Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudtam soha, hogy...

Miért nem tudtam soha, hogy mennybe kerül havonta a gyerekem?

Figyelt kérdés
Manapság az a divat, hogy a szülő szinte forintra pontosan fújja, hogy melyik hónapban mennyit költött a gyerekére. Én bevallom kettőt neveltem fel úgy, hogy soha nem tudtam, számoltam, hogy mennyibe kerültek. Szégyelljem magam én?

2015. febr. 7. 19:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%
Én sem tudtam soha,míg el nem váltam és a gyerektartás miatt nekiálltam összeírni,a havi,és az éves kiadásokat.Hát húzós,nem is gondoltam volna soha,hogy ennyit költök a gyerekekre.
2015. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%
No jön már a lepontozó.Gond,hogy ki lett számolva,mennyibe vannak a gyerekek a gyerektartás reális megítélése miatt? Biztos az a fajta vagy,aki szerint "Havi tízes elég gyerektartásnak,ne éljen luxusban az a gyerek " Szánalmas.
2015. febr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Pontosat én sem tudnék mondani, de fiatalka párként, egy totyogóssal, illetve terhesen még pontosan emlékszünk, hogy anyagilag nagyjából hogy jöttünk ki, amíg csak ketten voltunk és azért érezni a különbséget, hogy most nagyságrendileg mennyivel költünk többet egy hónapban. Számszerűsíteni nem tudnám és nem is akarnám. A kutyámmal sem tudok elszámolni pontosan, nem hogy a gyerekemmel.
2015. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem számoltam ki pontosan sosem, hogy konkrétan mennyit költök a gyerekre, de ha pl. itt van egy ilyen kérdés, akkor pontosabb számítások nélkül, de fel tudom idézni azt, hogy mire nem költenék, ha nem lenne gyerek (pl. pelenka :) ), és látom, hogy mennyiből éltünk gyerek előtt, és most mennyi marad hónap végén, így kb látom, hogy mennyiben kerül a gyerek.

De hogy mondjuk a hétvégi bevásárlásból mennyit eszik a gyerek, arról fogalmam sincs, vagy hogy a kiló almából mennyit evett ő és mennyit mi. Ilyen részletekben nem is tudnám számolni és nem is érdekel.

2015. febr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi úgy számolunk a férjemmel,hogy 40 ezer/gyerek. Ikreink vannak 8 hónaposak. Pampers pelus 12 ezer/gyerek. Humana tápszer 5500/gyerek. Libero törlőkendő 4 ezer/gyerek. Sudocream(3 havonta 2600/gyerek). Ruha(turiból) 5 ezer/gyerek. Bébiétel(kiegészítésnek mivel főzök nekik) 4 ezer/gyerek. Plusz havi 2500/gyerek a babakötvényre. A maradékot ami a 40ből marad berakjuk egy dobozba és félretesszük a gyógyszerekre. Persze ha kell még teszünk hozzá de kb ennyi. Nem lenne muszáj írnunk de mi úgy látjuk helyesnek,hogy kicsit spórolunk
2015. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem két lányom van (3,5 éves és 1 éves). Forintra pontosan nem tudom, hogy mennyit költöttem eddig rájuk, mióta élnek. Igazából nem is érdekel, hiszen, nem azért vállaltam és szültem őket, hogy ezt számon tartsam.


Egyedül azt tudom, hogy mik azok a fix költségek, amik minden hónapban megvannak mind a két gyerekre.

Ilyen pl. a pelenka (havi 8 ezer), tejital (havi 10 ezer), Egyéb költség a kicsire (pl. törlőkendő, ruha, cumi, stb: 10 ezer), nagylányomnak úszás oktatás (10ezer), óvodai étkezés (10ezer), stb.


De, hogy összeszámoljam, hogy összesen mennyit költöttem eddig rájuk?! Nem tudnám, mert a felére már nem is emlékszem. És szerintem ez így is van jól!


Régebben olvastam egy tanulmányt, mely szerint egy átlagos család 10-15 milliót költ egy gyermekére születésétől kezdve 18 éves koráig.

Hogy ebből mi az igaz, nem tudom. Az biztos, hogy egy normális családban a szülők megpróbálnak mindent megadni a gyerekeiknek, ami a javát és a boldogulását eredményezi.

2015. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!