Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hagynátok, hogy a férjetek...

Ti hagynátok, hogy a férjetek hülyét csináljon magából és behódoljon egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés

Nemrég született meg a közös babánk. Augusztusban lesz 4 hónapos. A férjemnek már van egy lánya, aki kéthetente hétvégén, illetve a nyári szünetben június végén és szokott nálunk lenni és augusztus elején is pár hetet. Ez a bevett gyakorlat a nyárra évek óta, összesen 4 hetet van itt, kettőt júniusban, kettőt augusztusban.

Idén a baba miatt külföldre még nem mertük volna nyaralni vinni a férjem gyerekét, így lefoglaltunk egy 4 fős apartmant a Balatonnál, hogy azért valahol nyaraljon a gyerek mégis. Augusztus elején mennénk, hogy a baba ne legyen már olyan nagyon pici, 4 hónapos gyerekkel nyugodtabban megyek, mint egy két és fél hónapossal.


Erre a férjem exneje közölte, hogy ő augusztus első hetében ugyan nem engedi el velünk nyaralni a gyereket, mert hát szeptemberben kezdi a sulit, és "ő az augusztust arra szánja, hogy felkészítse a gyereket az iskolára". (Ugyan nem értem, mit kell felkészíteni, pláne egy hónapig, hisz a gyerek már most ír, olvas, számol.)


Így megbeszéltük a férjemmel, hogy oké, a szállás már ki van fizetve, a pénzte nem kapjuk vissza, akkor elvisszük anyukámat. Legalább tud kicsit unokázni, meg én is tudok valamennyit pihenni, ha már így alakult. Meg is beszéltük anyámmal, vett is ki szabadságot, nagyon készül a nyaralásra.


Erre a férjem drágalátos exneje tegnap benyögte, hogy hát akkor ugye ő mégiscsak elengedné velünk a gyereket.

Én szívem szerint erre egy nagy kerek nemet mondanék neki, mivel előzőleg 20szor kérdeztünk rá, hogy tuti nem gondolja-e meg magát, mert ha ragaszkodik a baromságához, akkor elviszünk mást a gyerek helyett. Ő váltig állította, hogy nem, a gyereke marad vele augusztusban. És mindezek után, amint rájött, hogy tényleg beszerveztünk mást, most mégis megváltoztatta az álláspontját. Szóval szerintem igenis rohadtul kijárna neki a hatalmas elutasítás és pofára esés.


De a férjem ész nélkül rohan, hogy jaj de jó, akkor anyámat mondjuk le, és visszük a gyerekét, éljen, de jó fej az exe hogy beleegyezett. Csak azt nem látja be, hogy ezzel a hozzáállással se.gget csinál a szájából és azt éri el, hogy az exe bármikor megszivathat minket, és rángathatja dróton a férjemet.


Ti mit gondoltok erről, és ilyen előzmények után kit vinnétek magatokkal a nyaralásra, anyámat vagy a gyereket?



2015. máj. 20. 08:48
 31/99 A kérdező kommentje:

"EZT nem értem: csak a gyerek miatt inek külön nyaralni menni. Vele is lehetne az apja otthon, CSAK emiatt nyaralni hülyeség!"


Azért, mert eddig is minden évben elvittük nyaralni. Nem akartuk, hogy úgy érezze, most a baba születése miatt elmarad az ő megszokott nyaralása. Csak az ex beleköpött a levesünkbe, mondjuk túl sok jóra nem is számítottam tőle.

2015. máj. 20. 11:14
 32/99 anonim ***** válasza:
100%
ez igaz a 4 fő nektek pont jó, most hogy belegondolok
2015. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
81%
Mivel anyukáddal már le lett beszélve, egyértelmű, hogy őt kellene vinni, nem lenne szabad visszamondani, nem lenne fair.
2015. máj. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 anonim ***** válasza:
100%
A pótágyas megoldásokra nem érkezik tőled válasz. Miért? Van ennek valami akadálya vagy te nem akarod ezt?
2015. máj. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 anonim ***** válasza:
27%

én is anyukára voksolok, őt kell vinni, eleve kétlem hogy neki sok nyaralás adatna meg


a gyereket meg máskor máshova, vagy pótágy

2015. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 A kérdező kommentje:
Nem lehet pótágyat betenni, ennyi. Három ágy van (illetve egy franciaágy és egy heverő), plusz a baba utazóágya számít pótágynak. Persze elvihetnénk a gyereket és aludhatna velünk a franciaágyban, de az nem pihenés úgy. Vagy alhatnék én a földön gumimatracon akár, lenne ezer megoldás, de én akkor is úgy gondolom, hogy ha az ex közölte hogy márpedig a gyerek nem jöhet, akkor most ne raplizzon, hogy vigyük el mégis.
2015. máj. 20. 11:53
 37/99 anonim ***** válasza:
9%

Anyukamat vinnem magunkkal az biztos. Sajnos hasonlo szituban vagyok, m a paromnak szinten van egy balkezrol osszejott gyereke, nekunk pedig 2 kozos. En kerekperec megmondanam a paromnak, h ezt a nyaralast mar igy fizettuk ki, nem mondjuk le az anyukat, es ha neki ez nem tetszik, akkor vigye el a sajat lanyat o nyaralni es Teged hagyjon ki ebbol.


Szerencsere nalunk a parom mindig igyekszik ugy szervezni a programokat a fiaval, h ne keresztezze a mi kozos programjainkat. En azt kijelentettem a paromnak, h a fiat nem vagyok hajlando az en szuleimhez elvinni a mi kozos gyerekeinkkel, m a szuleimnek senkije ez a gyerek es nem terhelem ezzel oket. tisztaztuk a dolgokat a legelejen es mukodik. Az exnek meg semmibe nincs beleszolasa.

2015. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 Janka néni ***** válasza:
55%

Ne haragudj, de a pótágyas verziókra adott reakciódból azt látom, hogy az ex sikerrel járt. Elérte, hogy Te is ki akard használni az alkalmat, hogy üthess rajta egyet.

Tudod, mit? Én aludnék a földön, kinn a teraszon, vagy akárhol, de azért is elmennénk mindahányan.

De szerintem már Te is eldöntötted, hogy mit akarsz.

Tényleg azt hiszem, anyukádnak van annyi bölcsessége, hogy itthon marad. Megérdemelnéd.

2015. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 anonim ***** válasza:
88%
Ha eddig tekintettel voltál a nagylányra, hogy a baba miatt ne érezze úgy, hogy kimarad a nyaralás, akkor most miért nem akarod, hogy menjen. Én értem, hogy az exet akarod megnevelni, de ez ebben a formában nem fog menni. Csak a régi nő - új nő kapcsolatot fogod jobban elmérgesíteni. A nagylány tutira képben van, hogy vinnétek nyaralni. Ha nem viszitek, akkor vagy rád lesz mérges, vagy az apjára. Egyik sem szerencsés. Anyukád oldalát is megértem. A szabadságot talán még vissza tudja mondani. Azt is értem, hogy neked könnyebb lenne, ha egy kicsit vigyázna rá, amíg egy órát elmentek kettesben sétálni. De a párodnak ő az anyósa. Akármilyen jó viszonyban is van valaki az anyóssal...ezt gondolom nem kell ragoznom. A párodnak is biztos egy élmény lenne, ha mindkét gyerekével nyaralhatna. A nagylánynak is biztos élmény lenne, hogy babázhat. Kerekedj felül a hozzád nem méltó nőszemélyen és próbálj felépíteni te egy olyan imidzset (de szépen írtam), hogy nálatok nyugi van, biztonság, családi légkör, akire lehet számítani stb. Anyukád már nem gyerek, érti ő ezeket a dolgokat. És szerintem ha nem is hiszed most el, büszke lenne rád, hogy őt ha szabadkozva is, de lemondod azért, hogy a gyereknek tegyél jót. Ettől függetlenül az anyukádat érdemes lenne kárpótolni valamivel. Pl. ha teheted, akkor a babával utazz el hozzá egy hétre.
2015. máj. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 anonim ***** válasza:
28%
Teljesen atlatszo a taktikad hogy levalaszd a nagylanyt az apjarol. Ez azon tul hogy ritka gerinctelen es undorito dolog, meg elegge keteselyes is. A vegen meg te is lehetsz ex, ha nagyon vergodsz.
2015. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!