Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu azt mondta, csak abból a...

Anyu azt mondta, csak abból a körből szabad párt választani ahonnan jöttünk. Igaz lehet?

Figyelt kérdés

Én egy jó módú, értelmiségi családból származó fiatal lány vagyok. Boldog gyermekkorom volt, mindent megkaptam, mindenki szeretett a családban, vallásos neveltetést kaptam.


Van egy srác, aki szimpi, ő nagyon teper rám. Nem tudom, hogy ő-e az igazi. A srác árva, apja valami ismeretlen piás, anyukája korán beadta a javítóba, évekig volt a fiatalkorúak intézetében, börtönben rablás miatt. Most új életet kezdett és a saját lábán áll. Anyu azt mondta, csak abból a körből szabad párt választani ahonnan jöttünk. Igaz lehet? milyen életigazság állhat-e mögött?


2014. jún. 1. 19:17
 81/114 anonim ***** válasza:
73%
Fuj de kamuszaga van ennek
2019. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/114 anonim válasza:
81%

Anyu egy baromságot mondott ezzel, de lehet azért mert védeni akar.

Viszont épp az olyan embereknél van esély egy normális életre, akiknél volt valamelyik szülőnél félresiklás, természetesen csak abban az esetben, ha mindezek ellenére talpra áll, és önálló normális életet él, ugyanis tudja milyen volt lent, tudja mivel jár az alkoholizálás, mennyire dönti nyomorba az embert, hülyíti el, és pont ezért intő példaként fogja kezelni, hogy élete során ne kövesse el ezeket a hibákat. Önhibáján kívül került egy adott helyzetbe, amiért felelőtlenség lenne megbélyegezni édesanyád részéről.

2020. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/114 anonim ***** válasza:
94%
Lassan 6 éves a kérdés, miért kell kiemelni? :D
2020. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/114 anonim ***** válasza:
100%
Van benne igazság. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy minél hasonlóbb értékrend szerint lett két ember nevelve, annál valószínűbb, hogy tartós lesz a kapcsolat.
2020. máj. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/114 anonim válasza:
95%

#84 Pontosítanék, mert ez nem teljesen így igaz.

Úgy fogalmaznám meg inkább, hogy minél hasonlóbb értékrend alakul ki két emberben, annál valószínűbb, hogy tartós kapcsolat lesz.

Vannak olyan emberek, akiket hiába nevelnek pozitív irányba, hogy normális értékrend alakuljon ki benne, lehet link lesz, mert pont nem kell nagyon semmiért megküzdenie az életben, viszont aki egy rossz körülményű családból szakad ki, saját magának kell megszereznie mindent, sok esetben nagyobb eséllyel alakul ki benne normális értékrend, mert tudja értékelni amije van.

2020. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/114 anonim ***** válasza:
92%
85, ezzel nem teljesen értek egyet. Rengeteget számít az, hogy honnan jövünk. Csomó tulajdonság akarva akaratlanul rajtunk ragad, amit a környezetünkből hozunk, ha rossz, ha nem. Minél idősebb valaki, annál inkább kijönnek rajta ezek a tulajdonságjegyek.
2020. máj. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/114 anonim válasza:
68%
#86 Ez inkább azokra jellemző, akiknek nincs önakaratuk, és a környezetüket okolják mindenért, a rossz tulajdonságokat nem kell örökölnünk. Van pl. pár ismerősöm, akik mélyszegénységben éltek, apuka ivott mint a szivacs, javarészt árokparton rehabilitálódott, míg felállt a rendszer, és képes volt újra elmenni a kocsmába, a gyereke meg ennek ellenére aki már felnőtt 3 gyereket felnevelt, és családi vállalkozása van, minden gyerekét elindította az életben, és Ő is nettó marhaságnak tartja, hogy a környezetünk formálja a személyiségünk, mert nem, azt saját magunk tesszük.
2020. máj. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/114 anonim ***** válasza:
94%

Igen sajnos a környezetünk elég végzetesen formálja a személyiségünket, de nekünk is van azért beleszólásunk.Engem ordítással neveltek, de konkrétan emlékszem arra a pillanatra gyerekkoromból amikor rájöttem, hogy én is ordítok, ha valami nem tetszik, és ráébredtem, hogy ez nem jó, nem szép. Akkor szilárdan elhatároztam, hogy én egy kedves ember leszek, így magamat neveltem jó irányba. Ugyanakkor vannak bennem olyan tudattalan programok, amiket nem bírok vagy csak több évtizedes tudatos munkával kigyomlálni magamból.

Én nem tudom megvetni pl. azt, aki függő, mert tudom, hogy van a gyerekkori bántalmazásnak az a foka, amiből már nem lehet kijönni. Van, ami már vasakarattal sem gyógyítható. Sőt jobban mondva, van, hogy lehetetlen vasakaratot formálni, mert annyira torzul gyerekkorban a személyiség. Ilyenkor már csak túlélni lehet, esetleg menteni ami menthető, de ez már nagyon nehéz. Ezzel együtt az embernek van felelőssége a saját sorsáért, viszont nem mindenkinek ugyanazok a korlátai. Ezért nem lehet XY-t abszolút pozitív példaként felhozni.

2020. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/114 anonim ***** válasza:
85%
Tévedés, a környezet baromira formál minket. Jobban mint a nevelés. Plusz ott a genetikai tényező.
2020. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/114 anonim ***** válasza:
43%
Igaza van a tapasztaltabb édesanyádnak.Ő jól látja a dolgokat.Te szerelmes vagy ezért sajnos csak azt látod, hiszed el amit te szeretnél.Tovább kell látni a dolgokon.Az életben számos példa volt rá, hogy nem vált be és elválltak a felek.Rizikós.A kutyából nem lesz szalonna! Nagy a különbség köztetek, amit képtelenség egybecsiszolni.Ez pedig nem végződik rózsásan.Ha elvesz feleségül, azt csinál veled amit akar.Ki is használhat.Vissza is élhet veled.A teperés nem hiába van.Hallgass anyudra, ha neked nem sürgős.
2020. jún. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!