Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hagynátok, hogy a férjetek...

Ti hagynátok, hogy a férjetek hülyét csináljon magából és behódoljon egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés

Nemrég született meg a közös babánk. Augusztusban lesz 4 hónapos. A férjemnek már van egy lánya, aki kéthetente hétvégén, illetve a nyári szünetben június végén és szokott nálunk lenni és augusztus elején is pár hetet. Ez a bevett gyakorlat a nyárra évek óta, összesen 4 hetet van itt, kettőt júniusban, kettőt augusztusban.

Idén a baba miatt külföldre még nem mertük volna nyaralni vinni a férjem gyerekét, így lefoglaltunk egy 4 fős apartmant a Balatonnál, hogy azért valahol nyaraljon a gyerek mégis. Augusztus elején mennénk, hogy a baba ne legyen már olyan nagyon pici, 4 hónapos gyerekkel nyugodtabban megyek, mint egy két és fél hónapossal.


Erre a férjem exneje közölte, hogy ő augusztus első hetében ugyan nem engedi el velünk nyaralni a gyereket, mert hát szeptemberben kezdi a sulit, és "ő az augusztust arra szánja, hogy felkészítse a gyereket az iskolára". (Ugyan nem értem, mit kell felkészíteni, pláne egy hónapig, hisz a gyerek már most ír, olvas, számol.)


Így megbeszéltük a férjemmel, hogy oké, a szállás már ki van fizetve, a pénzte nem kapjuk vissza, akkor elvisszük anyukámat. Legalább tud kicsit unokázni, meg én is tudok valamennyit pihenni, ha már így alakult. Meg is beszéltük anyámmal, vett is ki szabadságot, nagyon készül a nyaralásra.


Erre a férjem drágalátos exneje tegnap benyögte, hogy hát akkor ugye ő mégiscsak elengedné velünk a gyereket.

Én szívem szerint erre egy nagy kerek nemet mondanék neki, mivel előzőleg 20szor kérdeztünk rá, hogy tuti nem gondolja-e meg magát, mert ha ragaszkodik a baromságához, akkor elviszünk mást a gyerek helyett. Ő váltig állította, hogy nem, a gyereke marad vele augusztusban. És mindezek után, amint rájött, hogy tényleg beszerveztünk mást, most mégis megváltoztatta az álláspontját. Szóval szerintem igenis rohadtul kijárna neki a hatalmas elutasítás és pofára esés.


De a férjem ész nélkül rohan, hogy jaj de jó, akkor anyámat mondjuk le, és visszük a gyerekét, éljen, de jó fej az exe hogy beleegyezett. Csak azt nem látja be, hogy ezzel a hozzáállással se.gget csinál a szájából és azt éri el, hogy az exe bármikor megszivathat minket, és rángathatja dróton a férjemet.


Ti mit gondoltok erről, és ilyen előzmények után kit vinnétek magatokkal a nyaralásra, anyámat vagy a gyereket?



2015. máj. 20. 08:48
 61/99 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha az apartmanban elférnénk úgy, hogy mi a babával, anyum és a gyerek...akkor megoldanám így a dolgot. Egy ember ide vagy oda már nem igazán számít, és így mindenki boldog lehetne. De természetesen ez nem jelentené azt, hogy az ex kénye kedve szerint máskor is módosítgathat.....
2015. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/99 A kérdező kommentje:

""A kislany helyett az ex hoz dontest, es ha az rossz, akkor sorry."


Bocs de ez nem igy mukodik. Gondolom nincs gyereked. Az a szulo aki szereti a gyereket, ezt igy nem tudja szimplan elfogadni, es nem is kell."


De igen, pontosan így működik. Ha én rosszul döntök, annak bizony a gyerekem issza meg a levét. Épp ezért kell anyaként átgondoltan dönteni, nem üres frázisokat puffogtatni a levegőbe, mert ha valamit elrontok, az a gyerekemen csattan. És ha már rosszul döntöttem, akkor viselnem kell a következményeit és tetszik vagy nem tetszik, a gyerekemnek is. Épp ezt szeretném az exnek megtanítani, ha 6 év anyaság és 20 év felnőtt lét alatt magától még nem jött rá. Nem úgy működik, hogy ő kitalál valami baromságot, mi igazodunk hozzá, és amint mindent elrendeztünk, akkor már az előző baromság ellenkezőjét akarja. És nekünk ehhez is ugyanúgy igazodnunk kellene. Hát a nagy francokat.

2015. máj. 20. 13:55
 63/99 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintem igenis nemet kellene mondani, aztán szívjon otthon a csalódott, hisztis gyerekkel."

Ááá, nem akarsz egyáltalán rosszat a gyereknek. Nem is fogja megtudni, hogy nyaralhatott volna. Tipikus második feleség, aki szeretné, ha nem lenne a "férjének" múltja. Érdekes lenne az első feleség nézőpontját is meghallgatni. Ő vajon miért egy - ahogy az egyik válaszoló írta - "hozzád nem méltó" nő? Könyörgöm, május közepe van! Értem, a lényeget, hogy állítólag (de ezt csak te mondod) 20-szor megkérdeztétek, hogy tényleg nem mehet-e a gyerek, de emberek, május van. Úgy teszel, mintha július végén szólt volna, hogy mégis mehet.

2015. máj. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/99 anonim ***** válasza:
20%

#61-es,


"A kislany helyett az ex hoz dontest, es ha az rossz, akkor sorry."


Bocs de ez nem igy mukodik. Gondolom nincs gyereked. Az a szulo aki szereti a gyereket, ezt igy nem tudja szimplan elfogadni, es nem is kell. "


De igen, pontosan igy mukodik. Es kepzeld, van gyerekem, sot kepzeld el, h az en paromnak is van egy gyereke. Csak ok soha nem voltak kapcsolatban, m a gyerek egyejszakas kalandbol jott ossze, ugyh ott a csaj nem nagyon meri kinyitni a szajat es beleszolni barmibe is. Azert tudom ennyire. Gondolom, #61-es, Neked van 0 tapasztalatod a temaban.


A gyerekem meg pici, nem kepes onallo dontest hozni, ezert 100-szor is meggondolom, ha helyette, neveben stb hozok dontest es tudom, h nagyonis befolyasolja ot a dontesem. Es egyutt isszuk meg a levet a gyerekkel, ha rosszul dontok. Ez ilyen egyszeru.


Az ex mar nem csaladtag. Az apukanak uj csaladja van, egy uj novel vallalt kozos gyereket, veluk el. Sajnos a valasnak ez a kovetkezmenye. Azt is a gyerek sinlyi meg. Az kislany az anyukaval el, akinek a legkevesebb beleszolasa sem lehet abba, h apuka hogyan el az uj csaladdal. A jelen esetben pedig pontosan tobbek kozott a kerdezo penzevel es idejevel jatszadozik, na meg a sajat gyereke lelkevel. Ez nem a kerdezo hibaja.


Mas lenne a helyzet akkor, ha a kerdezo alapbol nem akarna a kislanyt magukkal vinni, de nem ez volt a felallas. Abszolut megertem a kerdezot es jogos a felhaborodasa.

2015. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/99 anonim ***** válasza:
52%

Jogos és megértelek. Mégis próbáljátok elvinni a kislányt. Hosszabb távon jobban megéri, nem az ex, hanem a kislány szempontjából. Lesz még alkalom megnevelni az exet, úgy néz ki.


Az viszont nem volt szép a férjedtől, hogy az anyukádat mondjátok le, ebbe bele sem gondolt. Az exe meg nem jó fej, vagy ő ezt a szivatást annak érzi?

2015. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 A kérdező kommentje:

Én úgy döntöttem, hogy nem megyünk el a babával, menjenek csak kettesben a férjem és a gyerek.

Persze elférnénk öten is az apartmanban, csak kicsit szűkösen, kényelmetlen lenne mindenkinek.

INkább elmegyek anyukámhoz a babával, amíg a férjemék nyaralnak, aztán egy-egy napra majd lemegyünk hozzájuk, úgyis 40 km-re van az apartman anyukámék házától.


Így a gyereknek is megmarad a nyaralás, anyám is unokázhat, és senkinek se lesz kényelmetlen. Ugyan az ex nem fog ebből semmit se tanulni, és a férjem úgy fog innentől ugrálni, ahogy ő fütyül. De úgy néz ki, ezt a békát le kell nyelnem.

2015. máj. 20. 14:26
 67/99 anonim ***** válasza:
18%

" Nem úgy működik, hogy ő kitalál valami baromságot, mi igazodunk hozzá"


Na majd figyeld meg jol hogy hogyan mukodik. Jelenleg te szorongatod a ferjed az egyik oldalrol, az exe meg a masikrol.


Szerinted ki az aki a legjobban megszophajta ebben a szituacioban? Az ex? Nem igazan, hiszen ot mar elhagytak, gondolom a kedvedert.


A ferj? O mar egyszer lelepett a gyereke meg a felesege mellol, nem ismeretlen a szitu neki.


Akkor ki marad a triobol, akinek a legnagyobb vesztenivaloja van az egesz sztoriban?

2015. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 A kérdező kommentje:

"Szerinted ki az aki a legjobban megszophajta ebben a szituacioban? Az ex? Nem igazan, hiszen ot mar elhagytak, gondolom a kedvedert.


A ferj? O mar egyszer lelepett a gyereke meg a felesege mellol, nem ismeretlen a szitu neki."


Hát persze, csak úgy történhetett, hogy én voltam a gátlástalan r.banc, aki elszerette egy másik nő férjét. A férjem pedig a far.ka után rohangáló primitív ösztönlény, aki képes volt elhagyni a gyerekét egy olyan ótvar cafka miatt, mint amilyen én vagyok.

Mert ugye olyan még nem volt a világtörténelemben soha, hogy esetleg a feleség lépett félre, és ő akart elválni, igaz?

Csakis én lehetek a hunyó a sztoriban, meg persze a férjem, aki "sz@r apja az első gyerekének, amiért lelépett mellőle", ugye?

2015. máj. 20. 14:33
 69/99 anonim ***** válasza:
17%
igen, ez a leggyakoribb szituacio. A viselkedesed alapjan is ezt lehet valoszinusiteni.
2015. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/99 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ez a leggyakoribb szituáció. És ezt mégis mire alapozod? Netán arra, hogy téged elhagyott a férjed? Vagy a GYIKes kérdésekre? Vagy van esetleg valamilyen hiteles statisztika a kezedben, ami ezt az állításodat alátámasztja?


És az én viselkedésem mégis miért enged erre következtetni? Mert nyaralást szervezek újdonsült anyukaként a férjem gyerekének? Tényleg, hű micsoda szörnyeteg vagyok. Vagy mert nem akarom hagyni, hogy a férjem exe hülyét csináljon belőlünk? Mert próbálom védeni a családomat? Hát ez is iszonyú nagy bűn, valóban, és ebből egyértelműen következik, hogy hajadonként rendszeresen nős férfiakkal ke.félgettem. Sőt, még most is.

2015. máj. 20. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!