Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adtok a lányotokn...

Mennyi pénzt adtok a lányotoknak ha plázába megy vásárolni? (pl. Westend)

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 10:10
 181/219 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, annyira sajnallak, amiert ezt kapod. En kulfoldon elek, es nagyon hianyzik Magyarorszag, viszont mikor az ilyen tipikus, megkeseredett, irigy, frocsogo hozzaszolasokat olvasom, komolyan orulok neki, hogy nem vagyok otthon. Emberek legyetek mar toleransabbak meg normalisabbak egymassal! Szegeny no, egyaltalan nem hivalkodott, vagy provokalni probalt, egyszeruen feltett egy artalmatlan kerdest. Kinek mi koze hozza hogy mennyit penzt keres ill. kolt el? Abba nem akartok beleugatni, hogy hanyszor jar egy nap wcre? Ha jol olvastam, egyedul neveli a lanyat es segitsegre, tanacsra volt szuksege, ti meg jottok ezzel a gusztustalan raglamazassal. A no ugyved, ergo lehuzott valoszinuleg tobb mint 5 kemeny evet az egyetemen, es most egyedul tartja el a lanyat, (nem segelybol, nem egy ferfira tamaszkodva, nem qrvalkodasbol) sztem megerdemli, hogy felnott kereso nokent el tudja donteni, hogy hogyan kezelje a csaladi kasszat. Az meg hogy ribancozzatok a lanyat??!! Miert, Edesjoistenem, mert plazaba jar? hat komolyan melysegesen szegyenljetek el magatokat!
2010. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/219 anonim ***** válasza:

takarítónő minden nap? wow.

20.000 kicsit sok. +külön meki stb. Adhatsz neki sok pénzt, amennyit akarsz, csak ő ossza be. ne kérjen mindenre külön. Adj neki havi 10et amibe mindennek benne kell lenni. És néha elmehetnétek ketten vásárolni amikor tényleg pl kabátra van szüksége, vagy cipőre, amiket külön fizetsz. De a fölösleges 20. zara pólóra ne adj, vagy a fix "fizujából" fizesse.

2010. márc. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/219 anonim ***** válasza:

Nézd a plázásásra és pénzre a kora miatt akadtak ki és csak tűz volt a jégre,amikor beirogattak ide olyan csajok,akik leírák,hogy semmit nem segítenek otthon,csak a szobájukat kell rendben tartani és negyed évente 20.000 Ft-okat költenek magukra és nem értik mi a gond ezzel és mért gondolják azt sokan,hogy elkényesztetettek,meg kényelmsek.Az indulatok meg onnan indultak ki,hogy gondoljunk bele sok fiatal van,aki sokat segített egész élete folyamán,neki kellett a kis pénzéből kikalkulálni mindent és sok mindenről le kellett mondania és az ő szülei ugyanúgy melóznak és azt látja,hogy sok megkimélt csaj,aki nyiltan leírt hogy az ég világon semmi dolga nincs otthon költi a pénzt és olyanokat beírnak hogy 5000 nem kapsz nadrágot,meg semmit.Na ná hogy szurja az ember szemét,egyébként az elején meg lett kérdezve,hogy mit segít a gyerek ezt már az elején le kellett volna írni,mert másképp itélnek meg az emberek egy segítőkész,jó tanuló gyereket,aki beosztja és megbecsüli amit kap,mint ha valaki csak kapja a sült galambot.26 éves vagyok és nekem mindent magamnak kellett megvennem,a pénz költésről csak álmodozhattam,de én is másképp vélekedek egy segítő és egy csak szinte lébecolóról.Egyébként nem kell turiba menni ahhoz hogy jó és olcsó cuccot kapjon az ember,ez megint egy félrebeszélés,vegye meg a drágát ha tudja,de azt senki nem mondja,hogy csak turiban van olcsó cucc,ja és az én anyum és apum is csak majdnemhogy este jött haza kiskoromban és kulcsos gyerek voltam,a főzésen kívül a háztartás az én reszortom volt,szóval ezért megint lehet hogy sokan fogják támadni.A sok pénzes kislány,aki beírt ők tettek igazán rá a lapáttal.Üzenem a kiscsajnak,aki napi 2000 Ft-ról írogatott,hogy ezt is mindjárt lesokalljuk,hát igen mert az 20 nappal számolva 40 000 1 hónap alatt,az az 1 fél havi fizetés csak úgy,ez még akkor is sok egy diáknak,ha ebből állja a cuccait,a diszkót,a mobilkártyát.


Egyébként a kiakadás onnan indult,hogy nagyon sok ember alig tud megélni és ezáltal a gyerekeiknek is le kell mondania sok mindenről és ez nem a válság miatt van így és közben azt olvassák,hogy valakinek ez a problémája,amikor nekik kajára is alig van és ők is dolgoznak.

2010. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/219 anonim ***** válasza:

ertem en, de arrol a kerdezo nem tehet hogy egyeseknek meg kajara is alig jut.

nem az o hibaja, es akarhogy is nezzuk ez tomeny irigyseg.

2010. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/219 anonim ***** válasza:
Akkor megint csak valaszolok, hogy a nagyon sok ember, aki nem tud megelni, ne hasznaljon internetet, mert luxuscikk ez is.(kb 60000 egy evben)Vagy ne cigarettazzon,mert az meg, ha csak 400 fttal szamolom a cigit naponta(es ugye ennyiert mar nem kapsz cigit)kb 140000 ft egy evben egy szemelyre.Es van, ahol anyu meg apu is cigizik.Es meg ti mereszelitek soknak tartani a 40 rugot ruhara?irigy dogok.
2010. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/219 A kérdező kommentje:

Hogy hergelésnek írtam a takarítónőt is?

Itt már minden hergelés,úgy vélem.

Attól már biztosan plázacica a lányom,hogy miután tanult és kicsit segített elmegy kikapcsolódni,egész héten tanul egy nagyon kemény gimnáziumban,hétvégén is. Nem hiszem,hogy olyan nagy dolog lenne,hogy sokszor elengedem,ide-oda.

Igazából engem nem érdekel mire költi a pénzét,csak ne cigire. Ennyit kértem tőle. Meg ne alkoholra. És megértette.

Bízom a saját lányomban.

Csak azt nem értem,hogy tényleg..Pl. a lányomnak van egy barátnője akinek a szülei munkanélküliek és érintőképernyős telefonokat vettek az egész családnak.

Részletre persze,Plus az anyuka egy nap 2 doboz cigit simán elszív. Erre nem gondoltok?

Én nem cigarettázom,nem iszom. Maximum fogadásokon.

Magamra meg alig kell költenem. Vannak ruháim.

Most komolyan ez nevetséges..be kell számolnom lassan a fizetésemről is??

2010. márc. 21. 14:22
 187/219 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beszámonod semmiről, de te tetted fel a kérdést. És a béréhez mérten mindenki más összeget ad(na) a gyerekének. De most már tényleg nem értem, hogy ha telik rá és normális a kislányod, akkor miért nem tudod eldönteni, hogy mennyit adj?


A többieknek meg: szóval aki gazdag, annak nincs káros szenvedélye, aki csóró, az meg biztos cigizik, piál, pókerezik, fogad, meg miegyéb? És ez az egész azért nem fair, mert azt hiszitek, csak az lehet csóró, aki nem dolgozik. Van, aki több műszakban dolgozik, vagy nem veszik fel sehová. Belőlük sem az általatok favorizált irigység szól, hanem a keserűség.

2010. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/219 A kérdező kommentje:
Én nem erről tettem fel a kérdést,hanem csak megkérdeztem,hogy ki mit ad átlagban a gyerekének plázázásra. Nem így van? Nekem semmi "hátsó szándék"-om nem volt ezzel a kérdéssel,csak kiváncsi voltam. Ennyi az egész. De ebből is már egy támadás lett,komolyan nem értem,hogy sok ember miért utálja azokat akiknek több van. Hihetetlen,hogy egyes emberek miért ilyenek...
2010. márc. 21. 14:39
 189/219 anonim ***** válasza:
3%
turkálóba járjanak az igénytelenek, a normálisaknak meg megmaradnak a rendes üzletek. köszöntem.
2010. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/219 anonim ***** válasza:

De abba belegondolhattál volna, hogy ide főleg olyanok írnak akik, hogy is mondjam, nem a te "árkategóriádba" tartoznak.

Ha nekem lenne sok pénzem, nem érdekelne, hogy utálnak, gazdag lennék!

Ha meg jól keresel, adj annyit a gyermekednek, amennyit gondolsz. Az hogy valaki nem tudja elképzelni, hogy lehet 20,000-et adni egy gyereknek ruhára, az nem az ő hibája, de nem is a tiéd.

2010. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!