Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adtok a lányotokn...

Mennyi pénzt adtok a lányotoknak ha plázába megy vásárolni? (pl. Westend)

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 10:10
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/219 anonim ***** válasza:

En 17 eves vagyok, soha nem kellett "megdolgoznom a penzert", mindig kaptam, amikor el akartam menni szorakozni, szeretek a plazakban setalni es kepzeljetek el, ne vagyok plazacica es nem koltok havi tobb tizezret ruhakra! Sot, magamnak fozok, mosogatok, takaritok, megesik, hogy mosok is, emellett 7-tol du 4-ig iskolaban vagyok. Ilyen is van.

Szerintem az eg egyadta vilagon nincs semmi baj azzal, hogy az a kislany 20k-t kap, ha megtehetik, akkor miert ne? Komolyan, ordit beloletek az irigyseg. A kedvencem meg a "masok 70000ft-bol elnek".. Es az segit nekik valamit, hogy a kislany a szakadt, regi farmerjaban jar, mert nem kapott penzt ujra? Miert kene feltetlenul az olcsobbat megvenni, ha valaki megveheti a dragabbat is? Ezert tart ott ez az orszag ahol, mert tele van olyan emberekkel, mint ti. Dogoljon meg a szomszed lova is...

2010. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/219 anonim ***** válasza:

a lényeget nem érted! hogy ha esetleg a lány majd dolgozni fog,és ő is TÉNYLEG 70et keres,szerinted mennyire fog zokon esni hogy nincs márkás pólócska meg nadrágocska? még mindig ugyanott tartunk,hogy irigység van. szó se róla biztos többeknek jól esne,ha lenne több,de a jövőre gondolva NE HULLJON MINDEN AZ ÖLÉBE,MERT HOZZÁSZOKIK!

majd mikor 25 évesen anyu próbálja kirakni,mert nem birja fizetni a rezsit meg a ruháját,és a lány nem megy,mejiküknek fog csúnyábban állni a szája?

16 éves lány

2010. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/219 anonim ***** válasza:
En meg mindig azon az allasponton vagyok, hogy egy gyerek elkenyeztetese marhara nem ott kezdodik, hogy kap egy evben ketszer 20e ft ruhapenzt.Foleg, ha egy ugyved gyereke!!!Amugy honnan veszitek ezt a hulyeseget, hogy az o lanya nem csinal otthon semmit?Meg milyen jogon itelkeztek, hogy o hogy neveli a gyereket?Mar nem tudtok mit felhozni, azert hajtogatjatok ezeket a marhasagokat.Akkor szerintetek torvenyszeru, hogy akiknek van penze, mind rosszulneveltek, illetve nem tudjak majd beosztania penzt felnottkorukban??Ne rohogtessetek mar:-)Amugy meg a 16 eves mintakislanyoknak csak annyit, hogy ha lenne, ti is ugyanugy elkoltenetek azt a penzt, es ti is ugyanugy a westendben vasarolnatok, es nem a kinaiban.Csak nem tehetitek meg, es ennyi.De ezert meg nem kene szapulni azt, aki megteheti.
2010. márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/219 anonim ***** válasza:

igen,ha lenne megtenném. de nincs. és szerintem sem az anyuka sem a lánya nem szeretnék hogy a kislámy 30 évesen is az anyucitól kérjen pénzt.

ne hidd,hogy én olyan mintakislány vagyok. azért beszélek így,mivel saját háztartásom van,és meg kellett tanulnom beosztani a pénzt. sose volt sok,ezért nem is ment nehezen. ha valamit szeretnék,akkor gyüjtök rá. nem megyek anyámhoz,hogy adjon pénzt minden vacakra,inkább elmegyek dolgozni,és ha igazán kell,megveszem,ha tellik rá.(sőt,páromnak meg is tiltottam,hogy bármit is vegyen nekem,pedig gyakran megtehetnénk.) de istenem, valamikor az a lány is kikerül az életbe,mit fog akkor ott csinálni?! nem gyerekjáték,és-szerintem-célszerű hamar megtanulni,mit várhatunk később a világban,ha kikerültünk a szülői (védő vagy ártó) karok közűl.

16éves lány

2010. márc. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/219 anonim ***** válasza:
Akkor erre valaszolj nekem legyszives:Szerinted, az hogy kap az anyukajatol evi 40 rugot ruhara, azt jelenti, hogy 30 eves koraban egy elhetetlen senki lesz, akit anyucinak kell eltartania?Mert ti ezt probaljatok bizonygatni.Ezzel vigasztaljatok magatokat, azert, mert ti nem adhattok ki annyi penzt ruhara.Igy probaljatok jobbnak erezni magatokat azoknal, akiknek tobb penze van.Errol szol ez az egesz.Egy gyerek elkenyeztetese/elrontasa ott kezdodik sztem, amikor mondjuk minden hetvegen tizezer forintot elbulizik, alaraknak autot, lakast kap, minden ruhaja markas.Na de az, hogy evente ketszer kap 20e ftot??Ezzel nem hiszem, hogy elrontana a gyereket.De egyebkent szerintem az sem bun, hogyha valaki megteheti, hogy segitsen a gyerekenek lakassal, autoval, azzal hogy elinduljon az eletben.Ezt meg is teszi mindenki, aki meg tudja tenni.Es hiaba is bizonygatjatok, ebbol meg nem kovetkezik egyenesen az, hogy a gyerek semmirekello lesz.
2010. márc. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/219 anonim ***** válasza:

rendben,kapja meg a 20e ftot. de MIÉRT kapja? csak úgy? ha ajándék,akkor elég lenne 5 is... nem azzal van a baj,hogy megkapja,hanem hogy miért. tegyen érte valamit,segítsen,dolgozzon meg érte.

ha minden az ölébe hull,nem tanul meg gazdálkodni! természetesnek veszi majd,és az nem jó mert később koppanni fog!

pl.mekire miért kell pénz? kap X forintot,és eldönti: ruha kell e vagy mekiskaja?

nem az,hogy minden lomra külön ennyi és ennyi pénzt kap,ez a legrosszabb! de ha kap! akkor valami feltételhez legyen kötve! (mosogatás,fűnyírás,porszívózás Y ideig,Xforintért!)

kíváncsi lennék egyébként a kérdező véleményére is.

16 éves lány

2010. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/219 anonim ***** válasza:
Hihetetlen mennyire kiakadtatok ezen a témán. Most azokat is lehúzzátok, akik soknak tartották, de egy pillanatig sem voltak irigyek. Tényleg sokakból az irigység beszél, ugyanez volt annál a kérdésnél, ahol egy lány napi 2000 Ft zsebpénzt kapott.
2010. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/219 anonim ***** válasza:
Ne hogy már az legyen a rossz,aki megdolgozik vagy összegyűlyti a pénzt a számára szükséges dolgokra?Igen most nem élünk jól,de volt hogy jól éltünk és akkor sem szórtuk a pénzt!Nem kritizáltam az anyukát,de engem is érdekelne segít-e otthon a gyerek és ha igen mit és mennyit és milyen rendszerességgel?Én a valamit valamiért elvet vallom!A gyerek dolga a tanulás,de ahogyan a munkahelyen kívül a felnőttnek is vannak teendői úgy kíváncsi lennék a kislánynak vannak-e.És nem mindenki vallja azt hogy a másik kutyája is dögöljön meg,az enyémen kívül.Attól nem tartok,hogy ha a suli nem megy jól ennél a családnál gond lenne,tanárt gondolom tudnának fizetni és távoktatást is.De ha végig olvastad,akkor le volt írva többször megy moziba is és eszegetni,eszegetésre 3000-et költ,mert hogy ennyi a kaja,bocsi az étteremben tudok ennyiért enni,a fére beszélés idegesít.Oké mondja azt én ennyit költök,megtehetem,mért csinálnék érte valamit,nem szükséges,nem kívánaj otthon tőlem senki,de a fére beszélést hagyuk,a vita onnan alakult ki egy felől,amikor kitalálták,hogy nem kapsz sehol 10 000 ft alatt farmert.Mondja azt nekem csak a márkás a jó,kész ennyi!De kívánd már hogy sajnáljam őket.Egyébként ahogy leírta az anyuka az évi 40000 kívül mozizgat,eszeget,egyéb dolgokat vásárolgat,oké tegye,mit bánom én.Ha lenne gyerekem,de még fital vagyok hozzá, én is megpróbálnék megadni neki sok mindent,de mértékkel és a valamit valamiért elven,és megbecsülésre próbálnám nevelni.Megpróbálok nem ítélkezni,de mért nem mer az anyuka arra válaszolni,hogy mennyit is segít a lányka?Egyébként azért akasztotta ki ez a téma az embereket,mert nagyon is aktuális és én is és már ismerőseim is járták anyagilag jól szituált gyerekekkel és szerették is megvilogtatni mit kaptak,villogni vele mennyiért és a panaszkodás is jellemző volt,ebből indulnak ki.Nem mindenkire igaz,de sokra.Én is az vallom amiért kicsit is tenni kell az jobban meg van becsülve.Egyébként nem vagyok maradi,de szomorú hogy sok 7-8.-as gyerek állandóan ilyen helyeken lóg,és most nem az említett családra gondolok,de sajnos ha elmegy egy Plázába gyakran ezt látni.
2010. márc. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/219 anonim ***** válasza:
A kerdezo irta, hogy ketszer egy evben szokott tobb ruhat kapni a lanya, tavasszal, meg osszel.Es azt is irta, hogy ez egybe lenne kotve a husveti ajandekaval.Szerintem ez teljesen normalis.Es miert ne ehetne a Mekiben a lanya, ha szereti?Amugy megertem, hogy nem ir ide tobbet, annyi hulye komment volt, hogy az hihetetlen.Lehet, en se irnek.
2010. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/219 anonim ***** válasza:

Édes kis 17 éveske,nyugodj meg ez a csajszi nem jár szakadt farmerba,sem kopottba,ha csak nem az a divat.Az ország azért tart itt,mert eladták "Jézus fiai",gondolom érted,eladták a gyárakat,cégeket,olyan emberek ülnek a képviselők között,akiknek a felmenői ÁVH-sok,ÁVO-sok voltak,a leghirhetebb ilyen kihallgató tisztek zsidók voltak,na ezek a zsidók más zsidó vagyonokat is elloptak,villákat is,ilyen a Gyurcsány villa,másnéven Apró villa,a Feri bácsi felesége révén és a Pető Iván villa is,nem egy felmenője embereket kínzott halálra,na ezeknek a leszármazottjai ülnek a legjobb helyeken pl tv-ben ATV(BAuer Tamás,apja körmöket tépegetett le,embert is ölt,de a lopott vagyont már nem adta vissza)na a lezsidózás innen ered.A többi képviselőt se kell félteni,mert ha miliárdok eltűntek titkosítottak.Szóval a szezont ne keverd a fazonnal,az országunkat eladták,a gyáraink jól működtek, és a mezőgazdaságot is tönkre tették,a jó min. termékeket kiviszik,míg a rosszat behozzák.Ez politika!Olvass,Nézd az ECHO tv-t!NÉzd utána hogy mik derültek ki képviselőinkről!


EGyébként ha nekem is a fenekem alá tettek volna mindent,valószínűleg én is a velem egy cipőben levővel szimpatizálnék.

2010. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!