Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu azt mondta, csak abból a...

Anyu azt mondta, csak abból a körből szabad párt választani ahonnan jöttünk. Igaz lehet?

Figyelt kérdés

Én egy jó módú, értelmiségi családból származó fiatal lány vagyok. Boldog gyermekkorom volt, mindent megkaptam, mindenki szeretett a családban, vallásos neveltetést kaptam.


Van egy srác, aki szimpi, ő nagyon teper rám. Nem tudom, hogy ő-e az igazi. A srác árva, apja valami ismeretlen piás, anyukája korán beadta a javítóba, évekig volt a fiatalkorúak intézetében, börtönben rablás miatt. Most új életet kezdett és a saját lábán áll. Anyu azt mondta, csak abból a körből szabad párt választani ahonnan jöttünk. Igaz lehet? milyen életigazság állhat-e mögött?


2014. jún. 1. 19:17
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/114 anonim válasza:
31%

Nem igaz teljesen. Ha jól kijottok mindegy h az egyik szegény a másik meg gazdag.


De ha nem tudod h ő az igazi e akkor nem az. Hallgass anyádra, csak védeni akár h ne legyen később rossz életed.


Sztem ne gyere össze ilyen fiúval, akkor már jobb egyedül lenni, mint ha osszejottok és aggódsz h mikor üt ki a múltja. Rablás, lelki sérülések gyerekkorbol, esetleg agresszivitás, pialas. Várj még.

2020. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/114 Kései Sirató ***** válasza:
87%

Nem az anyagiakat látom problémának, hanem a szeretethiányos múltját. Ranschburg szerint, aki gyerekkorban nem kapott elég szeretetet, ölelést, törődést, figyelmet, az nem képes szeretni, nem képes megfelelő érzelmeket adni, mert nincs miből A szeretet ugyanis nem velünk született, hanem tanuljuk, tanultuk a szüleinktől, gondozóinktól.

Ha megnézed a statisztikákat, a volt állami gondozottak nagyobb arányban lesznek bűnözők és zűrös emberek. Én sajnálom őket, de társnak nem választanék egy ilyen fiút. Az édesanyádnak ebből a szempontból nézve igaza van.

2020. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/114 anonim ***** válasza:
7%

Attól függ, mire gondol. Van, akinek egész életében nem jön össze egy olyan komoly pár, amire ő gondol. Sokaknak 30 éves korukig 5-10 kapcsolatuk is van, ami megszakad végül. Nem hiszem, hogy érdekes lenne anyukádnak, hogy melyik társadalmi rétegből vannak azok az emberek, ha neked tetszenek és jóban lesztek. Már oviban sem járt a sarkadban gondolom, hogy ott kivel játszol.

Ő szerintem arra gondol, ha esetleg valakivel házasságot kötnél úgy, hogy egész életre gondolod, akkor bizony el kell gondolkodni rajta, hogy megfelel-e egy teljesen más előélettel és világképpel rendelkező ember hosszú távon.

Az is lehetséges, hogy nagy családi összejövetelek vannak nálatok illetve társadalmi események, ahova párral mennek az emberek, és ezért fontos, kit vezetsz be a társaságba, nem tudom, nem ismerem az életeteket.

Vannak családok, ahol viszont nem léteznek ilyen események egyáltalán.

2020. dec. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/114 anonim ***** válasza:
60%

A leírt srác NEKED nem fog megfelelni hosszú távon.

Szóval csak úgy menj bele, ha vállalod a lelki tortúrát és azt a veszteséget, hogy ebből 3 éven belül szinte biztosan szakítás lesz.

Ha esetleg első kapcsolatod lenne, akkor nem jó, ha olyan kapcsolatot építesz, aminek biztosan vége is lesz.

Jobb egy esélyesebb párt választani, mert ebben a pakliban 100%-os biztonsággal benne van a fájdalom.

Már csak azért is, mert ő nem képes olyan szeretetre, hogy hosszan kitartson melletted.

2020. dec. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/114 anonim ***** válasza:
88%
Hat év alatt nem sikerült eldönteni, hogy akarod a kapcsolatot vagy nem? Mi a f..szért kell kiemelni megint a kérdést?? Ha eddig nem sikerült, ezután pláne nem fog! Szánalmas...
2020. dec. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/114 anonim ***** válasza:
26%

Mindabban, amit kaptál, a vallás az igazi érték.

A megbocsátás, a szeretet.

(Egyet nem értek: ha az egész család vallásos,

hogy tudtatok meggazdagodni?)

2020. dec. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/114 anonim ***** válasza:
73%

Árnyalnám: művelt, civilizált ember prolival nem házasodik.


Megjegyzésem: találkoztam már esztergapad mellett álló nagyon olvasott, kulturált emberrel és háromdiplomás proli bunkóval is.

2020. dec. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/114 anonim ***** válasza:
19%

Anyád hülye.Te is hülye vagy. A két dolog (talán) egymástól független.


Azért, mert anyád hülye volt (vanik?!), nehogymár egy fiatalkorú bűnözővel állj össze.

2020. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/114 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem hogy hat év után még mindig aktuális a kérdés? Ha meg nem akkor minek van kiemelve? Ha több mint száz válasz és 6 év nem volt elég arra hogy eldöntsd hogy mit akarsz akkor ott bajok vannak elég erősen. Meg a srácnál is ha képes volt ennyit várni a válaszra.
2021. febr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/114 anonim ***** válasza:
100%
Kamu kérdés, 109
2021. febr. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!