Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hagynátok, hogy a férjetek...

Ti hagynátok, hogy a férjetek hülyét csináljon magából és behódoljon egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés

Nemrég született meg a közös babánk. Augusztusban lesz 4 hónapos. A férjemnek már van egy lánya, aki kéthetente hétvégén, illetve a nyári szünetben június végén és szokott nálunk lenni és augusztus elején is pár hetet. Ez a bevett gyakorlat a nyárra évek óta, összesen 4 hetet van itt, kettőt júniusban, kettőt augusztusban.

Idén a baba miatt külföldre még nem mertük volna nyaralni vinni a férjem gyerekét, így lefoglaltunk egy 4 fős apartmant a Balatonnál, hogy azért valahol nyaraljon a gyerek mégis. Augusztus elején mennénk, hogy a baba ne legyen már olyan nagyon pici, 4 hónapos gyerekkel nyugodtabban megyek, mint egy két és fél hónapossal.


Erre a férjem exneje közölte, hogy ő augusztus első hetében ugyan nem engedi el velünk nyaralni a gyereket, mert hát szeptemberben kezdi a sulit, és "ő az augusztust arra szánja, hogy felkészítse a gyereket az iskolára". (Ugyan nem értem, mit kell felkészíteni, pláne egy hónapig, hisz a gyerek már most ír, olvas, számol.)


Így megbeszéltük a férjemmel, hogy oké, a szállás már ki van fizetve, a pénzte nem kapjuk vissza, akkor elvisszük anyukámat. Legalább tud kicsit unokázni, meg én is tudok valamennyit pihenni, ha már így alakult. Meg is beszéltük anyámmal, vett is ki szabadságot, nagyon készül a nyaralásra.


Erre a férjem drágalátos exneje tegnap benyögte, hogy hát akkor ugye ő mégiscsak elengedné velünk a gyereket.

Én szívem szerint erre egy nagy kerek nemet mondanék neki, mivel előzőleg 20szor kérdeztünk rá, hogy tuti nem gondolja-e meg magát, mert ha ragaszkodik a baromságához, akkor elviszünk mást a gyerek helyett. Ő váltig állította, hogy nem, a gyereke marad vele augusztusban. És mindezek után, amint rájött, hogy tényleg beszerveztünk mást, most mégis megváltoztatta az álláspontját. Szóval szerintem igenis rohadtul kijárna neki a hatalmas elutasítás és pofára esés.


De a férjem ész nélkül rohan, hogy jaj de jó, akkor anyámat mondjuk le, és visszük a gyerekét, éljen, de jó fej az exe hogy beleegyezett. Csak azt nem látja be, hogy ezzel a hozzáállással se.gget csinál a szájából és azt éri el, hogy az exe bármikor megszivathat minket, és rángathatja dróton a férjemet.


Ti mit gondoltok erről, és ilyen előzmények után kit vinnétek magatokkal a nyaralásra, anyámat vagy a gyereket?



2015. máj. 20. 08:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
23%
A férjed helyében a gyerekemet vinném. (A te helyedben meg nem lennék.)
2015. máj. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
80%

Anyámat.

Most őt visszamondod, mert a férjed másként döntött, akkor méltán érezheti magát letojva. Neked sem árt a segítség, és neki is jó, ha unokázhat.

Egy szülő, aki összevissza variál,nem gondol bele, hogy ezzel felborítja a mások terveit, szabadságát? Nem.

2015. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
8%
Gyerek!
2015. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 Janka néni ***** válasza:
93%

Próbáljatok kecske/káposzta megoldást találni:

Nem férnétek el öten a szálláson, legfeljebb egy picit drágább lesz.

De attól, hogy megoldjátok ezt a helyzetet most, még marad a szórakozás az ex részéről. Tehát ezt is le kell a férjednek rendeznie. Utolsó volt, hogy a hülyesége vagy a manipulálása miatt ti vállaltok pluszterhet (anyagilag, emberileg is). De ezt akkor tényleg be kell tartani és soha többé nem vállalni át tőle a hülyesége következményeit.

A férjed rávilágíthatna, hogy nem szórakozhat, játszmázhat veletek.

Viszont tanulság is a jövőre nézve, hogy többet kell várnotok a módosítással, mert hajlamos hosszas "gondolkozás" után csiki-csukizni. Ne hagyjátok magatokat!

2015. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 omba ***** válasza:
75%

Az exfeleségnek kijárna a pofára esés... dehát a kislányra tudná terhelni. Én megértem a férjedet (már nyilván a hasonló helyzetünk miatt).

Az ex majd csak talál jobb elfoglaltságot, kár, hogy most a gyerekkel kártyázik.

2015. máj. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 anonim ***** válasza:
88%

Az nem megoldás esetleg, hogy még egy főre foglaltok szállást? Ha kisgyereknről van szó, akkor ő a 4 fős apartmanban kaphat akár pótágyat is kedvezőbb áron.

Talán ezzel a kompromisszummal járna a legjobban mindenki.

Egy próbát megér, hogy nyugodtan, higgadtan felhívd a szálláshelyet és megérdeklődjed.


Az írásodból érződik az indulat, de ezt a kérdést a szálláshelytől való érdeklődésen kívül nem neked, hanem a férjednek kell megoldania.

Én nagyon nyugodtan megkérném arra, hogy akkor ezt most intézze önállóan akár édesanyád elé is álljon, akár a gyereke anyjával is rendezze, te nem kívánsz a nyaralással többet foglalkozni, a szállásmódosításban segítesz szívesen.

2015. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 anonim ***** válasza:
87%
Kérjetek egy pótágyat és probléma megoldva.
2015. máj. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 anonim ***** válasza:
21%
Megertem, hogy felhuztad magad, az anyuka tenyleg egy idiota p.csa. De szerintem anyuladnak meg mindig konnyebb elmagyarazni a helyzetet, mint a gyereknek, en csak miatta beleegyeznek, hogy akkor jojjon o. Bar tenyleg a potagyas megoldas lenne a legjobb.
2015. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 Ügyet Lenke ***** válasza:
39%
Ha a gyereket nem viszitek akkor ő húzza a rövidebbet pedig ő nem hibás semmiben, biztos alig várta a nyaralást. Nem tehet róla egy gyerek, hogy az anyukája ekkora süket. A mamát is sajnálnám ha nem menne, biztos nagyon várja az unokás nyaralást. Itt csak az a win-win situation ha mindenkit visztek, pótágy biztos megoldható kis felárral. Jó nyaralást.
2015. máj. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 A kérdező kommentje:
A gyerek semmit sem tud egyelőre a nyaralásról, direkt nem szóltunk neki az anyja kavarása miatt.
2015. máj. 20. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!