Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adtok a lányotokn...

Mennyi pénzt adtok a lányotoknak ha plázába megy vásárolni? (pl. Westend)

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 10:10
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/219 anonim ***** válasza:

fenomenális, h egy ilyen egyszerűnek tűnő kérdésre mennyi hülyeség érkezik, úgy látszik sokan ide járnak levezetni a feszkót......bár jobb mintha otthon a családot darabolnák baltával.......:)

szerintem a westend olcsó helynek számít, az alsóbb üzletek, C&A.....nem luxuskategória.....az ázsia centeren néha elképedek, h milyen szar és drága.....a kínai piacra meg nem szívesen engedném a kislányomat egyedül a barátnőjével...

14 évesen én se akartam turiban vásárolni, cikinek éreztem, nem feltétlen kell mindenkinek ott vásárolnia, bár lehet jobban öltözött aki ott veszi.....de ezt ne várjuk már el egy 14 évestől, aki elmenne egy kicsit álmodozni a plázába

lehet többet is adni, és akkor a húsvét is benne van, lehet kevesebbet is adni.....ha nem a 30. farmerja akkor nyugodtan elmehet......én 15 körül adnék, mert nekem az elég lenne

2010. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/219 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok,de igen is lehet farmert venni 5000 Ft-ért,csak körül kell nézni,egy csomó kis üzlet van,én Győrben élek és a belváros is tele van üzletekkel,sőt Plázában és Árkádban is találok ennyiért farmert csak körbe kell nézni,Pesten meg még több vásárlási lehetőség van.Nézze évi 40.000Ft új ruhákra,főleg ezen a ktg-en kívül külön fizeti még a meki kaját,mozit stb. igen is sok.Örülök,hogy megteheti,de gondolkozon el,szerintem jogos,hogy sok ember szemét szúrja,akik dolgoznak a pénzért azok nem költhetnek magukra sokszor még 15 000 Ft-ot se,egyébként egy 8.-as gyereknek semmi keresni valója plázákban,árkádokban,meg szerndszeres kajáldákban.Meg kell tanulnia a pénzzel bánni ezt pedig csak úgy tudja,ha az adott összegből kell neki a szórákozását fizetnie,nem az hogy azt még külön állják.Egyébként tapasztalatból írták az emberek,hogy Pláza cicák lesznek,mert ezek a gyerköcök egész délutánokat lógnak az ilyen helyen és költik anyuci pénzét,otthon meg semmit nem segítenek.Kíváncsi lennék az Ön lánya,hányszor vasalt már magára,hányszor mosogatot,csinálta meg a szendvicsét,mosott fel,takarította a saját szobáján kívül a többi szobát is,vagy kert esetén hányszor segített gazolni?Szerintem nem igazán,és ha mégis marha ritkán.Nézze én húszon éves vagyok és a felsoroltakat 11 éves korom óta végzem,mindenféle ellenszolgáltatás nélkül.A ruháimat is 11 éves korom óta a kapott és ne nagy összegekre gondoljon fizetem ki(névnap,szülinap,húsvét stb).Szóval az én szememet is szúrja a sok pénz költös gyerek,akiktől hemzsegnek a plázák,mert nem csak nézegetős tinik járnak oda.Na ná hogy felkapták a fejüket az emberek,hisz sokan 70 000 Ft-okat keresnek és alíg tudnak megélni,ön hibájukon kívül és láttják,meg az ő gyerekeik is látják a sok pénzszóró kamaszt.Nem akartam megsérteni,de mérlegeljen,mennyit tett le segítség terén rendszeresen a lánya!
2010. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/219 anonim ***** válasza:
Na azért az előttem lévő hozzászólókhoz csak annyit,igen is lehet farmert és pollót,meg karkötőt olcsóbban is kihozni.Évente 2*ha eszek ilyen helyeken kaját,de a legdrágább 1500-2000 Ft,szóval kamuzott a lányod.Az évi 40 000 Ft-ot én is sokallom,főleg hogy külön állja a szórakozását.De az Ön pénze.Ne akadjon ki,hogy támadják.Valamilyen szinten jogos,aki dolgozik épp hogy meél,a tini aki meg nem csinál valószinűleg otthon se semmit az meg pénzt szór.
2010. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/219 anonim ***** válasza:
Az egyik hozzászólónak az internetet már havi 3900 Ft-ért lehet üzemeltetni,szóval azért az évi 40 000 Ft + szórakozási pénz,mobilkátya fizetése stb.jóval drágább.Úgy hogy ne beszéljen mellé.Gondolom Ön is ennyit tud bulizgatásra és vásárolgatásra adni a gyereknek,vagy ennyit kapsz te is,amennyiben fiatal vagy,ezért a nagy védelem.
2010. márc. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/219 anonim ***** válasza:
Nem akartam megbántani,de én is írtam negatív kritikát,és igen ha nyilvános helyen mondaná hogy mennyit ad és felsorolná,hogy a fenti összegen kívül mozizgatásra és kajálgatásra mennyit ad még,lehet lincs hangulat lenne.
2010. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/219 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem amivel egy-két fenti íróval egyetértek,segít rendszeresen otthon az Ön lánya?-,és ha igen mit és mennyit,de az igazat ha lehet!
2010. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/219 anonim ***** válasza:
Múltkor vettem 2 gatyát, 13200 volt. Nem a plázában, mert ott olcsóbban tudtam volna venni, bár lehet, hogy szarabbat. De ezek legalább megbízhatóak. Nagyon messze vagyok tőle, hogy gazdagok legyünk, de a hozzászólók egy részéből kiindulva ez már sznobizmus. Ha valami minőségi, akkor tényleg érdemes megfizetni, úgyhogy kár ennyire kiakadni.
2010. márc. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/219 anonim ***** válasza:
Nézd 2 gatya az más,mint egy 15 000 Ft-ért,persze hogy kiakadnak amikor 14 évesek 40 000-ket költenek és külön még 5 000-ket el kajálgatnak,ahogy kivettem többször is.De tudod min akadnak ki a legjobban,amikor valaki azt akarja mondani,hogy 5000 ft-ért nincs gatya,nekem több is van sőt olcsóbbért is és semmi baja.Ha megteheti vegye,de nem mondja azt senki,hogy nem lehet olcsóbbért kapni,mert az kamu.Egyébként én márkás polókat is szoktam látni 2500-3000 Ft-okért,vannak akciók is,meg sokszor eleve olcsóbbért vannak a cuccok.A fére duma az idegesítő.
2010. márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/219 anonim ***** válasza:

én vagyok a 16 éves lány aki fél éve nem vett magának ruhát... sokan mondják,hogy 5000ft egy gatya... tévedés! vannak olyan boltok(teszam azt miskolcon a júlia divatház) ahol 2-3 ezer forintért olyan nadrágot vesz a lány,hogy megszólal!(bár pesten néhol elég drága de akkoris). mit lehet ennyit költeni ruhára? én utoljára a nyáron vettem (az emlitett boltban) egy magassarkú papucsot,egy sportcipőt és két felsőt. tippeljetek mennyiért? kerek 4000ft volt! azóta is hordom őket,és semmi bajuk nincsen,tökéletesen néznek ki!

egyébként szerintem itt most nem azon van a hangsúly,hogy ki mennyit tud adni a gyerekének,hanem hogy a gyerek egy adott összeget hogy oszt be! teszem azt kap 5000 ftot. ennyi pénzből vehet magának egy nadrágot. vagy akár három pólót és egy nadrágot! nem mindegy hol vásárol! később,ha a lány már kirepül a fészekből,nem fogja tudni beosztani a pénzt,és sírni fog a szája,hogy nincs semmije! tényleg alig kapnak az emberek munkát és fizetést. hogy fogja esetlegesen a 70ezer forintjából a 15ezer forintos gatyát megvenni rezsi és albérlet mellett? vagy majd anyu akkor is fizeti neki?

illik az ilyenre is gondolni,mielőtt ennyire elhalmozzuk a gyereket. legyen meg mindene,de ne hulljon az ölébe! ismét hangsúlyozom DOLGOZZON MEG ÉRTE. segítsen otthon,tanuljon,és ha ez mind megvan akkor kapjon pénzt!

2010. márc. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/219 anonim ***** válasza:
A 16 éves kislánnyal egyetértek,28 éves vagyok,ne haragudj,hogy le kislányozlak,nem sértésből teszem.Teljesen igazad van!Én is írtam negatív kritikát, gyŰlytse rá össze.Nekem is általános iskolás korom óta a kapott pénzből kellett fedeznem a kiadásaimat és emelett sokat segítettem otthon.És el tudom dönteni mire van szükségem és mire nem,megtanultam a pénzzel bánni,míg úgy láttom,hogy a csak úgy pénzt kapó fiatalok többsége nem és a sok pénz mellett kikövetlik még maguknak,hogy ezen felül fizetgessék nekik a plázakajákat és a mozikat is,segíteni nem segítenek otthon,de nyávogni azt tudnakGratulálok az anyukádnak!Végre egy normálisan nevelt fiatal lány,aki meg tudja becsülni a dolgokat!Több ilyen kellene!
2010. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!