Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hagynátok, hogy a férjetek...

Ti hagynátok, hogy a férjetek hülyét csináljon magából és behódoljon egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés

Nemrég született meg a közös babánk. Augusztusban lesz 4 hónapos. A férjemnek már van egy lánya, aki kéthetente hétvégén, illetve a nyári szünetben június végén és szokott nálunk lenni és augusztus elején is pár hetet. Ez a bevett gyakorlat a nyárra évek óta, összesen 4 hetet van itt, kettőt júniusban, kettőt augusztusban.

Idén a baba miatt külföldre még nem mertük volna nyaralni vinni a férjem gyerekét, így lefoglaltunk egy 4 fős apartmant a Balatonnál, hogy azért valahol nyaraljon a gyerek mégis. Augusztus elején mennénk, hogy a baba ne legyen már olyan nagyon pici, 4 hónapos gyerekkel nyugodtabban megyek, mint egy két és fél hónapossal.


Erre a férjem exneje közölte, hogy ő augusztus első hetében ugyan nem engedi el velünk nyaralni a gyereket, mert hát szeptemberben kezdi a sulit, és "ő az augusztust arra szánja, hogy felkészítse a gyereket az iskolára". (Ugyan nem értem, mit kell felkészíteni, pláne egy hónapig, hisz a gyerek már most ír, olvas, számol.)


Így megbeszéltük a férjemmel, hogy oké, a szállás már ki van fizetve, a pénzte nem kapjuk vissza, akkor elvisszük anyukámat. Legalább tud kicsit unokázni, meg én is tudok valamennyit pihenni, ha már így alakult. Meg is beszéltük anyámmal, vett is ki szabadságot, nagyon készül a nyaralásra.


Erre a férjem drágalátos exneje tegnap benyögte, hogy hát akkor ugye ő mégiscsak elengedné velünk a gyereket.

Én szívem szerint erre egy nagy kerek nemet mondanék neki, mivel előzőleg 20szor kérdeztünk rá, hogy tuti nem gondolja-e meg magát, mert ha ragaszkodik a baromságához, akkor elviszünk mást a gyerek helyett. Ő váltig állította, hogy nem, a gyereke marad vele augusztusban. És mindezek után, amint rájött, hogy tényleg beszerveztünk mást, most mégis megváltoztatta az álláspontját. Szóval szerintem igenis rohadtul kijárna neki a hatalmas elutasítás és pofára esés.


De a férjem ész nélkül rohan, hogy jaj de jó, akkor anyámat mondjuk le, és visszük a gyerekét, éljen, de jó fej az exe hogy beleegyezett. Csak azt nem látja be, hogy ezzel a hozzáállással se.gget csinál a szájából és azt éri el, hogy az exe bármikor megszivathat minket, és rángathatja dróton a férjemet.


Ti mit gondoltok erről, és ilyen előzmények után kit vinnétek magatokkal a nyaralásra, anyámat vagy a gyereket?



2015. máj. 20. 08:48
 41/99 A kérdező kommentje:

"Ha eddig tekintettel voltál a nagylányra, hogy a baba miatt ne érezze úgy, hogy kimarad a nyaralás, akkor most miért nem akarod, hogy menjen."


Én nem azt akarom, hogy ne jöjjön, hanem -a hogy írtad is - az anyját akarom megnevelni. Mert az ilyen utolsó, ostoba rosszindulatú libát ugyanúgy kell nevelni, mint a kutyákat és a kisgyerekeket. Következetesen. Hogy felnőtt nő létére tanulja meg végre, hogy a kimondott szavának súlya, a döntéseinek pedig következménye van. Ha nemet mondott, akkor az bizony nem, ha a fene fenét eszik is. Nem akarom, hogy ezentúl kedve szerint rángasson minket. Ha elvisszük a gyereket, akkor nem tanul belőle az ex semmit.


Értem én, hogy szegény gyereknek ez így nem a legjobb, de ha neki kedvezek, akkor mi hárman (a férjem, a baba és én) fogunk emiatt szívni még évekig. Tényleg nem tudom, mi lenne a jó.

Már arra is gondoltam, hogy egyáltalán ne menjünk, elbukjuk a pénzt és kész, de legalább nyugi lesz. A gyerek persze itt lehet, max nézzük egymást a négy fal között és kész. De semmiképp se akarom hagyni, hogy az a nő kedvére ráncigáljon minket.

2015. máj. 20. 12:19
 42/99 A kérdező kommentje:

"Teljesen atlatszo a taktikad hogy levalaszd a nagylanyt az apjarol. Ez azon tul hogy ritka gerinctelen es undorito dolog, meg elegge keteselyes is. A vegen meg te is lehetsz ex, ha nagyon vergodsz."


Ha ezt sikerült leszűrnöd a szövegből, és nem fogtad fel a problémámat, akkor te bizony egy idióta vagy.

2015. máj. 20. 12:21
 43/99 anonim ***** válasza:
93%
Nem hinném, hogy a kérdező édesanyjának a megszívatása lenne a legjobb megoldás, visszamondatni vele a szabit, bocsi, mégsem viszünk nyaralni, maradj itthon, mert az ex most épp belement. Ezt a párod sem gondolhatja komolyan...Irtó nagy pofátlanság lenne. Május van. Augusztusig még sok víz lefolyhat a Dunán, mi van, ha megint meggondolja magát, mert bepöccen valamin? Akkor megint megszívatnának valakit, hogy ugorjon be a kieső helyre? Azt meg már bocs, de mégis hogy gondolják egyesek, hogy majd valaki a földön alszik, meg összehúzzák magukat? Nyaralni, pihenni mennének! Én biztosan nem változtatnék a felálláson, ha a gyerek kiakad, akkor elmondanám neki, hogy anyád nem engedett el, majd meggondolta magát, amikor már beszerveztetek mást. Kész. Hogy ki min sértődik meg ezek után, nem érdekelne. Majd viszitek állatkertbe, strandra a gyereket, a nyaralásról lecsúszott az anyja miatt. Vigye el ő nyaralni, ha meg az apja ellen akarja uszítani, akkor úgyis találna más okot, amibe kapaszkodhat. Kötve hiszem, hogy az lenne a megoldás, hogy most bólogassanak,meg rohanjanak alkalmazkodni egy olyan emberhez, akinek szemmel láthatóan öröm, ha keresztbe tehet. Legközelebb még inkább megszívatna, és előbb-utóbb úgyis elege lenne ebből mindenkinek, úgyhogy inkább most fojtanám el csírájában a lehetőséget, hogy ebben örömét lelhesse az ex.
2015. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/99 anonim ***** válasza:
82%
#44-es!! Igaza van!! :)
2015. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy én azt sem igazán értem egy 4 hónapos csecsemővel minek elmenni nyaralni mert ott valaki qrvára nem nyaralni fog...
2015. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 anonim ***** válasza:
49%

Oke, szivat az ex, de az apuka biztos szivesebben okmenne a gyerekevel nyaralni, mint az anyosaval. Szoval, a gyereket ne hagyjatok otthon. Ne ugy jojjon ki, hogy ez kozted es az ex kozott egy cicaharc. Ez az aparol es a gyerekerol szol.


Mondjatok meg az exnek, hogy fizesse ki a gyerekre eso szallat koltseget kaucionak, es akkor viszitek. Ha kesobb lemondja, akkor nem rovidultok meg anyagilag, ha meg megy a gyerek, akkor utana visszaadjatok a penzt.

2015. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/99 anonim ***** válasza:
72%

#46 Jogos.


Irta a kerdezo, hogy o is pihenhet, a nagymama meg legalabb unokazhat. (Ergo a szabija alatt pelenkazalasthat, bufiztethet, altathat... De jo lesz neki. Utana a munkahelyen kipiheni a nyaralast.)

2015. máj. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 A kérdező kommentje:
Ez apáról és a gyerekéről szól? Na és mi (a baba és én) hol vagyunk a történetben? A mi nyugalmunk, a hosszútávú érdekeink (hogy ne cseszegessen minket az ex), az nem számít? Csak a nagyobb gyerek a fontos, mi nem?
2015. máj. 20. 12:35
 49/99 A kérdező kommentje:

"a nagymama meg legalabb unokazhat. (Ergo a szabija alatt pelenkazalasthat, bufiztethet, altathat... De jo lesz neki. Utana a munkahelyen kipiheni a nyaralast.)"


Mert szerinted anyukámnak ez egy plusz teher, amit a nyakába varrok? Az nem jut eszedbe, hogy esetleg egy nagyszülő szívesen pelenkázza, büfizteti, altatja az unokáját?

2015. máj. 20. 12:37
 50/99 anonim ***** válasza:
29%

"Ha ezt sikerült leszűrnöd a szövegből, és nem fogtad fel a problémámat,""


ò, dehogynem. Az elmult honapokban eleg jol megismertelek.


Gorcsosen, osszeszoritod foggal jatszod a jo feleseget, de minden egyes alkalmat megragadsz hogy a gyereket furd, ahol tudod. Hol a viselkedesevel van baj, hol az anyjaval.


Gondolom folyamatosan megy a susmus a ferjed fulebe, ezert irtam hogy atlatszo a taktika.


A ferjed szereti a gyereket. Pont. Ez azt jelenti hogy annyi idot szeretne vele eltolteni amennyi lehetseges. Ezen nem valtoztat hogy hulye az anyja. Te meg azon vagy hogy megakadalyozd hogy egyutt legyenek, raadasul nevetseges modon anyadat akarod vinni.


Ennyire rovidlato nem lehetsz. A ferjed ket tuz koze kerult, raadasul a szeretett gyereke helyet anyad foglalja el, az exnek lesz egy kivalo indoka a gyereket az apja ellen forditani...


Szerinted ennek mi lesz a vege? Ha azt gondolod hogy ez neked jo lesz hosszu tavon akkor hulyebb vagy mint amilyennek elso pillantasra latszol.

2015. máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!