Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hagynátok, hogy a férjetek...

Ti hagynátok, hogy a férjetek hülyét csináljon magából és behódoljon egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés

Nemrég született meg a közös babánk. Augusztusban lesz 4 hónapos. A férjemnek már van egy lánya, aki kéthetente hétvégén, illetve a nyári szünetben június végén és szokott nálunk lenni és augusztus elején is pár hetet. Ez a bevett gyakorlat a nyárra évek óta, összesen 4 hetet van itt, kettőt júniusban, kettőt augusztusban.

Idén a baba miatt külföldre még nem mertük volna nyaralni vinni a férjem gyerekét, így lefoglaltunk egy 4 fős apartmant a Balatonnál, hogy azért valahol nyaraljon a gyerek mégis. Augusztus elején mennénk, hogy a baba ne legyen már olyan nagyon pici, 4 hónapos gyerekkel nyugodtabban megyek, mint egy két és fél hónapossal.


Erre a férjem exneje közölte, hogy ő augusztus első hetében ugyan nem engedi el velünk nyaralni a gyereket, mert hát szeptemberben kezdi a sulit, és "ő az augusztust arra szánja, hogy felkészítse a gyereket az iskolára". (Ugyan nem értem, mit kell felkészíteni, pláne egy hónapig, hisz a gyerek már most ír, olvas, számol.)


Így megbeszéltük a férjemmel, hogy oké, a szállás már ki van fizetve, a pénzte nem kapjuk vissza, akkor elvisszük anyukámat. Legalább tud kicsit unokázni, meg én is tudok valamennyit pihenni, ha már így alakult. Meg is beszéltük anyámmal, vett is ki szabadságot, nagyon készül a nyaralásra.


Erre a férjem drágalátos exneje tegnap benyögte, hogy hát akkor ugye ő mégiscsak elengedné velünk a gyereket.

Én szívem szerint erre egy nagy kerek nemet mondanék neki, mivel előzőleg 20szor kérdeztünk rá, hogy tuti nem gondolja-e meg magát, mert ha ragaszkodik a baromságához, akkor elviszünk mást a gyerek helyett. Ő váltig állította, hogy nem, a gyereke marad vele augusztusban. És mindezek után, amint rájött, hogy tényleg beszerveztünk mást, most mégis megváltoztatta az álláspontját. Szóval szerintem igenis rohadtul kijárna neki a hatalmas elutasítás és pofára esés.


De a férjem ész nélkül rohan, hogy jaj de jó, akkor anyámat mondjuk le, és visszük a gyerekét, éljen, de jó fej az exe hogy beleegyezett. Csak azt nem látja be, hogy ezzel a hozzáállással se.gget csinál a szájából és azt éri el, hogy az exe bármikor megszivathat minket, és rángathatja dróton a férjemet.


Ti mit gondoltok erről, és ilyen előzmények után kit vinnétek magatokkal a nyaralásra, anyámat vagy a gyereket?



2015. máj. 20. 08:48
 51/99 anonim ***** válasza:
És gyerek utazóágyat nem tudtok vinni?
2015. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/99 anonim ***** válasza:
35%

Igen, kedves kerdezo, ez elsosorban az aparol es a gyerekerol szol.

Az apuka minden nap egyutt lehet a kozos babatokkal, de a masik gyerekevel csak 14 napbol 2-t, es nyaron a 3 honapbol alig egy honapot.


Probalj meg kevesbe feltekenynek lenni. Sem a ferjed, sem a gyerek nem tehet arrol, amit az ex muvel. Ne akard oket elvalasztani az ex hulyesegei miatt.


Nincs is jogod hozza. Ha a ferjed vinni akarja a masik gyereket is, akkor vinni fogja.

2015. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 anonim ***** válasza:
97%

Anyad alszik az agyon, te meg a ferjed a franciaagyon, nagyobbik gyerek matracon a foldon, a kicsi meg az utazoagyban.


Problem solved.


Innnentol kezdve csakis akadekoskodas az egesz a reszedrol.

2015. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/99 anonim ***** válasza:
80%

Huha, #51-es!! Elegge tuldramatizalod a helyzetet es baromira egyoldaluan nezed. Eloszor is, nem csak aparol es a lanyarol szol, m az apuka ujranosult, van uj feleseg, es van uj baba. Ertheto, h szereti a lanyat is, de azt ne az uj csalad rovasara tegye, vagy ne legyenek akkor egyutt...vagy minek nosult ujra es csinalt ujabb gyereket?!


Masodszor, a kerdezo teljesen normalisan all hozza a dolgokhoz. Leszerveztek a nyaralast ugy, h a kislany is mehessen. Annak az anyja nem engedte, aki felnott ember. Az ex hozott egy dontest, felnott ember letere, aminek vallalja a kovetkezmenyeit. Az miert lenne a kerdezo hibaja, ha az ex meggondolta magat??!! Nem a kerdezo jatszadozik tobb ember idejevel es penzevel, hanem az ex. Ne eesunk mar itt felreertesekbe.


Szoval mielott itt furkalasrol beszelsz, olvasd el figyelmesebben a szitut. Bar gondolom, Te is az a fajta "bolcs" valaszado vagy, aki aztan kegyetlen sok tapasztalattal rendelkezik a temaban, es itt osztod az iget olyan dologrol, amirol fogalmad sincs!


Kerdezo, teljesen megertelek! anyukat vinnem magammal, es az exszel tisztaznam, h ha hoz egy dontest, ami tobb embert erint, akkor maskor jobban gondolja vegig. Es ennyi. Nem kell agyonbonyolitani.

2015. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 anonim ***** válasza:
71%

Csakhogy a dontes hogy otthon hagyjak a gyereket, az nem az exen csattan. Ezt nem ertitek meg itt nehanyan.


Meg a kulcsmondatot:


"De a férjem ész nélkül rohan, hogy jaj de jó, akkor anyámat mondjuk le, és visszük a gyerekét, éljen, de jó fej az exe hogy beleegyezett"


Azaz apuka orul hogy viheti a gyereket. A tobbit mar nem nehez kitalalni.

2015. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/99 anonim ***** válasza:
68%

Pont ezert irtam, h az apuka ne az uj csalad rovasara szeresse a kislanyt. A kislany helyett az ex hoz dontest, es ha az rossz, akkor sorry.


Az apuka meg lehet, h orul, h mehet a kislany, de valoban esz nelkul. Talan az apukanak is vegig kell godolni, h mit hogyan szervez. Es meg szep, h nem mondanam le anyamat ilyen helyzetben! A pofatlansag tetofoka lenne, m neki meg az unokajarol van szo es arrol, h az unokaval nyaralhat.


Szoval ebben az esetben, a kislany szepen megissza a levet, annak a dontesnek, amit az anyja - torvenyes kepviseloje, nevezzuk akarhogyan - meghozott. Ez se nem a kerdezo, se nem az apa dontese volt. A kerdezo pedig nem koteles ugy tancolni, ahogy az ex futyul...meg jo!

2015. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/99 anonim ***** válasza:
100%
Én valahol megértelek, és tényleg szemétség ez a játszmázás az ex részéről. De egyetértek azzal aki azt írja, hogy ezzel nem az exet szívatod meg, sőt. Sajnos ez egy folyamatos játszmázás lesz, amíg a gyerek abba a korba nem ér, hogy már egyedül dönthet dolgokról. Ha nem viszitek a kislányt, akkor a férjeddel és a gyerekkel szúrsz ki. Szerinted milyen hangulatú lenne úgy a nyaralás? A férjed reakciójából az jön le, hogy nagyon szeretné ha menne a kislány. Ha most Te mondasz nemet, szerintem ne számíts egy boldog családi nyaralásra, ahol ti kettesben romantikáztok, miközben a a nagyi boldogan unokázik. Szerintem a férjed nem tudná felszabadultan, jól érezni magát, és hiába az ex kezdet a szemétkedést, most téged hibáztatna, hiszen az utolsó szót jelen helyzetben te mondanád ki. Amúgy ez egy nagyon nem egyszerű helyzet. Én is elváltam, az exemnek van már új csaj, új gyerek, és, ugyan én nem szívatom őt ilyenekkel, egy csomó olyan helyzet van, amikor a közös gyerekünkkel van, amikor már én sajnálom az új csajt, vagy én érzem úgy, hogy mellőzve vannak, és a közös gyerekünk sokkal fontosabb, mint az új család.(nekem is van párom, és ha nem lenne a gyerek tuti egy kanál vízbe megfojtanánk egymást, csak a gyerek miatt muszáj értelmes felnőtt módjára viselkedni) Persze lehet nincs így, csak én látom ezt kívülről. De hogy őszinte legyek, én csodálom a barátnő türelmét.
2015. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 anonim ***** válasza:
6%

" Na és mi (a baba és én) hol vagyunk a történetben? A mi nyugalmunk, a hosszútávú érdekeink (hogy ne cseszegessen minket az ex), az nem számít? Csak a nagyobb gyerek a fontos, mi nem?"


Itt buktad el a dolgot. Nem kell gyerekes férfinak pottyantani ha zavar az idegen csemete.

2015. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/99 anonim ***** válasza:
82%

Miért ne az exen csattanna? Legalábbis szerintem egészséges lelkületű édesanyának jobban fáj, ha a gyerekét éri rossz, mintha őt magát. Mi a nagyobb lelki kín a bűntudatnál?


De mondom, ez csak normális embereknél működik.

2015. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/99 anonim ***** válasza:
61%

" az apuka ne az uj csalad rovasara szeresse a kislanyt."


Lehet hogy ez teged meglep (meg a kerdezot is) de apuka nem tud ketteszakadni. Az az ido amit a nagyobbik lanyaval tolt, bizony hianyozni fog az uj csaladjaval toltott idobol, tehat akar ugy is lehet nezni hogy az uj csalad rovasara szereti a nagyobbat. Meg ugy is hogy a nagyobb rovasara szereti az uj csaladjat...


"A kislany helyett az ex hoz dontest, es ha az rossz, akkor sorry."



Bocs de ez nem igy mukodik. Gondolom nincs gyereked. Az a szulo aki szereti a gyereket, ezt igy nem tudja szimplan elfogadni, es nem is kell.


"Talan az apukanak is vegig kell godolni, h mit hogyan szervez."


Valoban. De igazabol nincs objektiv oka hogy ne mehessenek mindahanyan egyutt, kizarolag a kerdezo. Meg lehet az anyja is. (jaj de kivancsi lennek a valodi hatterre :))



A kerdezo nyugodtan keresztbeallhat, de ezzel sajat magat szivatja meg. Mondom ezt annak ellenere, hogy nekem a kerdezo full unszimpatikus.

2015. máj. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!