Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudtam soha, hogy...

Miért nem tudtam soha, hogy mennybe kerül havonta a gyerekem?

Figyelt kérdés
Manapság az a divat, hogy a szülő szinte forintra pontosan fújja, hogy melyik hónapban mennyit költött a gyerekére. Én bevallom kettőt neveltem fel úgy, hogy soha nem tudtam, számoltam, hogy mennyibe kerültek. Szégyelljem magam én?

2015. febr. 7. 19:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell.

Én sem tartom számon, mennyibe van a 2 éves fiam...

2015. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Na hát, én érdekes mód csak itt a gyikon látok ilyen hozzá szólásokat, h ennyibe kerül a gyerekem. A gyikos válaszadók szavaira meg ne adj kérdező. Ha a környezetedben is akadnának ilyenek szerintem hidd el azok se tudják, csak szeretnek okoskodni, de nagyon. Nem kell szégyelned magad emiatt.
2015. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Inkæbb a mennybe ' mint a pokolba.
2015. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

Azért, mert nem voltál olyan öznő, mint a mai szülők többsége.


Igaz, nem egyedül nevelt fel édesanyám, de én is ehhez vagyok szokva, sosem számolták fillérekben, hogy ki mennyibe kerül. Ami kellett, az kellett, ami maradt, maradt.

2015. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Íme egy újabb szülő, aki csak azért tesz fel kérdést, hogy mindenki megcsodálhassa emberi nagyságát!


Ne, Kérdező, ne szégyelld magad! Csodálatos anya (apa?) vagy! Bezzeg manapság látod mi lett a divat... Bezzeg a te idődben!

2015. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

Mert nem kellett számolnid.. Az én szüleim pontosan tudták, sőt a mai napig meg tudják mondani, mert vezettek, higy mire mennyit költöttek, ebben a mi költségeink is természetesen pbenne vannak.

Nekünk nem kell számolgatni, megis írjuk még az utolsó zsemlét is, és vezetjük a kiadásainkat.. Gyeekem meg nincs, de pontosan tudni fogom mennyibe kerül.nekem ez nagyon jó és jő is lesz.., emrt tudom mi az a minimális összeg,amiből havonta kijönnénk ha gá van..

2015. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Mi írjuk, hogy mi mire megy el - nem szorulunk rá, de érdekes tanulmány. Tudom, hogy átlag mennyit költünk egy hónapban élelmiszerre, benzinre, mennyi a rezsi és az összes költés, de hogy külön a két gyerekre mennyit fizetünk... Ameddig nem szorulunk rá, hogy inden petákról tudjuk, hová került, addig nem a gyerekeket fogom számon tartani.
2015. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Szerintem általában helyes dolog költségvetést készíteni és képben lenni a költségekkel. Így jobban lehet előre tervezni, és ha valami baj van, szerintem könnyebben húzza össze a nadrágszíjat, aki pontosan tisztában van a költségeivel.


Ennek mellékhatásaként lehet, hogy valaki azt is meg tudja mondani, hogy mennyibe kerül a gyermeke. Persze nem minden részletre kiterjedően (nyilván nem jegyzi fel, hogy a gyerek 3 szelet szalámit evett, apa 5 szeletet, anya 2-t, nincs hőelosztás-mérő, hogy a gyerekszoba fűtését külön számolhassák stb.), de nagyságrendileg tudja. Ez nem baj, de persze ha ezután felhándálja a gyereknek, hogy ilyen meg ilyen sokba vagy nekem, az baj.


Megint más az eset, ha a szülők elváltak. Ilyenkor megegyezhetnek abban, hogy a gyermekeket nevelő szülő bizonyos gyerekekkel kapcsolatos kiadásainál a másik szülő is besegít a gyerektartáson felül. Láttam olyan családot, ahol az anyuka egy füzetbe írta szépen, hogy cipő ennyi, ruha annyi, télikabát amannyi, és az apuka meg kifizette. Itt is nyilván elég jól tudta az anyuka, hogy mennyibe kerülnek a gyerekek.

2015. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Én sem forintosítottam eddig sosem. Azt meg mindenki tudja, hogy a gyerekek sokkal többe kerülnek mint a felnőttel. Már ahol nem sajnálnak tőlük alapvető dolgokat. A ruházkodásuk a sokszorosába kerül a felnőttekének, étel, rezsi, kb ugyanannyi, plusz suli/ovi, különórák, játékok, kis nasi, lehetne sorolni végtelenségig. Nincs is szükség számolgatásra, csak reális gondolkodásra, tisztánlátásra. Mert sok esetben válás után a külön élő szülők igen csak nem látják reálisan a kiadásaikat, elveszik a felelősségérzet. Vagy esetleg nem is volt.
2015. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elvált szülők számolgatják leginkább. Nekem fogalmam sincs hogy ha veszek 5000-ért kaját abból ki mennyit eszik meg, vagy a közös tusfürdőnek/samponnak ki hány százalékát használta. Sőt már a zoknik is egyformák, de azt se számolgatom hogy a 20 párból kinél mennyi köt ki.
2015. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!