Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a párom...

Mit lehet tenni, ha a párom folyton aláz a gyerekem előtt?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom, és akárhányszor nekiállunk takarítani, közben én ugye főzök is,párom folyton aláz, hogy ő ennyivel meg annyival többet csinál mint én. Meg ha már főzök,pakoljak el magam után,meg nézzem már meg hogy néz ki főzőlap,stb. Mondtam neki,ha majd megfőztem utána,miért nem várja meg. De ő meg odajönn és elkezd törölgetni a konyhában, megse várja a főzés végét,mondván én úgyse fogom megcsinálni(?)...Ha meg bepakolok a mosgatógépbe, ő újra kiszedi amit én betettem, és leöblíti,hogy megmutassa,hogy kell helyesen..holott én már leöblítettem,és azt vágja a fejemhez,ő tudja mivel kell lefújni a konyhapultot stb..sokszor meg se várja hogy megcsináljam,mintha meg akarna előzni,hogy elmondhassa,hogy én nem csinálom meg,holott megcsinálnám..nagyon megalázó hogy kioktat mit hogy kell csináln,és sokszor már azért nincs kedvem házimunkát végezni,mert úgy se lesz úgy jó,ahogy én csinálom,mert ő úgyis felül fogja bírálni..még a maradék kedvmet is elveszi..és valjában ezzel éri azt el,hogy kedvem nincs megcsinálni,mert utána odajön és ellenőrzi.. De ha én visszavágok,hogy nem tud a falba befúrni egy szöget,akkor nem kell ám visszavágni..folyton visszaél azzal,ha egyszer nekiáll takakrítani,ráadásul azt se veszi figyelembe hogy állapotos vagyok..Veszekszek vele,visszavágok,sokszor a gyereknek is már mondok cinikusakat az apjáról,persze tudom nem kéne,de nem tudom már mit kezdjek ezzel a helyzettel..nem érzem magam nőnek,hanem egy béna anyukának,holott ugyanolyan jól csinálok mindent..sőt, múltkor én figyelmeztettem,hogy a laminált padlóápolót használja ne a Domestost a padlóra..erről is kioktatott. Meg szóltam,hogy ne szórjon bele annyi tisztítószert,mert attól nem lesz tisztább,de ő ebbe is jobb akar lenni mint én..és engem oktat ki erről..

2015. aug. 23. 13:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
70%
Akkor sem normalis ez igy (es nem egy boldog, idilli par vagytok), Te is tudod, hiszen feltetted a kerdest. Hiaba minden mentegetozes.
2015. aug. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd, hoyg ö csinálja a házimunkát, ha úgyis jobban tudja, hogy kell.
2015. aug. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
100%

Én tapasztalatból tudok neked válaszolni :)


Az én férjem hál' Istennek ezt csak a főzésnél csinálja.

Valószínűleg azért, mert anyós nem tud jól, rajtam csapódik le a dolog, pedig többen ajánlották már a szakácsmesterséget ... :)


Ha kijön segíteni, nincs olyan dolog, amibe ne szólna bele.

A kedvenceim:

- "Nem lesz még jóóó a hús, ne vedd ki, még nem sült át!"

- Kevés lesz a hagyma alatt az olaj, jaj, oda fog égni, rakjál alá még olajat!

- "Nem néz ki jól az a (süti) tészta, biztos lesz belőle valami?"

- Nem, utálom a halat, nem fogom megenni! (aztán eltűnteti a háromnegyedét)

stb... stb...


Én úgy oldottam meg, hogy bármit csinált, odamentem mellé és hasonló stílusban elkezdtem óbégatni, lássa csak, milyen idegesítő tud lenni. Azóta csendben marad :)

2015. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
78%

jesszusom nem nomrális hogy a gyerek 10-11-ig nem fekszik le és hogy csak veled alszik el, igazi ősanya vagy. A gyerek minden energiádat leszívja aztán alig foglalkozol a férjeddel és aztán csodálkozol hogy a férjed így reagál abban az egyben amiben erősebbnek érzi magát. Először is egy gyereknek 8-9 körül már pizsama idő van és mindegy hogy virnyákol le kell választani és meg kell tanulnia külön tanulni, mert amikor jön a tesó a csemetéd olyan féltékenységi jeleneteket fog lerendezni(mivel eddig ő volt a középpontban) hogy csak lesni fogtok és még több vitára számíthatsz

amúgy ez nem egy normális kapcsolat, az én férjem pl soha nem alázott meg, persze leszólta finoman a mosogatási módzserem,de azzal megoldottam, hogy a kezébe adtam és azóta ő mosogat én meg boldogan pihizek addig. A kicsit rá kell szoktatni az önállóságra, mert aztán ti szívjátok meg de nagyon

2015. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a véleményedet. Igen,könnyebb lenne nekem, de teljesen mindegy mikor szabadulnék,mert a férjem még sokszor dolgozik,tehát nem tudnék "vele foglalkozni". A gyerek csak a melegekben, nyáron tért át,hogy később fekszik le, teljesen mindegy volt mikor tettem le,9-kor vagy előbb, 10-fél 11 előtt nem hunyta le a szemét,így kár is volt 9 előtt bármit is csinálnom. Van aki a gyerek mellett alszik el, nem gondolom hogy ez probléma lenne, egy 3 év alatti gyermeknél, ráadásul mégcsak nem is velünk alszik el, külön a szobájában,de ő még igényli hogy együtt aludjak el vele, és nem gondolom,hogy ez bűn lenne..azért mert valakinek elalszik a gyereke anya nélkül. Ha egy 8 éves gyerekről lenne szó,megérteném a nem megértésedet.Azóta már sikerült vele tisztáznom az összezörrenésünk okát, látta rajtam hogy sírtam,stb, végül sikerült belőle kihúznom,hogy a munkájában elég sokszor kritizálják, és valószínűleg rajtam csattanik. Megbeszéltem vele,hogy ez így nem mehet tovább,ezen változtasson,mert nem kívánok fél napot sírni,szomorkodni emiatt..arra nincs szükségem hogy agyon dícsérjen,de kritizálni a semmiért,na azt nem. A kicsi érkezése miatt muszáj lesz majd az esti lefekvéseket is kicsit átszervezni, bízom benne, hogy az őszi átállás már segít ebben,és sikerül visszatérnünk az előbb lefekvésre..ráadásul most előbb is kel fel a gyerek, amióta a férjem dolgozik,és délután is megpróbálom előbb letenni,vagy kevesebb időt hagyni aludni. Szóval ezt a részét megoldjuk, ha továbbra is igényel valakit maga mellé az elalváshoz,akkor meg majd azt apa átveszi..én még kicsinek érzem,hogy ne kaphassa ezt a közelséget meg, akár tetszik ez valakinek,akár nem. Nyilván órákig nem fogunk mellette szobrozni. A szexuális életünk az átmeneti időhiány ellenére rendben van, azért a vitának megvolt a hatása tegnap:)Mindenkinek köszönöm aki próbált segítni a tanácsaival, továbbra is azt gondolom,amit meg lehet menteni,azt nem kell szétszedni,és jóllehet nem mi vagyunk az idilli álompár,köszönhtő annak is, hogy kisgyerekesek vagyunk, nem vagyunk abban az élethelyzetben, hogy minden szép és jó legyen, de lehet,hogy aki facebookon folyton azt mutatja,hogy sosincsenek problémák,és mindig mosolygósan sétálgat és azt mutatja,hogy minden szép,ott vannak csak az igazán nagy problémák,amikről nem beszélnek,vagy nem akarják őket megoldani. De én azon vagyok,hogy megoldjam őket. Mégegyszer köszönöm akik normálisan álltak a kérdésemhez.
2015. aug. 24. 13:54
 66/76 A kérdező kommentje:
Az meg, hogy mi a normális kapcsolat, nyilván mindenkinek a sajátja,persze az nem segítség ha a másiknak megmondjuk szerintünk mi a nem normális. Bár ha ebből indulok ki,akkor nekem meg az a fura,amikor valaki csakazért is ragaszkodik mereven ahhoz,hogy a gyerek 8-kor ágyban legyen,nem figyelmebe véve az időjárási egyéb körülményeket és ridegen otthagyja a síró, ölelésre vágyó gyermekét akinek az anyja közelségére van szüksége. Nekem meg ez egy normális szülő,gyerek kapcsolat. És ettől még a szülők is érezhetik jól magukat.
2015. aug. 24. 14:01
 67/76 anonim ***** válasza:
100%
attól még egy szülő nem rideg ha ott hagyja a gyermeket,de ez az a korszak amikor próbálgatja a gyerek a határait és a következetesség ilyenkor a legjobb barátod, ha összevissza váltogatod az alvás időt akkor folyton leterheled majd magad a gyerek nyugtatgatásával(nálunk pl magamtól mentem lefeküdni, mert az alvásidő este 8-or volt és kész)aztán mit csinálsz ha jön a babó és a gyerek igényelné a törődést de neked muszáj a kicsivel foglalkozni, húúú hatalmas hisztit fogsz kapni a nyakadba.ha nem hozol szabályokat/határokat akkor a kicsi a férjeddel együtt a fejedre fog nőni. Amúgy férjeknél is elő fordul persze hogy előjön az egójuk,de szimplán nem kell hagyni,de közel sem normális ha a munkahelyi problémát a párodra hárítod, apám is ezt csinálta. Aztán mindig ígérte hogy többet nem lesz ilyen aztán bumm kezdődött elölről.
2015. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
12%
Esetleg nem rák vagy skorpió jegyű a párod? Te meg ikrek vagy?
2015. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:

Én is arra szavazok, hogy két legyet üss egy csapásra.


Mondd neki, hogy ha ő jobban tudja, és csak kritizál mindig, akkor csinálja ő. Választás elé kell állítani: Vagy ne ugass bele, vagy csináld te, ha jobban tudod. Az első adandó alkalommal, amikor ezt nem tartja be, mondd meg neki, hogy le szeretnél ülni vele beszélni, és kérdezd meg hogy szeret-e még téged. Ha szeret, akkor többé ne bántson meg, és uralkodjon magán. HA nem szeret, akkor pedig váljatok el, mert jobb a békesség. Biztos jobb lesz fizetni az eltartásit, mint állandóan beleugatni mindenbe. Te meg egy másik pasival boldogan élsz.


Ja.. és: te választottad. Nem értek egyet azzal, hogy "van ami csak évek múlva derül ki" mert ez nem igaz. Az együttélésnek meg kell előznie a házasságot. Ha pedig az ősi keresztény hagyományt követted, miszerint szüzen összeköltöztél egy majd ismeretlen férfival, akkor magadra vessél.

2015. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 A kérdező kommentje:
Nem jól látod a dolgokat,nagyon mellélőttél több mindennel kapcsolatban. Én vagyok a skorpió, többet nem árulok el,de ebbe ne menjünk bele ki milyen horoszkoppal rendelkezik..mert értelmetlen ez alapján egy kapcsolatot megítélni.Azt is rosszul látod hogy szűzen költöztem vele össze,évekig éltünk együtt gyerek előtt,házasság nélkül. A gyerek altatása: az sem jó, hogy egy gyereket mereven egész évben csak 8-kor fektettek le,nálam ez jól működött ősszel, télen,még tavasszal is, de nekem ne mondja senki, hogy nyáron nem lehet ettől eltérni,ha a gyereken úgy látod..nem lehet 30 fokos lakásban 8-kor világosba letenni egy gyereket..ha meg igen,akkor szerencséd van,ennyi. Ma pl. 9-kor már aludt mint a bunda, volt 5 perc hiszti,de az ágyban volt,tudunk határokat szabni..ha óraátállítás lesz, még jobb lesz a helyzet a lefektetést illetően,mindig jobb lesz..és ez nem zavarja össze a gyereket,mivel a gyerek az nem egy gép..a ridegséget csak azért írtam, mert ha már egy 3 év alatti gyereket úgy kezel valaki mint egy gép,márpedig a gyerek nem az, lehet hogy többet ártasz vele,mint néha egy-egy vitával..néha a gyerekek kényszerből alszanak el,holott még nem is álmosak,csak a szülő ragaszkodik ahhoz,hogy ő szabad legyen..sok gyereknél látom,hogy nyáron küzdenek vele este,mert nem alszik el 8-kor. No de nagyon elkanyarodtunk a témától,hiszen nem abba akartam belemenni hánykor altatom a gyerekemet. A megbeszéléssl kapcsolatban igazad van, biztos hogy még elő is fog fordulni, de még én is tölthetek ki a páromon sok mindent, persze én sem gondolom,hogy minden alkalommal ezt el kell nézni, ő tudja azt,hogy nincs hová mennem,de azért én is elveszíthető vagyok,ha más nem lelkileg..de hogy én más oldalán keressem a boldogságot,nem..nemhiába szeretném ezt megoldani..tényleg azt látom,hogy azért van annyi válás mert a hozzád hasonlók megerősítenek nőket abban,hogy mindenért borítani kell a bilit,és különélni..azzal egyetértek,hogy sok lehetőséget nem szabad adni..de ezzel a gondolkodással,és hogy a problémákat ne oldjuk meg, szerintem minden nő egyedül lenne a gyerekével..ha nem hasonló miatt, más miatt..és van akinél később jön elő ám ilyen,lehet hogy te még azt gondolod jó helyzetben vagy,ha már a hisztivel kapcsolatban próbáltál előrvetíteni dolgokat, bár nem is ismered a gyerekem milyen,és mennyit hisztizik..akkor én is hadd engedjem meg magamnak azt, hogy előrevetítsem, még neked is lehetnek hasonló megoldandó problémáid, és nem kívánom neked, hogy valaki hasonlókat tanácsoljon.
2015. aug. 24. 21:57
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!