Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a párom...

Mit lehet tenni, ha a párom folyton aláz a gyerekem előtt?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom, és akárhányszor nekiállunk takarítani, közben én ugye főzök is,párom folyton aláz, hogy ő ennyivel meg annyival többet csinál mint én. Meg ha már főzök,pakoljak el magam után,meg nézzem már meg hogy néz ki főzőlap,stb. Mondtam neki,ha majd megfőztem utána,miért nem várja meg. De ő meg odajönn és elkezd törölgetni a konyhában, megse várja a főzés végét,mondván én úgyse fogom megcsinálni(?)...Ha meg bepakolok a mosgatógépbe, ő újra kiszedi amit én betettem, és leöblíti,hogy megmutassa,hogy kell helyesen..holott én már leöblítettem,és azt vágja a fejemhez,ő tudja mivel kell lefújni a konyhapultot stb..sokszor meg se várja hogy megcsináljam,mintha meg akarna előzni,hogy elmondhassa,hogy én nem csinálom meg,holott megcsinálnám..nagyon megalázó hogy kioktat mit hogy kell csináln,és sokszor már azért nincs kedvem házimunkát végezni,mert úgy se lesz úgy jó,ahogy én csinálom,mert ő úgyis felül fogja bírálni..még a maradék kedvmet is elveszi..és valjában ezzel éri azt el,hogy kedvem nincs megcsinálni,mert utána odajön és ellenőrzi.. De ha én visszavágok,hogy nem tud a falba befúrni egy szöget,akkor nem kell ám visszavágni..folyton visszaél azzal,ha egyszer nekiáll takakrítani,ráadásul azt se veszi figyelembe hogy állapotos vagyok..Veszekszek vele,visszavágok,sokszor a gyereknek is már mondok cinikusakat az apjáról,persze tudom nem kéne,de nem tudom már mit kezdjek ezzel a helyzettel..nem érzem magam nőnek,hanem egy béna anyukának,holott ugyanolyan jól csinálok mindent..sőt, múltkor én figyelmeztettem,hogy a laminált padlóápolót használja ne a Domestost a padlóra..erről is kioktatott. Meg szóltam,hogy ne szórjon bele annyi tisztítószert,mert attól nem lesz tisztább,de ő ebbe is jobb akar lenni mint én..és engem oktat ki erről..

2015. aug. 23. 13:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 A kérdező kommentje:
NEm,azokat akik olyan tanácsoat adtak,hogy öntsem le a gyerek előtt, meg hagyjam ott. Csak azokat.Meg akk a szexuális életembe turkáltak,úgy hogy nem is tudják milyen.
2015. aug. 23. 14:13
 42/76 A kérdező kommentje:
Azért le lehet szűrni a válaszokól,tanácsokból ki mennyire intelligens.
2015. aug. 23. 14:17
 43/76 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!

Kérlek, ne húzd fel magad, van most épp elég idegességed így is. Én a helyedben kipróbálnám, hogy csak magamnak főznék, és a gyereknek. Meg a mosást is így csinálnám. Ha annyira okos mindenben, meg mindent jobban tud, akkor csinálja meg magának, abba legalább nem fog belekötni.

Próbálj megnyugodni. Én megértelek, mert én is elég hirtelen haragú vagyok, nehezen bírnám ezt a fajta kritizálást. Persze, hogy emiatt nem kell hátat fordítani a közös életeteknek. Csak kicsit meg kell tanítani a férjednek, hogy viselkedjen veled normálisan, ne bántson ezekkel.

2015. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
18%

Szia!

Itt ne várd azt, hogy sokan normálisan válaszolnak a kérdésedre. Ide azért jönnek egyesek,hogy okoskodjanak,kritizáljanak, hogy akinek kisebb-nagyobb segítségre lenne szüksége, azt még jobban a földbe döngöljék.Mert ebben lelik élvezetüket dög unalmas életükben .

Viszont van egy kisebbség, aki tényleg szívből segíteni akar.

Szóval ne idegeskedj azokon, akik csak szekálnak, nem érdemes. Hidd el, ők a saját életüket sem tudják megoldani, nemhogy neked tudnának segíteni.Olyan pedig nincs, hogy náluk mindig minden fenékig tejfel. El ne hidd, problémák mindenhol vannak!

Jól teszed, hogy ennyi miatt nem gondolkodsz a szakításon a pároddal, hanem megoldani szeretnéd a dolgokat. Szerintem is nagyon jó ötlet, amit pár válaszoló írt, hogy poénra veszed a dolgot és megmondod a férjednek, hogy oké csinálja ő a házimunkát, hiszen ő úgyis sokkal jobban tudja mint te. Így legalább tudsz a kicsivel foglalkozni és pihenni is, hisz várandós vagy és fáradékonyabb. Aztán ha ezt párszor eljátszod, legközelebb a férjed is százszor meggondolja majd, hogy kritizáljon e, hiszen így egyedül marad a teendőkkel. Aztán alkalomadtán elbeszélgetsz vele, kinek miben kéne engedni.

A lényeg, hogy ne idegeskedj, nem tesz jót sem neked, sem senkinek!

2015. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező te végtelenül buta, rosszindulatú és sötét vagy. Válást, meg mindenféle rosszat kívánsz itt idegen embereknek, és még te vagy felháborodva? Milyen alapon? Leírtál egy akkora piti problémát és lett belőle egy minden válaszolót szidó folyam, ahol mindenkit gonosznak találtál és mindent kikértél magadnak. Minek írtad ki a kérdést?
2015. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó két hozzászólást!!! Nem csak azért,mert ti nem írtatok olyat hogy hagyjam ott,és öntsem le..hanem tényleg figylembe vettétek az állapotomat, és számomra nagyon hasznos dolgot írtatok. Hála istennek,nem zaklattam túlságosan fel magam, legalábbis ezzel a terhességgel nem túl gyakran fordult elő. Viszont a legjobban azért vagyok szomorú,mert a gyereket nem tudom megóvni ettől, és csak a szájkaratét látja,és hogy anyát provokálják,anya meg visszaszól. Szóval még én jövök ki belőle rosszul,amilyen temperamentumos vagyok,( És ilyenkor olyan sértődött vagyok a páromra, hogy a gyerekkel se tudok így játszani..persze ő igen.
2015. aug. 23. 14:38
 47/76 A kérdező kommentje:
az utolsót nem köszönöm.)
2015. aug. 23. 14:38
 48/76 A kérdező kommentje:
Szóval anyaként én is hibás vagyok,hogy visszaszólok, és utána meg elvonulok és otthagyom őt a gyerekkel. A gyerek is azt szűri le,hogy nekem problémám van miatta.
2015. aug. 23. 14:40
 49/76 A kérdező kommentje:
mármit problémám van,mert veszekedtünk.
2015. aug. 23. 14:41
 50/76 anonim ***** válasza:
80%
Kiteregeti az életét, aztán számon kéri, hogy hogy merészeljük kommentálni... nem egy agytröszt, annyi szent.
2015. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!