Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adtok a lányotokn...

Mennyi pénzt adtok a lányotoknak ha plázába megy vásárolni? (pl. Westend)

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 10:10
 201/219 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek nem sok,de én ahogyan olvastam az elején itt azzal kezdett az anyuka,hogy farmert,pollót és karkötőt akar a lánya venni,erre mennyit adjon.Erre bőven elég,ha ügyes 10.000és még marad is.És miután támadni kezdték,akkor írta gyorsan oda,hogy évent 2* ad neki 20.000 ruhára,azért én ezt kétlem.Meg gyorsan leírta,hogy úgyis lesz húsvét és emiatt oda adja neki a 20.000-est.Szerintem ez már csak védelmi michanizus volt.A tukálos dolog meg hülyeség,senki nem igénytelen ha oda megy,igénytelen a kocsos,elhanyagolt ruha,nem az olcsó.Egyébként én sem játók turiba,voltam már és láttam,hogy néha csak 2-300 FT-tal olcsóbb,mint ha újat vennék egy olcsóbb boltban,szóval inkább akkor már új.EGyébként meg nem hiszem,hogy itt csak az irigyésg szólalt meg az emberekből és a közepe,vége fele már sokkal inkább az ide beírógató évente 80.000-et és ezen felül még mindenfére másra elköltő,otthon henyélő fiatalokról szólt,mert igenis sok van.Anyukát nem szólóm meg,nincs miért,de az én pénztárcámhoz is sok lenne,ha ennyit elköltenék és még szórakozni is mennék anyu pénzéből.Én karácsonyra és szülinapra is csak a nagyszüleimtől kapott összegből tudok vásárolni,de mindig kisporolóm,ami kell.Van hogy 6 hónapig semmit sem veszek.Én győri vagyok,elmegyek a Skálába ott 1000-1500 van már poló,polópulcsi,abból veszek 3-3,ja és évekig nem megy tönkre nem nyúlik ki,meg egy csomó hely van ahol a farmer is olcsó.3000-5000 ig vannak árak,évente karácsony,húsvét ott is veszek 2-3-at és még általában 2 melegebb pulcsit is,azt is lehet 3-4000 kapni,a kabátom meg évekig kiszokott tartani,azt sokszor csak 3-4 év után cserélem ki,nyári cipő van 2-3000,téli meg 4-5000ért,de ezeket sem kell folyton meg venni,hál istennek most a cipőim nem mentek széjjel.Ja bulikról,kajálgatásokról nem álmodom.És ezt a kapott pénzemből veszem,szóval anyuéknak egy vasat nem kell rám költeni,se karácsony,se szülinapkor.Ja és max 13.000-ha bejön ünnepekkor,abból még ajándékra is összedobok,most karácsonykor 6000-ből meg volt a nacim,felsővel,a tesóm is adott még hozzá így meglett anyuéknak is az ajándék,meg szilveszteri nasira is maradt.
2010. márc. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/219 anonim ***** válasza:

Persze,hogy mindenki felkapta a fejét,hisz pénzből élünk és az egész életünket ez határozza meg,még az egészségünket is,hisz nincs pénz akkor nincs gyógyszer,ha rossz a fogad,nincs tömés,korona,vagy pótlás stb.Az emberek meg azt tapasztalják,hogy aki tesz az sokszor nem kap,aki meg nem az igen és ezt a fiatalok láttják a leginkább,mert sajnos sok pénzes kölyök kirakja,kérkedik a cuccaival,esetleg beszól másiknak és ez fáj és haragod vált ki és a kérdést mért ő és mért nem én,hisz ezt meg ezt csinálom,ez nem igaszág,ebből indul az egész és néha már azt is elítéljük,aki kap,de azért lehet hogy nem sokat ad is és kedves,nem fellengzős.


A pénz,a családi szeret-nem szeret,kedvenc-nem kedvenc és egyéb kapcsolatok mindig is vitákat fognak kiváltani,mert túl aktuálisak,túlságosan érintenek mindenkit.Persze hogy nem anyuka tehet,hogy másnak nincs,de a mért nem én mindig ott lesz.

2010. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/219 anonim ***** válasza:
Hát itt olvasgattam a véleményeket és tényleg itt már rég nem az ügyvéd gyerekéről van szó,hanem saját élettapasztalatinkról.Sajnos úgy látom többen tapasztaltak sznobizmust gyrekként a társaiktól és felnőttként is,sajnos ez rám is igaz.Én úgy gondolom,ha tud adjon,de tényleg ne arra legyenek nevelve a gyerekek,hogy csak a drága a jó és igenis valamit tegyenek érte,házimunka,tanulás és azt hogy mennyit ad az is fontos.Itt amit írt az anyuka,nem látok nagy gondot,de azért nem egy fiatal írt be,hogy házimunkát nem csinál,de pénz az kell neki,gondoljunk csak a minden hétvégén bulizó,cigiző és vásárolgató,plázába gyakorta lógókra.Azt meg főleg nem értettem,hogy a végén már majdnem azokat kezdték el támadni akik beosztották a kis pénzüket és vették a fáradságot hogy segítsenek.
2010. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/219 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre a holmikra 8-10000 ft bőven elég.Olvastam a hozzászólásokat szerintem se pusztán az irigység beszélt az emberkből inkább a tapasztalat.
2010. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/219 anonim ***** válasza:
100%

igen,tényleg lassan eltértünk a témától. az egyik válaszoló írt egy okosat,ami szerintem(ha már van és adni akarsz) a legjobb lenne szvsz. inkább adj neki havonta teszem azt 10ezret,és ossza be,minthogy mindenre külön kap. ha jó tanuló,és segít,akkor szerintem még nemis probléma. de meg kell tanulnia valamikor,hogyan ossza be a pénzt.elvégre a majdnani munkahelyén sem úgy adják,hogy ezt rezsire,ezt ruhára,ezt meg mekire.(de ezt,kérdező,te nagyon jól tudod,hisz dolgozó anya vagy).


még egy megjegyzés. valaki írta azt is,hogy nehogy már rongyokban járjon -főleg hogy egy ügyvéd gyereke. nem hinném,hogy a lánynak ezzel kellene dicsekednie,hogy az anyja ügyvéd,hanem majd a saját eredményeivel.hisz ezért nem ő,hanem az anyja tanult és dolgozott(dolgozik) évekig!


16 éves lány

2010. márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/219 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem sok húszezer forint. Én nem a legmárkásabb butikokba járok de igy is elmegy havi szinten minimum 10ezer ruhára. Akik itt 5-6ezret irtak nem tudom hol élnek. Annyiból nem lehet öltözködni rendesen. Egy kinaibvan vagy olcsó boltban 6000 egy kabát és minimum 4000 egy farmer. szóval ha jobban bele gondolnak 2*20ezer nem sok évente. Nézzük mi kell ahoz h tudjon öltözni valaki ő még növésben is lehet tehát nem ugy van hogy van ötéves kabátja. Egy kabát minimum 5ezer kell belőle téli és átmeneti. 2-3 farmer minimum 5 ennek is darabja. papucs+sportcipő+alkalmi cipő+ valami kis csajosabb pl balerina. Na egy márkás sport 20ezer a többiből ha olcsót veszünk is 15 ezer. Kell mondjuk öt pulcsi öt póló melletartó bugyik stb stb. Ha ezt mind valaki kihozza ugy h havi szinten 1000forintot költ a gyerekre az előtt leemelem a kalapom. Egy növésben lévő lánynak ez kb mind egy szezon igy nem is csoda ha pl negyed évente elkölt 20-30 ezret.
2010. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/219 anonim ***** válasza:
Negyed évente egy ide beíró 17 éves lány költ 20.000,csakhogy helyesbbítsek tehát nem a beíró anyukának a lánya,hát ez igenis sok,hisz az 80 000 ft csak ruhára,és egy ennyi idős magasságra már nem nő,hisz a legtöbb lány 13 évesen már eléri a felnőttkori magasságát,szóval nem kell teljes ruha tár csere,ráadásul pár éve még én is ennyi voltam és nem kellett állandóan vásárolgatnom és még maradt is ebből a korszakomból elég sok cucc,amit 23 évesen még mindig tudok hordani,pedig én is híztam(pl polók,pulcsik,pulóverok).Aki 2-3 hónaponként ennyit költ az szinte majdnem teljes ruhatár cserét csinál.Igen is lehet farmert,nem csak kínaiban 4000 sőt olcsóbbért adni,és poló igenis van 1000-1500.
2010. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/219 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom az utolsónak üzenem akiről te írsz az nem is 20000 írt,hanem hogy negyedévente 40000 költ magára,na ez tényleg sok és kiakasztó.Ezek szerint 160000 ft elmegy,gondolom kihalmolja az egész gardróbot,na jobb lett volna ha nem szólal meg.Szerintem itt nem is ügyvédnő lányára akadtak ki,hanem azokra akik ilyeneket írogattak be.
2010. márc. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/219 anonim ***** válasza:
Szerintem 10 000 elég kell hogy legyen.Sok igaszágot olvastam itt,de szerintem a többsége nem is az ügyvéd hölgynek szólt,hanem általánoságban,amit tapasztalnak ezzel a témával kapcsolatban az emberek,hisz a segítőkész gyerek újabban ritka már mint a fehér holló és ha van is nincsenek megbecsülve,míg sokszor az ellenkező emberkék vannak dícsőitve sokszor családokon belül is,szerintem innen is ered ez az egész.Mindenkinek van a tág családjába pénzes fiatal,aki nem tesz semmit és esetleg csak panaszkodni,nyafogni tud,nekem a rokonságom és a baráti köröm is sokszor panaszkodik erről,hogy annak ellenére hogy ők a dolgos fajtából valók még sem őket értékelik,hanem a másik kis sirógörcs a jó.
2010. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/219 anonim ***** válasza:
Szerintem már 8000 ből ki lehet hozzni,én saját pénzből simán kihozom,nálunk is mindig nekem kellett összegyűlytenem a pénzt,amire szükségem volt.
2010. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!