Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu azt mondta, csak abból a...

Anyu azt mondta, csak abból a körből szabad párt választani ahonnan jöttünk. Igaz lehet?

Figyelt kérdés

Én egy jó módú, értelmiségi családból származó fiatal lány vagyok. Boldog gyermekkorom volt, mindent megkaptam, mindenki szeretett a családban, vallásos neveltetést kaptam.


Van egy srác, aki szimpi, ő nagyon teper rám. Nem tudom, hogy ő-e az igazi. A srác árva, apja valami ismeretlen piás, anyukája korán beadta a javítóba, évekig volt a fiatalkorúak intézetében, börtönben rablás miatt. Most új életet kezdett és a saját lábán áll. Anyu azt mondta, csak abból a körből szabad párt választani ahonnan jöttünk. Igaz lehet? milyen életigazság állhat-e mögött?


2014. jún. 1. 19:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/114 anonim ***** válasza:
61%
20-as már ne is hargudj de ennyi marhaságot rég láttam leírva. Milyen alapon minősíted a kérdezőt? Jane Austen könyveire hivatkozni meg...jesszus ember, az élet nem romantikus regény.
2014. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/114 mustafa33 ***** válasza:
59%
Azért nekem ez nagyon kamuszagú kérdés. Hogy is van az hogy valakit az anyja ad be a javítóba? Mint a multszázadi Angliában?
2014. jún. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/114 anonim ***** válasza:
88%

Két ilyen különböző háttérrel rendelkező ember, aki előtt különböző jövő áll, legfeljebb a romantikus filmekben alkot boldog párt, de nem a való világban. Sokan mondják, hogy nem számít ki honnan jött, de azok ezzel a szituval valószínű, hogy csak elméletben találkoztak. Teljesen különböző neveltetés, háttér, és lehetőségek. Ideig-óráig még jó is lehet, de amikor majd komolyodna a dolog, akkor lennének igazi problémák. Hallgass anyádra, több élettapasztalata van, ha nem jót akarna, és nem ésszel beszélne, akkor nem ilyen tanácsot adott volna, hanem megtiltaná stb. Te se éreznéd jól magad egy olyan ember mellett, aki ennyire kilóg a világotokból.

Aki meg Jane Austen-t idézett: Igen, a két férfiszereplő is "lejjebb ereszkedett", na, de akkor is a nemes hölgyekből választottak, igaz, kevéske vagyonnal, és nem a mosónő lányával álltak össze...

2014. jún. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/114 anonim ***** válasza:
13%
Ennél hülyébb,kispolgári felfogásra utaló beállítottságot még nem olvastam!Mi van akkor ha az a bizonyos "kör"bűnözökböl tevődik össze,vagy össze lopták a vagyonukat ami manapság jellemző?Jön a börtön?Ez a gondolkodásmód vissza idézi a feudális korszak primitív felfogását!
2014. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/114 anonim ***** válasza:
84%
anyádnak igaza van, mert a társadalmi különbség idővel mindig kiütközik a két fél között és problémákat okoz. Mondhat akárki akármit tapasztalatból tudom(saját meg másokén) hogy egy "proli" családból származó és egy értelmiségi az elején lehet nagyon szerelmes de később alap dolgokon nem tudnak megegyezni,mert az egyik parasztosan gondolkozik a másik viszont próbálja az intellektusát is használni.
2014. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/114 anonim ***** válasza:
32%
pl.: ha valaki paraszt családból származik,de ő megváltozott idővel (40-50 éves kor)kezd vissza alakulni azzá amilyenné annó nevelték mert nem képes ettől elszakadni.És kis különbségek nem számítanak ,de ekkora mint a tied eleve nem jó mert az árvák nem tudnak mást igazán szeretni hisz mindig csak magukra számíthattak,nem jó szülők mert nincs alapjuk amit eltanulhattak volna,plusz javítóban volt az olyanok sem változnak mert már a vérükben van az az életmód ahol túl kell élni. Szóval egy ilyen kis aranyos,naív kislányhoz nem való.
2014. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/114 anonim ***** válasza:
83%

Anyukádnak részben igaza van részben nem. A pontos mondat inkább olyan körből érdemes párt választani ahol vagy. A család elindít de te jutsz el egy körbe az alapján aki vagy. A leendő párodnak hozzád kell passzolna elsősorban és utána a családodhoz. Szüleim diplomások, anyagi gondjaink nem voltak, de jó módúak se voltunk. Én egyetemet végeztem van egy elképzelésem arról milyen életet szeretnék. Az első nagyszerelmem szülei érettségivel esetleg szakmával rendelkeztek, az ex kibukott az egyetemről. Miután elmúlt a rózsaszín köd és elfogyott az ismerkedéses témakörökből minden téma kiderült, hogy semmiről nem tudunk beszélni. Nincs közös témánk és butább, mint én. A testi vonzalom pedig nem tart össze egy felnőtt kapcsolatot. Mostani párom szülei szintén csak szakmával rendelkeznek, de ő egyetemet végzett és hasonló az érdeklődési körünk és a rózsaszín köd után is tudunk bármiről beszélgetni. Hasonlóan gondolkodunk a világról és a jövőbeli terveink is közel azonosak vagy épp egymáshoz csiszolhatóak így úgy tűnik jöhet az egymás mellett öregszünk meg szlogen, pedig a családunk ég és föld bizonyos szempontokból más szempontból meg hasonlóak, ami miatt szintén sokkal jobban megértjük egymást, mint ex esetében ahol semmi hasonlóság nem volt.


Így az esetedben azt mondanám, hogy én a helyedbe nem állnék össze ezzel a sráccal. Lehet új életet kezdett, de olyan múltja van, ami előbb-utóbb újra előjön. Vagy visszaesik vagy csak olyan viselkedésmintái vannak, amik most még nem látszanak de idővel amikor már lehet túl fájdalmas kiderül. Egyszerűbb "megelőzni" a szívfájdalmat.

2014. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/114 anonim ***** válasza:
92%

"Egyszerűbb "megelőzni" a szívfájdalmat."


A srác leírása alapján nem hiszem, hogy csak szívfájdalom lenne... Az ilyen történetek szoktak úgy folytatódni, hogy a srác zsarolja, veri a lányt, és szoktak úgy végződni, hogy a lány meghal.

2014. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/114 anonim ***** válasza:
87%

Nem feltétlenül van igaza, de biztos nem nyugtatja meg hogy börtönből jött a párod, az azért durva.


Mi is más körből jöttünk ha még léteznek körök, de javítóintézetben nem volt, hanem simában, és börtönben sem. Könnyen elfogadta őt a családom, hiszen a világ legrendesebb embere attól még hogy amíg mi a tengerparton pancsoltunk, ő dolgozott már 14 évesen is...

2014. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/114 A kérdező kommentje:

Teljesen félreértik egyesek. Nem arról van szó, hogy mert Én katolikus vagyok, amire büszke vagyok és követendő példának találom eme vallást és buzgón tanácsolom, hogy bátran menjen Szentmisére az is, aki ateista vagy nihilista, mert csak jót, szépet tanulhat és az idős paptól sok bölcseletet hallhat az életről.


Azt veszik le egyesek, hogy nem lennék képes más vallásút bevogadni vagy a családom, eznem így van ! Egyik barátném szerint arról lehet szó, hogy amiatt hogy nehéz gyermekkora volt a srácnak, nem bírná elviselni, hogy nekem mindenben pont az ellenkezője : Csodás nélkülözésektől mentes, anyagi, érzelmi és társas téren, baráti kapcsolatim igen sokrétűen körbevettek a munkám és szórakozásom kapcsán. megtehettük, hogy minden nyáron termgerparton nyaralhassunk több hetet. Szabadon utaztam gyakran New Yorkba, párizsba, míg a srác a sitten, négy fal közt nőtt fel, persze nem tartozok a leggazdagabbak körébe csupán egy átlag felső értelmiségi családban nőttem fel, de mindahányszor a baráti körömmel érintkezne, neki fájnának ezek a dolgok, amikben ő hiányt szenvedett. Olyan sokszor hallaná, hogy barátnőim vagy a család mi alapján válaszott egy nyáron a Fidju szigetek és Hawai közt, miközben ő a négy fal közt a sötétben űlt, hogy egy fájdalmat okozna neki lelkileg és ezt rajtam és a gyerekünkön verné le. Kb ez lenne talán a misztikus mondanivaló. Szerintem egy olyan mély életigazság húzódik meg anyu mondanati közt, amit csak egy nagyon bölcs élettapasztalatokban bővelkedő ember tudná ezt érthetően elmondani, hogy meglértsem, mint eme tapasztalatot nélkülöző tini.


Nem vagyok benne biztos, hogy elviselné, hogy a gyerekünknek mindene meg lesz és én elit sulikba jártam és ezta fájdalmat rajtunk verné le később, amit még ő se és én se tudunkmost. Meleg ?

2014. jún. 2. 19:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!