Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hagynátok, hogy a férjetek...

Ti hagynátok, hogy a férjetek hülyét csináljon magából és behódoljon egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés

Nemrég született meg a közös babánk. Augusztusban lesz 4 hónapos. A férjemnek már van egy lánya, aki kéthetente hétvégén, illetve a nyári szünetben június végén és szokott nálunk lenni és augusztus elején is pár hetet. Ez a bevett gyakorlat a nyárra évek óta, összesen 4 hetet van itt, kettőt júniusban, kettőt augusztusban.

Idén a baba miatt külföldre még nem mertük volna nyaralni vinni a férjem gyerekét, így lefoglaltunk egy 4 fős apartmant a Balatonnál, hogy azért valahol nyaraljon a gyerek mégis. Augusztus elején mennénk, hogy a baba ne legyen már olyan nagyon pici, 4 hónapos gyerekkel nyugodtabban megyek, mint egy két és fél hónapossal.


Erre a férjem exneje közölte, hogy ő augusztus első hetében ugyan nem engedi el velünk nyaralni a gyereket, mert hát szeptemberben kezdi a sulit, és "ő az augusztust arra szánja, hogy felkészítse a gyereket az iskolára". (Ugyan nem értem, mit kell felkészíteni, pláne egy hónapig, hisz a gyerek már most ír, olvas, számol.)


Így megbeszéltük a férjemmel, hogy oké, a szállás már ki van fizetve, a pénzte nem kapjuk vissza, akkor elvisszük anyukámat. Legalább tud kicsit unokázni, meg én is tudok valamennyit pihenni, ha már így alakult. Meg is beszéltük anyámmal, vett is ki szabadságot, nagyon készül a nyaralásra.


Erre a férjem drágalátos exneje tegnap benyögte, hogy hát akkor ugye ő mégiscsak elengedné velünk a gyereket.

Én szívem szerint erre egy nagy kerek nemet mondanék neki, mivel előzőleg 20szor kérdeztünk rá, hogy tuti nem gondolja-e meg magát, mert ha ragaszkodik a baromságához, akkor elviszünk mást a gyerek helyett. Ő váltig állította, hogy nem, a gyereke marad vele augusztusban. És mindezek után, amint rájött, hogy tényleg beszerveztünk mást, most mégis megváltoztatta az álláspontját. Szóval szerintem igenis rohadtul kijárna neki a hatalmas elutasítás és pofára esés.


De a férjem ész nélkül rohan, hogy jaj de jó, akkor anyámat mondjuk le, és visszük a gyerekét, éljen, de jó fej az exe hogy beleegyezett. Csak azt nem látja be, hogy ezzel a hozzáállással se.gget csinál a szájából és azt éri el, hogy az exe bármikor megszivathat minket, és rángathatja dróton a férjemet.


Ti mit gondoltok erről, és ilyen előzmények után kit vinnétek magatokkal a nyaralásra, anyámat vagy a gyereket?



2015. máj. 20. 08:48
 81/99 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező írj már egyetlen egy indokot is, hogy egy két szobás apartmanban miért nem lehet egy kiságyat és egy pótágyat is felállítani??

Olyan nincs, hogy egy ilyen apartman nem pótágyazható, a kiságy pedig nem minősül pótágynak és a baba helye ingyenes. Mi itt a gond?!

2015. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 anonim ***** válasza:
46%

Elmondta mar mi a gond. Az hogy nem akarja a nagyobbik gyereket ott latni.


Mivel a ferje ragaszkodott hozza, ezert bevagta a hisztit es megy az anyjahoz.

2015. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:
26%

Áhhá!! A 62%-os ferfi. :) Akkor ertheto, miert szidod igy a kerdezot. Hat, baratom, az nem a kerdezo hibaja, h ti ferfiak keptelenek vagytok gumit huzni akkor, ha egy olyan novel fekszetek ossze, akitol nem akartok gyereket. Szoval ne gyere nekem itt azzal, h ki a masodik!


Pontosan miattatok, pasik miatt lesz egy no masodik. Aztan meg kerulitek a konfliktust, keptelenek vagytok a nagypofaju, kovetelozo exeket lerendezni es elvarjatok, h mindenki fogadja el a helyzetet. Meg jottok azzal a hulye dumaval, h "De tudta a masodik, h van egy gyerek es igy is belement a kapcsolatba". Hat, ennel nagyobb felelossegatharitast nem igazan hallottam. Ezzel nem lehet takarozni, plane, ha elvesztek egy masik not es azzal is vallaltok egy gyereket. Ferfi letedre sok eszed van Neked is am!


Akkor kellett volna gondolkodni, amikor megcsinaltatok azt a gyereket annak a nonek, akit a hatatok kozepere se kivantok! Utana meg szepen vallaljatok a felelosseget es azt is, h a masodik feleseg nem fog mindenre bologatni, teljesen ertheto modon!


Es igen, a Te szavaiddal elve, 62%-os, en is "masodik" vagyok. De a parom nem haritja ram a felelosseget es nem keruli a konfliktust a gyereke anyjaval. Es igen, ha a mi gyerekeinkkel kozosen meglatogatjuk az en szuleimet es naluk nyaralunk, akkor az o gyereke nem jon, m tudja, h a sajat meggondolatlan viselkedese miatt nem engem - "masodikat" ugyebar - fog terhelni azzal, h ramtestalja azt a gyereket, aki nem az enyem.


Szoval, ha akedves apuka keptelen kordaban tartani az exet, akkor igenis a kerdezo dolga, h vedje meg a csaladot.

2015. máj. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
59%
#83 ne általánosíts! Azért mert a férjed nem tudta kordában tartani a jancsit és felcsinált valakit, attól még nem minden férfi ilyen. A gyermek az előző házasságából, kapcsolatából való, amire gondolom nem volt fegyverrel kényszerítve. Akkor biztosan szerette a feleségét ha egyszer gyermeket vállaltak! Hogy benned nincs annyi emberség, hogy elfogadd a férjed gyerekét, akkor nem egy apukának kellett volna terpesztened. Igazi suttyó lehetsz, az meg aki ilyesmibe belemegy mint a férjed, az meg minden csak épp nem férfi. További szép életet neked és a kutyulidnak!
2015. máj. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 A kérdező kommentje:

"gy benned nincs annyi emberség, hogy elfogadd a férjed gyerekét, akkor nem egy apukának kellett volna terpesztened. Igazi suttyó lehetsz, az meg aki ilyesmibe belemegy mint a férjed, az meg minden csak épp nem férfi."


Az egy dolog, hogy valaki elfogadja a férje gyerekét. Az pedig egy másik, hogy felvállalja-e azt a terhet, hogy ő foglalkozzon a más (jelen esetben a férje) gyerekével, ha akarja ha nem, kötelező jelleggel. Már ne is haragudj, de attól, hogy a férjemnek gyereke van, hadd ne legyen már nekem kötelező őt mondjuk elvinni a szüleimhez és ezzel plusz terhet rakni a nyakukba. (Mindezt úgy mondom, hogy az én szüleim saját unokájukként szeretik a férjem gyerekét.De lehetne ez másképp is, és ha ők nem akarnák a gyereket pesztrálni, azt senki sem róhatná fel nekik, még a férjem sem.)


Attól, hogy feleségül vesz egy apuka, attól az ő gyereke nem lesz automatikusan az enyém is, van annak a gyereknek anyja és apja, és az ő felelősségük marad a gyerekük nevelése, meg az, hogy foglalkozzanak vele. Nekem csak elfogadnom kötelező, szeretnem (főleg sajátomként) és szórakoztatnom nem az. Ha épp van hozzá kedvem és megteszem, az szuper, nyugodtan hálás lehet érte a férjem is és a gyerek anyja is, ugyanakkor ha épp nem akarok mondjuk moziba menni vele, azért senkinek sincs joga nekem szemrehányást tenni. Nem az én gyerekem, nem az én kötelességem törődni meg szenvedni vele. Ha magamtól vállalom alkalmanként, az egy dolog, de elvárni senki sem várhatja el.

2015. máj. 20. 17:09
 86/99 omba ***** válasza:
100%

Volt itt egy teljesen normális módon feltett, nem példátlan helyzetre vonatkozó kérdés... hogy kerülünk mégis oda, hogy ki suttyó, ki nem?

Segít az valakin?

2015. máj. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 anonim ***** válasza:
0%

#84, nem altalanositok, termeszetesen tisztelet a kivetelnek, meg akinek nem inge, ne vegye magara. Latom, Te is azok koze a "bolcsek" koze tartozol itt, akik megmondjak a tutit 3 szo alapjan, h kinek milyen elete van. Csak nem ertem, h ha ennyire okosak vagytok, akkor mit kerestek itt a GYIK-en??? :D


Eloszor is, hol olvastad, h nem fogadom el a parom gyereket?? Teljesen joban vagyunk a parom gyerekevel, de attol meg az ex nem szarik bele a kapcsolatunkba azzal a cimszoval, h neki is van egy gyereke a paromtol. Es nekem sem kotelessegem mindenre bologatni.


Masreszt, ha a kerdezo ferje annyira szerette azt a bizonyos elsot, akkor minek valt el??? M ugye egy valas elegge megvisel egy gyereket. Akkor nem jutott eszebe szeretni azt a kislanyt??


Es ahogy latom, eleg hamar elmenekult, m a kislany nagyon fiatal meg.


#84-es, latszik, Neked is mennyi tapasztalatod van! Elmeletben en is ilyen joszivu, meg okos tudnek am lenni. Csakhogy a valosag teljesen mas. gondolom, Te is vmi pasi vagy. Es gondolom, nalad egy gyerekes no mar leirhatja magat, m ugye a ferfiaknak vannak am igenyeik. Szanalmas vagy, ugye tudod. :D Remelem, betalal majd egy ilyen no, mint az emlitett ex, aztan majd nezhetsz Te is. Gratulalok a szuklatokorusegedhez!! :D

2015. máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 anonim ***** válasza:
62%

No tegyük ezt tisztába már egyszer s mindenkorra.

Egy gyerekvállalásban 50.0.% keze van a dologban a férfinak és 50.0.% keze van a nőnek is benne.

Az, hogy ki szereti, ki nem szereti egymást ilyen szempontból teljesen lényegtelen.

Ha szétmegy a kis turbékoló galambpár akkor abban úgy szint 50.0.% keze van a benne férfinak és 50.0.% keze van benne a nőnek is.

Az, hogy miért mentek szét apu alkoholista lett a nő tömeggyilkos kegyetlenül, qrvára senkit nem érdekel az önsajnáltató sz.r ömlengés.

Ha szétmentek akkor attól kezdve az az állapot van érvényben. Innentől kezdve ha egyik másik új kapcsolatba lép akkor az új személy vagy elfogadja ezt az állapotot vagy sem. Ha elfogadja akkor mindenestül, az egész állapotot el kell fogadnia, bukottan, gyermekesen.


Nem kötelező! Hangsúlyozom, de ha új családot akar alapítani az új kis turbékoló galambpár akkor onnantól kezdve megint csak osztott felelősség lesz 50.0.% oda és 50.0.% amoda.

2015. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim ***** válasza:
78%
Te is lehetsz még ex, akkor majd mit fogsz tenni? Ezt vehetjük 2 irányú utcának, mert ugye azt írod annyira mégsem szerethette ha elhagyta. Ennyi erővel ha egyszer elhagyott valakit, akkor téged is elhagyhat bármikor nem? Egyébként képzeld el, én is második feleség vagyok. A férjem gyerekét saját fiamként szeretem, s ugyanúgy nevelem, mint a testvérét. Nincs kivételezés egyikkel sem. Amikor összejöttünk tudtam mit vállalok, első perctől ismerem a fiát (5 éves korától), ugyanis a válás után férjemhez került a gyerek. Az anyjával 2 hetente kellene találkoznia, de a.nő sokszor felülteti őt, ívy van, hogy havi 1x találkoznak csak. Azért nyílt ki a bicska a zsebemben, mert belegondolni is rossz, ha esetleg egy hozzád hasonlóval jött volna össze a férjem akkor kirekesztett lenne a fia. Gyengepont ez nekem, hiszen sajátomként szeretem, még leírnom is nehéz, hogy a férjem fia, csak ha azt írnám a fiam, akkor sokan nem értenék.
2015. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a dühödet, de a gyerekkel kicseszés, ha a lüke anyja miatt nem mehet.


Miért "vagy"? Miért nem "és"?


Kérjetek vagy vigyetek egy pótágyat. Egy gyereknek a gumimatracon való alvás még poén is.

2015. máj. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!