Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hagynátok emiatt veszendőbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hagynátok emiatt veszendőbe menni ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Próbálom minél korrektebben leírni.

Párommal 2 éve vagyunk együtt, mind a ketten huszonévesek vagyunk (mindkettő fél szűz).

Szeretjük egymást, de egyes múltbéli problémáim miatt nehezen ismerem fel az érzéseimet, és nehezen élem meg őket. Párom nagyon toleránsan viselkedett velem az elmúlt 2 évben, szeretett, tisztelt, becsült. Én 'cserébe' vállaltam, hogy nem élünk szexuális életet házasságig (vallási okokból az ő részéről, illetve orális szex van). Ezt mostanában nehezemre esett betartani, ennek oka, hogy egyre fontosabbá válik az életemben, és el kell döntenem, hogy mit kezdjek ezzel a kapcsolattal, ehhez viszont nekem hiányzik a szexuális része. Majdnem teljesen egyértelmű, hogy csak az én részemről történnének változások.

Nagyon szeretjük egymást, fontosak vagyunk egymásnak, de most bukkanóhoz érkeztünk.

Úgy hiszem ennek a bukkanónak a kezelésén múlik a további kapcsolatunk, ez nem (teljesen) a szexről szól az én részemről, inkább a kapcsolatunk átalakulásáról, fejlődéséről. Az ő részéről meg a szeretem mércéje, és az eddigi tolerancia fizetsége, valamint az elvei. (Amiket nem szeretném, ha megszegne, ugyanakkor mégis...)

Ha van ötletetek, elképzelésetek, véleményetek kérlek osszátok meg. Ha lehet, ne a párom vallásossága legyen a téma, ne szeretném, ha ilyen irányba mennénk el.

21/L

Köszönöm!


2014. jan. 1. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes kapcsolatban éltek az biztos. Elhiszem, hogy van ilyen vallás ( szerintem hülyeség) de nagyon fiatalok vagytok még ahhoz, hogy összeházasodjatok, ( ha meg is tennétek, lehet pár év múlva elválnátok. Mérlegelned kell, mennyire szereted? Mert ha kicsi kétely van benned, inkább még most hagyd abba ezt a kapcsolatot.
2014. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Csak egy kérdést kell feltenni magadban: szeretnél-e életed végéig vele lenni,vagy sem?

Picit is aggódsz ezen,akkor lépj ki a kapcsolatodból,mert csak az idődet vesztegeted.

2014. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már 2 éve együtt vagytok, akkor akár össze is házasodhattok (bár nagyon fiatalok vagytok még, de ez talán nem korfüggő.) Mit jelent az, hogy a kapcsolat fejlődése, átalakulása? Mi változott? A körülmények, az érzések? Ezt neked kell eldöntened, hogy szereted e őt annyira, hogy kitartasz még, vagy neked ez így nem megy (nem a szex miatt, hanem bármi egyéb okból), és úgy érzed, hogy nem tudnál örökre vele maradni, nem erre vágysz.

Mondtad hogy a vallásra ne térjünk ki, de azért arra kíváncsi lennék, úgy tudom a vallásosaknál a házasság egy szent dolog, hogy akkor tényleg miért nem léptek tovább ez ügyben? Két év az már szerintem elég idő ehhez.

29n

2014. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én nem szeretnék mostanában házasodni, az meg azt jelenti, hogy annyival több év, amit 'ki kell bírni' szex nélkül. Igazából nem ebbe a topikba szántam a kérdésem, utólag nézve a vallásnál jobb helyen lenne, illetve teljesen a páromat se értem, hogy miért éri meg kockáztatnia a kapcsolatunkat (ugyanakkor én is kockáztatom azzal, hogy most elégedetlenkedek, mikor korábban elfogadtam).


Azt, hogy mennyire szeretem nehezemre esik felmérni, talán most mutatkozik meg legjobban.

2014. jan. 1. 18:26
 5/7 A kérdező kommentje:

A kapcsolat érése pont ezt jelenti számomra, hogy kellett egy ilyen probléma, hogy kiderüljön, hogy mennyire vagyunk jók hosszú távon, mennyire gondoljuk komolyan, meg a saját érzéseim miatt is (nehezen ismerem fel, hogy érzelmi függőségről vagy odaadó szeretetről van-e szó), azután magáról a szexuális vágyról még nem is esett szó.


Én sosem egy partnerrel terveztem, viszont úgy alakult, hogy az elsővel (a párommal) szinte azonnal egymásra találtunk, egymásra hangolódtunk.

2014. jan. 1. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Tény hogy nem lehet egyszerű így, két különböző szemlélettel. Bevallom, én nem bírnám ki. Talán ha nekem is első szerelem lett volna... Nem akarok szőrszálhasogató lenni, de ha maga a közösülés bűn, akkor egymásénak a szájba vétele az hogy nem az? Szerintem az "mocskosabb". De ehhez mondjuk nem értek, nem vagyok vallásos, csak van egy vallásos barátom, akivel régen jártam is. Mondjuk nála a szex belefért.

Talán tényleg próbáld meg a vallás, vagy az emberek, ill család topikba is megkérdezni, hátha ott kapsz okos válaszokat...

2014. jan. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy együtt tudnék lenni egy olyan emberrel, aki bűnként gondol a szexre:) Itt inkább van szó, hogy a lelki része miatt (pl. életen át tartó hűség) akarja ezt a párom.

Nem egyszerű, és szerintem pont azért nem, mert első kapcsolat, előtte csak "plátói" szerelmeim voltak, meg egy-két randi.

2014. jan. 1. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!