Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hagynátok, hogy a férjetek...

Ti hagynátok, hogy a férjetek hülyét csináljon magából és behódoljon egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés

Nemrég született meg a közös babánk. Augusztusban lesz 4 hónapos. A férjemnek már van egy lánya, aki kéthetente hétvégén, illetve a nyári szünetben június végén és szokott nálunk lenni és augusztus elején is pár hetet. Ez a bevett gyakorlat a nyárra évek óta, összesen 4 hetet van itt, kettőt júniusban, kettőt augusztusban.

Idén a baba miatt külföldre még nem mertük volna nyaralni vinni a férjem gyerekét, így lefoglaltunk egy 4 fős apartmant a Balatonnál, hogy azért valahol nyaraljon a gyerek mégis. Augusztus elején mennénk, hogy a baba ne legyen már olyan nagyon pici, 4 hónapos gyerekkel nyugodtabban megyek, mint egy két és fél hónapossal.


Erre a férjem exneje közölte, hogy ő augusztus első hetében ugyan nem engedi el velünk nyaralni a gyereket, mert hát szeptemberben kezdi a sulit, és "ő az augusztust arra szánja, hogy felkészítse a gyereket az iskolára". (Ugyan nem értem, mit kell felkészíteni, pláne egy hónapig, hisz a gyerek már most ír, olvas, számol.)


Így megbeszéltük a férjemmel, hogy oké, a szállás már ki van fizetve, a pénzte nem kapjuk vissza, akkor elvisszük anyukámat. Legalább tud kicsit unokázni, meg én is tudok valamennyit pihenni, ha már így alakult. Meg is beszéltük anyámmal, vett is ki szabadságot, nagyon készül a nyaralásra.


Erre a férjem drágalátos exneje tegnap benyögte, hogy hát akkor ugye ő mégiscsak elengedné velünk a gyereket.

Én szívem szerint erre egy nagy kerek nemet mondanék neki, mivel előzőleg 20szor kérdeztünk rá, hogy tuti nem gondolja-e meg magát, mert ha ragaszkodik a baromságához, akkor elviszünk mást a gyerek helyett. Ő váltig állította, hogy nem, a gyereke marad vele augusztusban. És mindezek után, amint rájött, hogy tényleg beszerveztünk mást, most mégis megváltoztatta az álláspontját. Szóval szerintem igenis rohadtul kijárna neki a hatalmas elutasítás és pofára esés.


De a férjem ész nélkül rohan, hogy jaj de jó, akkor anyámat mondjuk le, és visszük a gyerekét, éljen, de jó fej az exe hogy beleegyezett. Csak azt nem látja be, hogy ezzel a hozzáállással se.gget csinál a szájából és azt éri el, hogy az exe bármikor megszivathat minket, és rángathatja dróton a férjemet.


Ti mit gondoltok erről, és ilyen előzmények után kit vinnétek magatokkal a nyaralásra, anyámat vagy a gyereket?



2015. máj. 20. 08:48
 11/99 anonim ***** válasza:
78%
erről a gyerek nem tehet,és természetesen elvinném.de anyukádat is.az apartman négy fős,gondolom két szoba van.egyikben anyukád a gyerekkel,másikban ti a kicsivel.szegény gyereket biztos nem fosztanám meg a nyaralástól,amiért ilyen az anyja
2015. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/99 anonim ***** válasza:
84%

#10: ti nem... de az anyja szólhatott neki...


Először is: a párod egyértelműen szeretne a gyerekével lenni. Viszont anyukádnak biztos rosszul esne, ha készül rá, és visszavonnátok...


Szerintem ilyen helyzetben én is a pótágyas megoldást választanám. És megkérném a páromat, hogy tudatosítsa az exével, hogy ez volt az első és utolsó ilyen eset, és kizárólag a gyerek miatt mentek bele!


És ha ennek ellenére lesz még egyszer ilyen húzása, akkor a párodnak ell tudnia nemet mondani, különben az ex még évekig be fog kevarni!

2015. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/99 anonim ***** válasza:
59%
Megprobalnam megoldani hogy mindketten johessenek. Ha maskepp nem menne akkor anyadat otthon hagynam es vinnem a gyerekemet.
2015. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/99 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem lehet mindkettőt akkor én nem mennék sehová.
2015. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/99 anonim ***** válasza:
11%
jaja vagy te ,vagy az apa lépjen vissza így meg van oldva.
2015. máj. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/99 anonim ***** válasza:
85%
Ha visszamondjátok a gyereket, hiába nem tudott róla, a "kedves" anyuka biztos elmondja majd neki. Szerintem vidd el a kislányt, de anyukádat is. Márcsak azért is, hogy Te is pihenhess kicsit. 2 gyerekkel, amiből az egyik baba, nem lehet könnyű egy nyaralás. Márcsak az eltérő élet ritmus miatt sem.
2015. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/99 anonim ***** válasza:
63%
Anyukádat mindenképpen : vett ki szabit,készül rá,gerinctelen dolog lenne azt mondani neki hogy mégse jöjjön.A gyereket meg csak akkor ha tehető be pótágy,vagy hasonló,ha nem,akkor szépen otthon marad.
2015. máj. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/99 anonim ***** válasza:
35%
Én elvinném a gyereket, de azzal a feltétellel, hogy a férjed jó határozottan, ha kell, emelt hangon, megmondja az exének, hogy még egy ilyen undorító kavarásnál nem fogjátok ezt megcsinálni, mert titeket és a beszervezett embert sem lehet dróton rángatni a dilijei miatt.
2015. máj. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/99 anonim ***** válasza:
90%

Anyukádat ès a gyereket is vinnèm. Örülnék neki, hogy az ex meggondolta magàt.


Azt nem igazán értem miért behódolás, ha az ember elviszi a gyerekét nyaralni, vagy hogy neked mért esik jól kihasználni az alkalmat és kiszúrni a gyerekkel. Nem az exet bántanád meg, hanem a gyereket aki nem tehet semmiről...

2015. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/99 A kérdező kommentje:

"Azt nem igazán értem miért behódolás, ha az ember elviszi a gyerekét nyaralni, vagy hogy neked mért esik jól kihasználni az alkalmat és kiszúrni a gyerekkel. Nem az exet bántanád meg, hanem a gyereket aki nem tehet semmiről..."


Nem a gyerekkel akarok kiszúrni, hanem szimplán a cipellőm tele van az ex hülyeségeivel. Egyrészt a hátam közepére se kívánom most a nyaralást (a férjem se) a baba mellett, ennek ellenére leszerveztünk egy hetet. Nyilván nem magunk miatt, hanem a férjem gyereke miatt. Az ex ezért nyugodtan lehetne akár hálás is.

Másrészt felnőtt ember könyörgöm, megkérdeztük 20szor, hogy tartja-e magát a hülye elgondolásához (ami nyilván csak kifogás), hogy ő majd egész augusztusban "készíti a gyereket a sulira". Ő 20szor válaszolta azt, hogy igen. És mindezek után csak úgy a semmiből böfög egyet, hogy "mégis vigyétek a gyereket", és a férjem ugrik is. Hát mi ez, ha nem behódolás? Igenis a férjem hagyja, hogy az az agyhalott nő dróton rángassa. És ha egyszer meg tudta tenni, hát miért ne tenné meg máskor is? Szerintem igenis nemet kellene mondani, aztán szívjon otthon a csalódott, hisztis gyerekkel. Ebből majd megtanulja, hogy ne a gyerekkel próbálja manipulálni a férjemet, mert ő fogja megszívni a végén. Ellenkező esetben, ha most engedünk neki, pokol lesz az életünk, mert az ex ott fog keresztbe tenni, ahol tud, ha látja hogy velünk bármit meg lehet csinálni.

2015. máj. 20. 10:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!