Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a párom...

Mit lehet tenni, ha a párom folyton aláz a gyerekem előtt?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom, és akárhányszor nekiállunk takarítani, közben én ugye főzök is,párom folyton aláz, hogy ő ennyivel meg annyival többet csinál mint én. Meg ha már főzök,pakoljak el magam után,meg nézzem már meg hogy néz ki főzőlap,stb. Mondtam neki,ha majd megfőztem utána,miért nem várja meg. De ő meg odajönn és elkezd törölgetni a konyhában, megse várja a főzés végét,mondván én úgyse fogom megcsinálni(?)...Ha meg bepakolok a mosgatógépbe, ő újra kiszedi amit én betettem, és leöblíti,hogy megmutassa,hogy kell helyesen..holott én már leöblítettem,és azt vágja a fejemhez,ő tudja mivel kell lefújni a konyhapultot stb..sokszor meg se várja hogy megcsináljam,mintha meg akarna előzni,hogy elmondhassa,hogy én nem csinálom meg,holott megcsinálnám..nagyon megalázó hogy kioktat mit hogy kell csináln,és sokszor már azért nincs kedvem házimunkát végezni,mert úgy se lesz úgy jó,ahogy én csinálom,mert ő úgyis felül fogja bírálni..még a maradék kedvmet is elveszi..és valjában ezzel éri azt el,hogy kedvem nincs megcsinálni,mert utána odajön és ellenőrzi.. De ha én visszavágok,hogy nem tud a falba befúrni egy szöget,akkor nem kell ám visszavágni..folyton visszaél azzal,ha egyszer nekiáll takakrítani,ráadásul azt se veszi figyelembe hogy állapotos vagyok..Veszekszek vele,visszavágok,sokszor a gyereknek is már mondok cinikusakat az apjáról,persze tudom nem kéne,de nem tudom már mit kezdjek ezzel a helyzettel..nem érzem magam nőnek,hanem egy béna anyukának,holott ugyanolyan jól csinálok mindent..sőt, múltkor én figyelmeztettem,hogy a laminált padlóápolót használja ne a Domestost a padlóra..erről is kioktatott. Meg szóltam,hogy ne szórjon bele annyi tisztítószert,mert attól nem lesz tisztább,de ő ebbe is jobb akar lenni mint én..és engem oktat ki erről..

2015. aug. 23. 13:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:

"mindenért borítani kell a bilit,és különélni"


Csak hogy ez nagyon nem minden. Ez a szeretet és harmónia teljes hiánya és az önzés kiteljesedése, amikor valaki olyan szinten rigolyás, hogy minden szarba beleugat, és rákényszeríti az akaratát a párjára. Én harmonikus kapcsolatban élek a párommal 5 éve. Tudod miért? Mert nem magamnak akarok jót, hanem a páromnak. A párom is így gondolja ezt. A te párod pedig egy önző ember, aki csak és kizárólag a saját elvei szerint akar mosogatni, elpakolni, gyereket nevelni..stb. Legalábbis ez jön le abból amit leírtál. Ezt még azzal is tetézi, hogy nem veszi figyelembe a gyerek érdekeit sem, és ettől még önzőbbé válik. Gratulálok neki ezúton is. És hogy a válásra visszatérjünk: Ha a magamfajták rábeszélnék az embereket a válásra, akkor a magadfajták meg szenvednek a rossz kapcsolatokban éveken át, abban a hitben, hogy meg lehet javítani. Pedig nem a kapcsolat a hibás. Az ember jelleme nem változik meg SOHA. A mielinizálódás után jártok gondolom.. ekkor már csak valami iszonyatosan nagy törés képes megváltoztatni egy embert, és az bizony tíz évben egyszer van. Lehet ezt nem tudomásul venni, lehet szenvedni, de azt tanácsolom, hogy gondolkodj el azon, hogy milyen kapcsolatra vágytál, és hogy mi tartja össze a mostanit. Ha az a félelem tartja össze, hogy nem mernél egyedül élni a gyerekeddel, és nincs hova menned, akkor már régen rossz. Ha viszont a szeretet, és sokat beszélgettek, szexeltek, ölelkeztek, nem veszekedtek a gyerek előtt...stb. akkor folytatódhat. Ennyi a véleményem amit kinyilvánítok, ha már kiírtad ide ezt a kérdést. Üdv.

2015. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 A kérdező kommentje:
Nos, 5 éve élsz együtt a pároddal harmóniában. Nem kívánom hogy így legyen, de egy gyerek, vagy még pár év,nagyon könnyen változtathat ám a te helyzeteden is. Így nagyon könnyű ítélkezni,és bármit is írni milyennek kell lenni egy kapcsolatnak. Általában az én elveim szerint vannak elkapkolva a dolgok, z az igazság,hogy a gyerek óta, nehezebben tolerálja,ha nem minden úgy van,mint előtte, ez a fő probléma, és igen előfordul,hogy otthagyom a tepsit a pulton,nem mindig van rá időm és energiám, ő ezt nehezebben tolerálja,hogy másképp működnek a dolgok gyerek óta..én jobban teszek rá,az biztos..mert tudom hogy ilyenkor nem lehet minden ugyanolyan és nem csilloghat úgy a lakás,de ő mindennap pl. porszívozik..előtte meg hétvégén takarítottnk,és ezt feladatának tekinti hogy neki ki kell porszívozni minden este,holott én nem tenném..de nem azért mert én nem csinálnám meg, hanem nem ennyiszer..Hiába harmónikus eltöltött évek,hidd el nekem egy gyerek fenekestül felforgatja még az addig turkbékoló párok életét is, főleg ha még nincs segítségük se. És ilyenkor nehezebben tolerálja a férfi is, nemcsak a szabadidő hiányát,és ilyenkor többet kérkedik azzal,ha valamit ő megcsinált otthon, mer hogy megint neki kellett ezt meg azt megcsinálni,mert én nem csináltam semmit,tipikus probléma pároknál..a nő nem csinál semmit,végül is csak gyereket nevel, apuka meg figyelmezteti anyukát hogy ő megcsinálta amit anyuka még nem tudott..nem piti probléma, de attól még ő ugyanaz az ember,akibe beleszerettem..engem is zavar a fejetlenség,de én nekem néha jól esik pár percre leülni,és addig várhat a legó elpakolása is..ez nem lustaság, jártam már sok gyerekes családnál, ahol bizony sokszor csak a nap végén volt egy gyors elpakolás, és nem kezdte el fitoktatni a férfi tag, hogy ő már előbb megcsinálta,megelőzve az anyát, hogy ő azt érezze, hogy valamit nem csinált meg. Ennyi.
2015. aug. 24. 22:50
 73/76 A kérdező kommentje:
Azért haragszom rá,mert provokált a gyerek előtt, én meg amilyen temperamentumos vagyok,és tudja is, szájkaratézom és hangosabban mondom a magamét, ilyenkor aztán mindent. És haragszom rá,mert én nem szeretek a gyerek előtt vitatkozni, mert féltem és védem őt, jóllehet pár vitától nem lesz baja,én mégse szeretném hogy sérüljön kicsit se. De ismerem a párom másik oldalát, akibe beleszerettem..és nagyon jó apuka, mindent csinál, részt vesz a gyerek éltében,de nem szól bele a gyereknevelésbe, egy elveket vallunk..leszámítva ezt amit leírtam problémát, ezt a takarításból,rendből adódó dolgot..engem is zavar ha kicsit is kupi van, nekem is változnom kell, kicsit több házimunkát csinálni,de ugye addig a gyereket is le kell azért foglalni,mert nem egy egyhelybenülős..
2015. aug. 24. 22:57
 74/76 A kérdező kommentje:
De én megtanultam elfogadni a kis kupit, elpakoljuk magunk után a játékokat azonnal, hogy ne tolródjon fel, de néha az edényeket hagyom tornyolsulni hogy bepakoljnk a gépbe. Néha megengedem gyerek mellett ezt a kényelmet, hogy én is tudjak pihenni és ne folyamatosan pakoljak,hanem csak egy bizonyos időben.
2015. aug. 24. 22:59
 75/76 anonim ***** válasza:

5 év már rég nem a turbékoló időszak. :D Butaságokat beszélsz. Egy gyerek sem fogja felborítani... akkor sem ha a te életedben így volt ez. Anyámmal is közölték, hogy 40 évesen minden házasságban megőrülnek az emberek, és most már 50 de mégsem lépett félre úgy, mint az, aki ezt a kijelentést tette.


Két dolgot állapítanék meg:

- 1 gyereketek van, nem 4. Mi 4-en voltunk testvérek, és szüleim nem veszekedtek ( már itt elbukik amit írtál )

- Még a házasság elején vagytok, de a férjed már most hisztis. Nem lesz ennek jó vége...


Sok sikert! Többet nem írok.

2015. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
ja es te ennek a szemetnek megint szulsz egy gyereket. akkor meg ne reklamalj.
2016. ápr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!