Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a párom...

Mit lehet tenni, ha a párom folyton aláz a gyerekem előtt?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom, és akárhányszor nekiállunk takarítani, közben én ugye főzök is,párom folyton aláz, hogy ő ennyivel meg annyival többet csinál mint én. Meg ha már főzök,pakoljak el magam után,meg nézzem már meg hogy néz ki főzőlap,stb. Mondtam neki,ha majd megfőztem utána,miért nem várja meg. De ő meg odajönn és elkezd törölgetni a konyhában, megse várja a főzés végét,mondván én úgyse fogom megcsinálni(?)...Ha meg bepakolok a mosgatógépbe, ő újra kiszedi amit én betettem, és leöblíti,hogy megmutassa,hogy kell helyesen..holott én már leöblítettem,és azt vágja a fejemhez,ő tudja mivel kell lefújni a konyhapultot stb..sokszor meg se várja hogy megcsináljam,mintha meg akarna előzni,hogy elmondhassa,hogy én nem csinálom meg,holott megcsinálnám..nagyon megalázó hogy kioktat mit hogy kell csináln,és sokszor már azért nincs kedvem házimunkát végezni,mert úgy se lesz úgy jó,ahogy én csinálom,mert ő úgyis felül fogja bírálni..még a maradék kedvmet is elveszi..és valjában ezzel éri azt el,hogy kedvem nincs megcsinálni,mert utána odajön és ellenőrzi.. De ha én visszavágok,hogy nem tud a falba befúrni egy szöget,akkor nem kell ám visszavágni..folyton visszaél azzal,ha egyszer nekiáll takakrítani,ráadásul azt se veszi figyelembe hogy állapotos vagyok..Veszekszek vele,visszavágok,sokszor a gyereknek is már mondok cinikusakat az apjáról,persze tudom nem kéne,de nem tudom már mit kezdjek ezzel a helyzettel..nem érzem magam nőnek,hanem egy béna anyukának,holott ugyanolyan jól csinálok mindent..sőt, múltkor én figyelmeztettem,hogy a laminált padlóápolót használja ne a Domestost a padlóra..erről is kioktatott. Meg szóltam,hogy ne szórjon bele annyi tisztítószert,mert attól nem lesz tisztább,de ő ebbe is jobb akar lenni mint én..és engem oktat ki erről..

2015. aug. 23. 13:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
82%

Te magad fogalmaztál úgy, hogy "a párom folyton aláz a gyerekem előtt", "kioktat" és a "maradék kedvemet is elveszi", "ráadásul azt se veszi figyelembe hogy állapotos vagyok", "nem érzem magam nőnek" stb.


Ezt tényleg "piti problémának" érezed?


Én is felkaptam arra a fejemet, hogy gyereketek köztetek alszik, közben meg már olyan korú, hogy "bármikor fordulhat hozzátok", illetve időnként már cinikusan beszélsz neki az apjáról.


Tényleg nem akarom sem az érzéseidet megbántani, sem felületesen ítélkezni, de nem tartod esetleg elképzelhetőnek, hogy a férjedben többek között azért van némi feszültség és frusztráció, mert nem tudtok annyi időt kettesben tölteni a gyerek nélkül, és több intimitásra vágyna?


Nyilván a ti döntésetek, hogy hogyan alszotok, függetlenül, hogy pszichológusok, gyermeknevelési tanácsadók és párkapcsolati terapeuták mit tartanak helyesnek, de azt szerintem érdemes lenne átgondolnod, hogy ez hogy hat a kapcsolatotokra, és a férjed is igazán jó megoldásnak tarja-e.


Ha - mint írtad - nem volt mindig sem ilyen tisztaságmániás, sem ennyire kritikus veled, csak kb. a gyerek születése óta, nem lehet, hogy a - szerinte legalábbis nem tökéletesen végzett házimunka nem valós oka annak, hogy így viselkedik veled, hanem egy ürügy, valami, amibe bele tud kötni, amivel leereszti a gőzt, vagy akár tudat alatt visszavág azért, amiért esetleg háttérbe szorítva érzi magát, mióta nem csak férj-feleség vagyok, hanem szülők is?


Tényleg csak találgatok, de ha én lennék ilyen helyzetben, bennem felmerülnének ezek a dolgok, és próbálnék vele őszintén beszélgetni erről, mert ha megérteném a valós okát, akkor könnyebb lenne változtatni és a nagyobb harmónia irányába terelgetni a kapcsolatunkat, főleg így, hogy nemsokára érkezik a kistestvér, ami minden öröme mellett azért többnyire próbára is tesz még egy eleve nagyon jól működő kapcsolatot is.

2015. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 A kérdező kommentje:
Köszönöm,boldogan várjuk a tesót, a szexuális életünk rendben persze gyerek mellett nehéz, én terhesen is kívánom, persze az fontos apa mennyire avn kielégítve, anya szexuális igényeivel mi van? Gyermekünk este nem velünk alszik,ellenben ha éjszaka felébred, nem tessékeljük ki. Talán hajlalba már nem élnék házas életet amúgy sem. A gyereket 10-11 óra előtt nem lehet elaltatni, egyedül el sem alszik, csak velem, ha mégis jutna idő egymásra, valamilyen oknál fogva, apa dolgozik. Én bírnám reggel este is a szexuális életet, elég kívánatos vagyok terhesen is (és ezt nem kamuból írom), de este 11-kor már én sem tudok combfixben és rúzzsal a számon csábítani, jóllehet én is vágyok rá. Akinek gyereke van,az pontosan tudja milyen ez. Lehet hogy már csak az anyát és a terhes nőt látja bennem, bár néha jólesne nekem is egy ölelés, de ő elmondása szerint nem bújós. Néha jól esne még fáradtan is összebújni,de ehhez két ember kell. Ő combfixre vágyna, és ölelésre, mások az igények. De az ölelésből könnyen lehetne más.
2015. aug. 23. 15:20
 53/76 A kérdező kommentje:
Sajnos elég nehéz elmagyaráznom, de amikor legutóbb együttvoltunk, volt egy kicsi vérzésem, bár azóta zöld utat kaptunk terhesség alatt, mégis valahogy úgy érzem kerül. Az első gyermekünknél aktív szexuális életet éltünk terhesség alatt is. Én szeretném és vágyom rá, de ő úgyérzem kerül. Alapvetően működne közöttünk a szex! tehát nem lenne gond ezen a téren. Remélem azért értékeltétek az őszinteségemet.
2015. aug. 23. 15:24
 54/76 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam végig a válaszokat, szóval lehet, hogy ismétlek.

A megalázás, meg a gyerek előtti leosztás nem piti probléma, ezt igenis komolyan kell venni, és megoldást kell keresni.

Én úgy gondolom, hogy ez valaminek a tünete, (gyerek után jött ki, előtte nem volt), tehát az okot kellene megtalálni és megszüntetni.

Nem hiszem, hogy egy férfinek a tűzhelytakarítás lenne a legnagyobb problémája, ez csak valaminek a kivetülése lehet.


Egyrészt terhes vagy, és nagyon ingerlékeny, ezért kritikának veszel sok olyan dolgot, amit leírtak, pedig nem biztos hogy az, vagy annak szánták.


PL: Vannak pasik, akik a gyerek születése után azt érzik, hogy nem kapnak annyi figyelmet, mint előtte, (konkrétan féltékenyek a saját gyerekükre) ez az örökös kritika igazából valami figyelemfelhívás-féle lehet.


Írták többen az együtt alvást a gyerekkel. Vannak pasik, akiket ez nagyon frusztrál. A férjemet például egy hülye kollégája beparáztatta, hogy az ismerősének az ismerőse gyereke még 18 évesen is átjárt a szülőkhöz, mert úgy megszokta az együtt alvást. Volt is az elején bonyodalom, amikor a kisfiunk átjött hozzánk. Szerencsére belátta, hogy bizonyos korban ez normális, egyébként külön alszik.


Ha terhes vagy, lehet, hogy nem kívánod őt mostanában annyira (ez is természetes), de talán őt frusztrálja...stb


Esetleg megijedt a felelősségtől, hogy neki most már eggyel (kettővel) több embert kell eltartania, és próbálja bizonygatni, hogy az ő élete/munkája sokkal nehezebb, mint neked otthon levakarni a koszt a gáztűzhelyről...stb. (lefordítva versenyez veled).

...stb.


Ezeket a gondolatokat ne kritikának vedd, természetes, hogy eggyel többen lettetek, többfelé kell osztanod az energiáidat neked is, és neki is.

A lényeg, hogy beszélgess el vele minden más által javasolt problémás területről, mert amit te nem gondolsz annak, azt lehet, hogy ő annak lát.

Próbáld megérteni, hogy miért csinálja ezt, ő is próbálja megfogalmazni, hogy mi frusztrálja, és aztán próbáljátok együtt oldani ezeket a frusztrációkat.

2015. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
78%
atyauristen!! na ilyen kérezot is ritkán látni itt...te aztán jol nekiestél mindenkinek... én csak azt a két gyereket sajnálom majd. te tuti nem vagy normális, kérlek, fordulj orvoshoz, hatalmas nagy agresszio van benned és ahogyan már sokan irták, ez nem -piti probléma, hogy a férjed aláz a gyerek elott..te meg "visszavágsz"..mint az ovodások...háááát! bolondok háza lehet nálatok.
2015. aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 A kérdező kommentje:
Szóval nekem ugyanannyi okom lenne frusztráltnak lenni,egyrészt nem ölel meg senki, csak muszájból, mert nem szeret ölelgetni senkit,bár amikor megismerkedtünk akkor bár nem emlékszik rá, ezt nem mondta,hogy nem bújós és akkor megölelt többször is, összbújtunk többször is. Rózsaszín köd? Lehetséges. Talán már unalmas vagyok neki, és ez nekem rohadtul fáj, bár hozzáteszem én is tudnám szembsíteni hogy én szültem egy gyereket és külsőre így is überelem, más férfi összetenné a kezét ha szülés után így nézne ki a párja, ő meg hasat eresztett, és változott ő is, talán többet is mint én,én mégis elfogadom őt és ugyanazt az embert látom..és vágyom ugyanúgy az ölelésére..
2015. aug. 23. 15:29
 57/76 anonim ***** válasza:
100%
Közben írtál egy választ, így néhány rész tárgytalan.
2015. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ingerlékenyebb sem a terhesség miatt, volt már egy terhességem,tudom milyen az,) Sajnos leírva másképp jön le a düh.
2015. aug. 23. 15:42
 59/76 A kérdező kommentje:
csak elveszi a kedvemet a házimunkától,ha én megcsinálom,ő megmutatja hogy kellett volna helyesen...ez kb. olyan mintha én tanítanám meg autót szerelni..
2015. aug. 23. 15:45
 60/76 A kérdező kommentje:
Aki pedig sajnálja a két gyereket, boldog gyerekem van, a kérdéstől függetlenül. Nyilván a 365 napból nem így telnek a napjaink, és akkor lennék rossz anya, és akkor akarnék rosszat a gyerekemnek ha nem foglalkoznék ezzel,hogy megoldjuk. Ha elő is fordul néha nézeteltérés, a gyerekem bármikor fordulhat hozzám, sose hagytam sírni, és sokszor megölelem,megvigasztalom,és ottvagyunk neki amikor szükségünk van rá. Lehet sokkal rosszabb sorsa van annak a gyereknek,ahol bár sosincs nézeteltérés a szülők között,de mégse kap akkor szeretetet vagy érzelmi támogatást. Szóval ezt így elég meredek leírni,hogy melyik gyereket sajnáljuk,a legkönnyebb más gyerekét sajnálni.
2015. aug. 23. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!