Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hagynátok, hogy a férjetek...

Ti hagynátok, hogy a férjetek hülyét csináljon magából és behódoljon egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés

Nemrég született meg a közös babánk. Augusztusban lesz 4 hónapos. A férjemnek már van egy lánya, aki kéthetente hétvégén, illetve a nyári szünetben június végén és szokott nálunk lenni és augusztus elején is pár hetet. Ez a bevett gyakorlat a nyárra évek óta, összesen 4 hetet van itt, kettőt júniusban, kettőt augusztusban.

Idén a baba miatt külföldre még nem mertük volna nyaralni vinni a férjem gyerekét, így lefoglaltunk egy 4 fős apartmant a Balatonnál, hogy azért valahol nyaraljon a gyerek mégis. Augusztus elején mennénk, hogy a baba ne legyen már olyan nagyon pici, 4 hónapos gyerekkel nyugodtabban megyek, mint egy két és fél hónapossal.


Erre a férjem exneje közölte, hogy ő augusztus első hetében ugyan nem engedi el velünk nyaralni a gyereket, mert hát szeptemberben kezdi a sulit, és "ő az augusztust arra szánja, hogy felkészítse a gyereket az iskolára". (Ugyan nem értem, mit kell felkészíteni, pláne egy hónapig, hisz a gyerek már most ír, olvas, számol.)


Így megbeszéltük a férjemmel, hogy oké, a szállás már ki van fizetve, a pénzte nem kapjuk vissza, akkor elvisszük anyukámat. Legalább tud kicsit unokázni, meg én is tudok valamennyit pihenni, ha már így alakult. Meg is beszéltük anyámmal, vett is ki szabadságot, nagyon készül a nyaralásra.


Erre a férjem drágalátos exneje tegnap benyögte, hogy hát akkor ugye ő mégiscsak elengedné velünk a gyereket.

Én szívem szerint erre egy nagy kerek nemet mondanék neki, mivel előzőleg 20szor kérdeztünk rá, hogy tuti nem gondolja-e meg magát, mert ha ragaszkodik a baromságához, akkor elviszünk mást a gyerek helyett. Ő váltig állította, hogy nem, a gyereke marad vele augusztusban. És mindezek után, amint rájött, hogy tényleg beszerveztünk mást, most mégis megváltoztatta az álláspontját. Szóval szerintem igenis rohadtul kijárna neki a hatalmas elutasítás és pofára esés.


De a férjem ész nélkül rohan, hogy jaj de jó, akkor anyámat mondjuk le, és visszük a gyerekét, éljen, de jó fej az exe hogy beleegyezett. Csak azt nem látja be, hogy ezzel a hozzáállással se.gget csinál a szájából és azt éri el, hogy az exe bármikor megszivathat minket, és rángathatja dróton a férjemet.


Ti mit gondoltok erről, és ilyen előzmények után kit vinnétek magatokkal a nyaralásra, anyámat vagy a gyereket?



2015. máj. 20. 08:48
 21/99 anonim ***** válasza:
89%
En elvinnem anyumat is meg a gyereket is. Nehogy mar oruljon az ex merttonkretesz mindig mindent. A szalason meg biztos lehet meg alakitani, mert van meg ido addig. Nektek is jobb lenne, mert lenne plusz felugyelet a gyerekre is.Az ex meg forrjon magaban mert nem tudott tonkretenni egy nyaralast.
2015. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/99 anonim ***** válasza:
28%

" Szerintem igenis nemet kellene mondani, aztán szívjon otthon a csalódott, hisztis gyerekkel."


Gratulalok, milyen kedves ember vagy :) Nyilvan utalod az exet, meg o is teged, de a gyerekkel tqalan megsem kene kiszurni.


"Ebből majd megtanulja, hogy ne a gyerekkel próbálja manipulálni a férjemet, mert ő fogja megszívni a végén. "



Dehogy. Ez csak egy eszkoz lenne a kezeben, hogy a gyereket a ferjed es ellened forditsa.


Nyilvan jo lenne ha az elozo gyereke nem is letezne, de letezik, es semmivel sincs kevesbe joga az apjahoz mint a tiednek. Ex ide vagy oda.

2015. máj. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 anonim ***** válasza:
82%

Én megértelek... ezzel egy gond van: mit gondolsz, mit fog mondani a csalódott, hisztis gyereknek az anyja? Azt, hogy ő nem akarta elengedni? Ha ilyen sunyi, akkor egy frászt. Azt, hogy apád inkább az anyósát vitte, apád nem szeret téged, nem akar téged vinni... rosszabb esetben szétkürtöli az egész rokonságban a kamuit.

Ezért kellene vagy feltételekkel elvinni, vagy előbb beszélni a kislánnyal, minthogy az anyja tele tudja tömni a fejét hazugságokkal

2015. máj. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 anonim ***** válasza:
90%

Szerinted a férjed most akarja megvinni a dominanciaharcát a gyereke kontójára?


Honnan tudod, hogy a gyerek nem tud róla? Mert ti nem mondtátok, más még mondhatta, pl. az ex.


Abban van egyedül igazad, hogy ez szándékosnak néz ki, és ezt a férjednek meg kéne beszélnie az exével, hogy legyen egy kicsit konzisztensebb és legyen kedves felelős gyermeknevelést tanúsítani.


Szülőt ha már ti beszerveztétek akkor szerintem vinni kell, aztán kibéreltek még egy szobát és akkor megy a gyerek is.


Szóval vinném mindkettőt.

2015. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/99 anonim ***** válasza:
100%
Elõször is megkérdezném h pótágy lehet e. Majd közölném a férjemmel, hogy egy jó nagy h*lye. Utána az exnejjel, h persze jöhet a gyerek, pótágyon lesz, de a ennek az extra költségét Õ fogja állni, amiért bekavart. Gyerek se jár rosszul, de háthan a nō is megtanul viselkedni. Ha a férjednek nem tetszik, akkor nem mégy a picivel. És szóljon õ anyukádnak is, õ meg elmehet a nagyobbal ha akar.
2015. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/99 Ügyet Lenke ***** válasza:
34%
nem értem, egy normális választ miért és ki pontoz le...frusztrált lehet nagyon...
2015. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 anonim ***** válasza:
74%
gyerek/ anyukád jöhet, apuka/ ex marad:D két hülye megérdemli egymás társaságát
2015. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/99 omba ***** válasza:
90%

Az az ősrégi közhely, hogy a közös gyere körökre összeköt.... nekünk már30 a nagyobbik, aztán mégis együtt kell működni a volt feleséggel.

Neki is voltak ilyen, meg ilyenebb húzásai, a legjobban az bosszantotta, hogy mosolyogva igent mondtam mindenre... bele is fáradt. Nem meghátrálás, vagy meghunyászkodás ez.

Amúgy ahogy te fogalmazol " Ebből majd megtanulja, hogy ne a gyerekkel próbálja manipulálni a férjemet, " - ez se nagyon tetszene, nem te kezdted, de elfogadnád a gyerekkel való zsugázást, nem helyes. A férjednek ugyanolyan gyereke, mint a pici- nem vezet ez jóra.

2015. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/99 anonim ***** válasza:
79%
NEm értem a dolgot: ha NÉGY föte van lefoglalva a lakás, akkor az éppen megfelel: ti ketten a férjeddel, anyukád meg a férjed lánya. A babát nem szokás egy személynek számítani, márcsak azért sem, mert nem foglal el egy felnött ágyat, neki mindenkeppen vinni kell más fekvöhelyet.
2015. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/99 anonim ***** válasza:
100%

" Egyrészt a hátam közepére se kívánom most a nyaralást (a férjem se) a baba mellett, ennek ellenére leszerveztünk egy hetet. Nyilván nem magunk miatt, hanem a férjem gyereke miatt. "


EZT nem értem: csak a gyerek miatt inek külön nyaralni menni. Vele is lehetne az apja otthon, CSAK emiatt nyaralni hülyeség!

2015. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!