Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu azt mondta, csak abból a...

Anyu azt mondta, csak abból a körből szabad párt választani ahonnan jöttünk. Igaz lehet?

Figyelt kérdés

Én egy jó módú, értelmiségi családból származó fiatal lány vagyok. Boldog gyermekkorom volt, mindent megkaptam, mindenki szeretett a családban, vallásos neveltetést kaptam.


Van egy srác, aki szimpi, ő nagyon teper rám. Nem tudom, hogy ő-e az igazi. A srác árva, apja valami ismeretlen piás, anyukája korán beadta a javítóba, évekig volt a fiatalkorúak intézetében, börtönben rablás miatt. Most új életet kezdett és a saját lábán áll. Anyu azt mondta, csak abból a körből szabad párt választani ahonnan jöttünk. Igaz lehet? milyen életigazság állhat-e mögött?


2014. jún. 1. 19:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/114 anonim ***** válasza:
57%
Anyu nem jól mondta.
2014. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/114 anonim ***** válasza:
92%
Nem feltétlen van igaza anyukádnak, de ilyen múlttal én akkor se választanék senkit, ha a sarki zöldséges lánya lennék.
2014. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/114 anonim ***** válasza:
25%

Az ilyet hívják úgy hogy súlyos rasszizmus, bigottság stb.


Az ilyen vezet a vérfertőzéshez, genetikai defektusokhoz.


Megértem én hogy "aggódik" a szülő a gyerekéért, hiszen ki ne akarna stabil hátteret, biztos megélhetést, de ez már messze túl van azon a ponton ami még egészséges.


PS: sajnálom hogy vallásos nevelést kaptál. Remélem le tudod küzdeni ezt a hátrányt!

2014. jún. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/114 anonim ***** válasza:
70%
Bizony vannak olyan családok, amelyek pontosan úgy gondolkodnak, ahogy az édesanyád. És minél gazdagabb egy család, ott ma is dívik a pénz a pénzzel párosítás.
2014. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/114 anonim válasza:
88%
anyukd tudja, hogy ez a fiú ilyen múlttal rendelkezik? Mert akkor lehet azért mondta. Én nem vagyok egy előítéletes ember, de azt mondom akinek lyen múltja van azért előtte nagyon jól ismerd meg. Másrészről ha anyukád komolyan mondta ezt, akkor nincs igaza...Mert a szerelem nem attól függ mid van, hova születtél, mi a foglalkozásod.. a szerelem egy csodálatos érzelmi kötelék két ember között amit normális esetbben nem befolyásolnak anyagi javak :)
2014. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/114 anonim ***** válasza:
84%

igaza van anyudnak - ilyen fiatalon persze még nem biztos hogy okoz gondot, de gondolj bele hogy pl te el aakrnál menni moziba vagy kirándulni vagy szórakozni buliba, és azt a választ kapnád hogy nincs rá pénze a srácnak (nem arra hogy téged is vigyen hanem hogy a saját részét kifizesse) és lehet hogy te állandóan meghívnád, de ebből két probléma adódna: 1. kellemetlenül érezné magát, és ez miatt a folytonos negatív érzés miatt véget vetne a kapcsolatnak. 2. élvezné a helyzetet és kihasználna pénzügyileg.


de pl nálunk történt olyan eset hogy a srác több társával betört az ékszerüzletbe és az egyik lopott aranyórát a barátnőjének adta szülinapi ajándéknak. (képzeld el hogy a csajnak milyen rosszul esett mikor kiderült, mert ő nem is sejtette a dolgot)


hidd el én próbáltam két olyan sráccal is akik egyáltalán nem jó családból származott és hosszú távon mérgezte csak a kapcsolatot

2014. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/114 anonim ***** válasza:
92%
Nem feltétlenül van igaza anyukádban, bár annyiban talán igen, hogy nagyon nagy anyagi, életmódbeli különbségek néha tényleg vezethetnek ellentétekhez, meg nem értéshez, vitákhoz egy kapcsolatban. De természetesen nem muszáj, hogy így legyen.
2014. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/114 anonim ***** válasza:
84%

Nem az a kör számít, ahova tartozik valaki. De az igen, hogy azonos-e a műveltségük, érdeklődési körük, nézeteik. Az viszont jelentős hátrány, amit a fiúról írsz. Nagyon ritka az ilyen múlttal rendelkező ember, aki tud változtatni.

Az nem hátrány, inkább előny, hogy vallásosan neveltek.

2014. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/114 anonim ***** válasza:
27%
Nyugodtan vàlaszthatod azt a fiút, hisz hogy is kaphattàl volna igazi õszinte vallàsos nevelést mikor az anyàd egy ismeretlenül elìtélõ liba. Nem abba a rétegbe tartozik ahovà õ gondolja, a hovatartozàs belülrõl fakad, nem a pénzbõl ;-)
2014. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/114 anonim ***** válasza:
85%
Hú anyukádnak van némi igaza....
2014. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!