Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hagynátok, hogy a férjetek...

Ti hagynátok, hogy a férjetek hülyét csináljon magából és behódoljon egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés

Nemrég született meg a közös babánk. Augusztusban lesz 4 hónapos. A férjemnek már van egy lánya, aki kéthetente hétvégén, illetve a nyári szünetben június végén és szokott nálunk lenni és augusztus elején is pár hetet. Ez a bevett gyakorlat a nyárra évek óta, összesen 4 hetet van itt, kettőt júniusban, kettőt augusztusban.

Idén a baba miatt külföldre még nem mertük volna nyaralni vinni a férjem gyerekét, így lefoglaltunk egy 4 fős apartmant a Balatonnál, hogy azért valahol nyaraljon a gyerek mégis. Augusztus elején mennénk, hogy a baba ne legyen már olyan nagyon pici, 4 hónapos gyerekkel nyugodtabban megyek, mint egy két és fél hónapossal.


Erre a férjem exneje közölte, hogy ő augusztus első hetében ugyan nem engedi el velünk nyaralni a gyereket, mert hát szeptemberben kezdi a sulit, és "ő az augusztust arra szánja, hogy felkészítse a gyereket az iskolára". (Ugyan nem értem, mit kell felkészíteni, pláne egy hónapig, hisz a gyerek már most ír, olvas, számol.)


Így megbeszéltük a férjemmel, hogy oké, a szállás már ki van fizetve, a pénzte nem kapjuk vissza, akkor elvisszük anyukámat. Legalább tud kicsit unokázni, meg én is tudok valamennyit pihenni, ha már így alakult. Meg is beszéltük anyámmal, vett is ki szabadságot, nagyon készül a nyaralásra.


Erre a férjem drágalátos exneje tegnap benyögte, hogy hát akkor ugye ő mégiscsak elengedné velünk a gyereket.

Én szívem szerint erre egy nagy kerek nemet mondanék neki, mivel előzőleg 20szor kérdeztünk rá, hogy tuti nem gondolja-e meg magát, mert ha ragaszkodik a baromságához, akkor elviszünk mást a gyerek helyett. Ő váltig állította, hogy nem, a gyereke marad vele augusztusban. És mindezek után, amint rájött, hogy tényleg beszerveztünk mást, most mégis megváltoztatta az álláspontját. Szóval szerintem igenis rohadtul kijárna neki a hatalmas elutasítás és pofára esés.


De a férjem ész nélkül rohan, hogy jaj de jó, akkor anyámat mondjuk le, és visszük a gyerekét, éljen, de jó fej az exe hogy beleegyezett. Csak azt nem látja be, hogy ezzel a hozzáállással se.gget csinál a szájából és azt éri el, hogy az exe bármikor megszivathat minket, és rángathatja dróton a férjemet.


Ti mit gondoltok erről, és ilyen előzmények után kit vinnétek magatokkal a nyaralásra, anyámat vagy a gyereket?



2015. máj. 20. 08:48
 71/99 anonim ***** válasza:
16%

tokeletesen hidegen hagy hogy te kit sajnalsz.


Nyilvan lehetne hagyni hogy itt a masodik felesegek vigasztalgathassak egymast, de szerintem nem art ha egy masik nezopont is megjelenik.


Legalabb lesz egy kis kozotok a valosaghoz.

2015. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/99 anonim ***** válasza:
46%

Mit ír a bírósági végzés? Szervezzetek mindig akkora nyaralást, amikor a gyerek jogilag is nálatok lehet és probléma megoldva. Ha ex nem adja, akkor fel lehet jelenteni, mert kiskorú veszélyeztetése, és akkor nevelhetitek utána ti tökéletesebben. Ja hogy az már persze nem lenne jó?

Ha nem velem élne a gyerekem és utolsó percben derülne ki, hogy mégis jöhet velem nyaralni, akkor nagyon nem érdekelne miért jöhet végül is, lényeg, hogy velem lehet. Valszeg a férjed is így érez.

Meg az is lehet ám, hogy neked ugyanúgy nem mert ellentmondani,mint az exnek! Mert ki az aki anyósával egy szobában akarná tölteni az egész nyaralását? Ilyen létezik? Szerintem férjed annak is örül,h végül nem kell anyós melletti ágyon végigszenvednie a nyaralást.

2015. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/99 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok "második feleség", én A feleség vagyok. A döglött kutyát sem érdekli, hogy a férjem anno fiatalon hozott egy rossz döntést, és elvett egy hülye p.icsát. Ettől én nem leszek "második", legalábbis feleségként biztosan nem. A gyerekek (ideértve a nem közöset és a közöset is) után persze második vagyok a sorban, de ez így normális.
2015. máj. 20. 14:53
 74/99 A kérdező kommentje:

"Mert ki az aki anyósával egy szobában akarná tölteni az egész nyaralását? Ilyen létezik? Szerintem férjed annak is örül,h végül nem kell anyós melletti ágyon végigszenvednie a nyaralást."


Egyrészt az apartman két szobás. Ezért is írtam hogy apartman, ha egylégterű lenne, akkor úgy hívnák, hogy szoba. Másrészt a férjem nagyon kedveli anyukámat, anyukám nagyon sokat segített nekünk kettőnknek, és támogatja a férjem lányát is, saját unokájaként szereti. Miért lenne törvényszerű, hogy az ember rühelli az anyósát? És mégis honnan vetted ezt?

2015. máj. 20. 14:56
 75/99 anonim ***** válasza:
8%

És az biztos h ex csak szórakozik?100% semmilyen más indok nincs hogy meggondolta magát?

Mi van ha mondjuk most volt orvosnál és kiderült, hogy lesz egy 3-4 napos kórházi tartózkodást igénylő nőgyógyászati műtétje és akkor arra a hétre kérte direkt, hogy nektek ne legyen plusz teher, mert tudta, hogy amúgyis lefoglaltatok már szállást? Csak nyilván nem veled fogja megvitatni a betegségét vagy nem csatolja a gyerek mellé a leleteit. Ahogy te se vele vitatod meg hogy anyukádat viszitek a gyerek helyett.

2015. máj. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/99 A kérdező kommentje:

Igen, biztos hogy csak szórakozik. Ismerjük már jól a szemétségeit, nem csak én, hanem anyósom, apósom, sógorom, sógornőm, és a férjem is tutibiztosak vagyunk benne, hogy arra megy ki a játék, hogy minket megszivasson.


Ha valami baja lenne, ha velem nem is, de a férjemmel és anyósommal tutira közölné. Pláne hogy imád mártírkodni, egy vakbélműtétből is óriási drámát kreált. Nem hagyná ki a lehetőséget most sem, hogy szenveleghessen egy kicsit.

2015. máj. 20. 15:04
 77/99 anonim ***** válasza:
75%

62%-os! Mert neked aztan annyi kozod van a valosaghoz, mi? Milyen masik nezopontrol beszelsz?? Vagy netalan te vagy az elso feleseg, es a ferjed lelepett melloled? Es most haragszol minden olyan nore, akik boldog kapcsolatban/hazassagban elnek??


Kerdezo, mint mar irtam parszor, teljesen megertelek. Itt csak a kovetkezetesseg es a hatarozottsag vezet eredmenyre. Igenis vedd a csaladodat az exszel szemben. Ha a ferjed nem akar konfliktust, akkor beszelj te szemtol szemben a novel. Szerintem az is ertheto, h a ferjed nem akar konfliktust a kislanya miatt. Te viszont siman kioszthatod az exet, h sepregessen a sajat kuszoben.

2015. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/99 anonim ***** válasza:
88%

én próbálnám elintézni hogy jöhessen anyukád is, és a kislány is.

ha nem megoldható, akkor a kislány inkább. elvégre ő a gyerek, nagy élmény lesz neki. anyukáddal meg máskor elmentek majd.

bocsánat ha már javasolta más is ezt, nem volt időm végig olvasni a válaszokat.

de a férjednek igaza van, elvégre a gyerek miatt akartatok menni.

2015. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/99 anonim ***** válasza:
18%

A gyereked is majd ilyen ''izesen'' fog beszelni, mint te?

Az elejen meg probaltad kontrollalni magad, de a vegere kibujt a szog a zsakbol, hogy milyen is vagy valojaban.


Jobb is, ha otthon maradsz a gyerekkel. A ferjed hadd nyaraljon nyugodtan (!) a gyerekevel. Nem fogsz hianyozni egyikuknek sem.

2015. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/99 anonim ***** válasza:
67%

"Mert neked aztan annyi kozod van a valosaghoz, mi? Milyen masik nezopontrol beszelsz?? Vagy netalan te vagy az elso feleseg, es a ferjed lelepett melloled? Es most haragszol minden olyan nore, akik boldog kapcsolatban/hazassagban elnek?? "


Mint mar mondtam, ferfi vagyok, es ferfi/apa nezopontbol vizsgalom a helyzetet. Valamint a belem kifordul arra a szanalmas jatszmazasra amit az ex es az aktualis nej eload.


Megy a hiszti, az erzelmi zsarolas, a kedvessegbe bujtatot hatbarugdosas, a furas.


Azt probalom veletek megertetni hogy ennek nem lesz jo vege, es a kerdezo bukhajta a legtobbet.


De te is ilyen masodik feleseg vagy (ne tiltakozz, akkor is masodik ha nektek nem tetszik a kifejezes) aki ezt nem akarja megerteni, es nem fogja fel hogy maga alatt vagja a fat. Raadasul nincs is mindenben igaza, mert ugyan az ex tenyleg egy hp, de a kerdezo is megeri a penzet.

2015. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!