféle ellenszolgáltatás nélkül,hogy csinál-e érte a gyerek valamit,segít-e,de erre választ nem kaptunk.Ami azért lényeges momuntum a vélemény nyilvánításnál.Bár sajnos én is azt tapasztalom,hogy sok gyerek,fiatal csak úgy kapja a pénzt,amit össze-vissza szór,otthon segíteni nem igazán,vagy egyáltalán nem.Persze ott az ellen tábor is,az ő támadásuk érhető!És ezek után jött kit hogyan kimélnek meg,oldanak meg helyettük dolgokat,kísérgetnek stb.
2010. márc. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/219 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk évente kétszer elkölteni ruhára 20 ezret nem olyan borzalmas dolog, csak így egyben soknak tűnik kicsit. De szerintem éves szinten, aki megteheti, az elkölt 40 ezret a gyereke ruhájára. Hiszen nem arról van szó, hogy minden hónapban...

Viszont én biztos azt tenném, hogy először elküldeném a lányt kinézni a ruhákat, meg az árakat is, aztán adnék annyi pénzt, amennyiből tud vásárolni.

2010. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/219 anonim ***** válasza:

Az eü-s hölgynek,az önállóság nem az hogy diszkózik a gyerek,mert ahhoz tényleg értenek,meg a hajnali dáridó.Az önállóság tág fogalom,az alapvető önellátás is ide tartoznak,nézd amig anyuci csinálja állandóan egy 16-22 éves lánynak pl a szendvicseit,vasal még rá és nem segít be a háztartásba(mosogatás,felmosás)addig hol önellátó,egy kis torokfájással igenis néha el kell menni egyedül dokihoz.Nem csak ruhát kell tudni,meg kence-ficét egyedül venni,hanem be kell tudni vásárolni is.


Az igazán önállók tudják mire akarok kilyukadni.

2010. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/219 anonim ***** válasza:
Én sem mosogattam nagykoromig. Elbújtam az ágy alá, csak ne kelljen elpakolni. A mai napig imádok rendetlenséget csinálni :D Ma már mosok, takarítok, mindent megcsinálok, pedig kamaszkoromban nagyon lázadtam ellene. Enni is egyedül szoktam, de kamaszkoromban anyu csinálta a szendvicseket, ő csinálta a legfinomabbat, sosem vártam el, mindig örömmel csinálta, mert tudta, hogy nagyon szeretem :) Az elkényeztetés az, amikor minden el van nézve, valakinek mindent szabad, és ha valamit kihisztiz azt megkapja. Ez az elkényeztetés, főleg 3 év körül fordul elő. Én is toporzékoltam a boltban hülyeségekért. Az nem elkényeztetés, hogyha valaki megteheti, akkor a lehető legtöbbet megadja a gyerekének. Ha ezt a gyerek kihasználja és elvárja, ezek után meg is kapja, na belőlük lesznek az önállóságra képtelen elkényeztetett emberek. Ők is koppanni fognak, ha megtanulják a saját bőrükön, hogy a pénz nem az égből hullik, hanem keményen meg kell érte dolgozni.
2010. márc. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/219 anonim ***** válasza:

Ezt a pénzösszeget azért sokallták mert 14 évesről van szó,aki emelett mozira és kajára is költ rendszeresen.

Engem is érdekelne,hogy segít-e a kislány otthon,de ezt már nem tudjuk meg.

2010. márc. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/219 anonim ***** válasza:
A világért sem akarok bunkónak tűnni, komolyan nem ez a szándékom, de miért akarjátok tudni segít-e otthon? Senkinek semmi köze hozzá. Írta az anyukája, hogy keményen megdolgozik a pénzért, hát akkor hadd költse a lányára. Ettől nem lesz elkényeztetett a lánya. Én csak azt írtam szerintem nem őszinte vele a lánya, nem létezik, hogy egy kajálás a mekibe 3000 Ft. Én régen pizzára kértem pénzt, és cigit vettem.
2010. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/219 anonim ***** válasza:
Ha nem segítesz és kiszolgálgatnak igen is elkényesztettett vagy,mert ez is az,és igen belőlük is egyszer önálló lesz.Hát magyarán szólva 18 éves korodig te is az voltál,éltél a lehetőséggel hogy más megcsinállja helyetted.Oké!Nincs gond,de mért nem mered bevallani,igen odáig megkíméltek,nem volt szinte semmi dolgom.
2010. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/219 anonim ***** válasza:
Szerintem leírták,hogy kinek mi az elkényesztetés fogalma:ha kapsz,de nem teszel érte semmit,ha hagyod hogy helyetted mindent elintézenek,hisz egy 7 éves is tud már segíteni.Nézd aki semmit nem segít,csak kiadás és futkosás van érte az igen is az.
2010. márc. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/219 anonim ***** válasza:
91%
Ha tud adjon az anyuka,de a lánya meg becsülje meg azzal,hogy néha segít és nem talál ki olyanokat hogy egy menű 3000 Ft,mert ezzel lehúzza anyuka pénzét.
2010. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/219 anonim ***** válasza:
100%
Volt dolgom, tanultam mindig. Nem vártam el soha, ha arról volt szó magamnak is megcsináltam volna, de nem kellett, mindig volt itthon vacsi, ebédeltem a suliban, reggeliztem itthon, de mire felkeltünk anyu mindig megcsinálta. Most ez miért baj? Örömmel tette. Ha nem kelt volna fel, akkor én is megcsináltam volna. Soha nem kértük, nem vártuk el. Apa is el van akkor kényeztetve, mert ő is abból a reggeliből evett, amit anyu csinált? Jó nem mondom csináltam én azért néha meglepetés vacsikat, meg a saját szobánkban nekünk kellett megszüntetni a rendellenességet, a mi dolgunkat senki sem csinálta meg. Szerintem ebben semmi elkényeztetés nincs.
2010. márc. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!