Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az lehetőségről, ha valaki nem veszi fel a férje nevét házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Tehát magyarán marad a lánykori neve. Nekem kicsit furcsa. Sőt nem is kicsit.Én azt érzem mögötte, hogy az a valaki nem akarja igazán ezt a dolgot.Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő. Összeházasodtak, mert már 37 éves, összeházasodtak, mert muszáj volt...(Indoknak légyszi olyat ne írjatok, hogy "mert macerás az új papírokat beszerezni. Nem macerás. Egy napp alatt el lehet mindent intézni, onnan már a Hivatalok dolga!)
2009. dec. 3. 09:27
 81/95 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit gondolok róla: magánügye! :) De most komolyan, ebbe minek bemagyarázni bármit is! Ugyanúgy lehet az ellenkezője is, hogy érdekházasságot köt, de azért felveszi a nevét. Lehet, hogy "csak" annyi van a háta mögött, hogy nem szép vezetékneve van a férjének vagy nem hangzik jól az ő keresztnevével, de lehet, hogy nincs ok, csak nem vette fel.
2009. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:
szerintem semmi baj vele
2009. dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:
Én meg 10 éve ..né XY vagyok és már a férjem mondja h legyek csak Dr XY mert né változat már olyan ciki. De engem ezes a neves kérdés annyira nem hat meg h még a Dr -t sem írattam oda pedig megtehetném, de nem érdekel.
2009. dec. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 anonim ***** válasza:
42%

Na mi ezért nem házasodunk :D


1. verzió - né : na ezt a párom akarja megszállottan, én viszont nem vagyok hajlandó rá, nem vagyok utánfutó (aki nem így érzi az más tészta)


2. verzió kötőjeles : hát nincs akkora hosszú aláírás hely sehol amilyen hosszú lenne a nevem, ráadásul mire a végére érnék az embereknek fogalmuk se lenne kivel beszélnek :)


3. verzió férj vezetékneve saját utónév: partner ezt kizártnak tartja, nehogy a testvérének nézzenek


4. verzió saját név: én baromi büszke vagyok a nevemre, apukámtól kaptam, s nem akarom! lecserélni. Partner viszont nem hajlandó felvenni az enyém, sértené a férfiúi büszkeségét (nesze neked feminizmus :D )


Úgyhogy nálunk itt a vége :) Ennek ellenére szerető család vagyunk, és a kislányunk mindkettőnk nevét viseli.

2009. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként kíváncsi lennék, vajon hány férj veszi fel a feleség nevét, hogy kifejezze összetartozását a szerető családhoz? :D Ha már annyira a név viselése számít.
2009. dec. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 anonim ***** válasza:

Én nem veszem fel a leendő férjem nevét, mert cigányneve van, a keresztnevem meg nem átlagos és nem szeretném, hogy mondjuk kiszórják az életrajzomat valahonnan, ha meglátják a nevem.


Az még külön kérdés, hogy mi legyen majd a gyerekekkel, mert mindkettőnknek érdekesebb hangzású nevek tetszenek (nem Rozalinda, meg Eszmeralda) és az ő nevével az is kérdéses lenne. :(


Persze borzasztóan meg van sértve. Anyós pajtás meg a hitéből is ki fog térni.

2009. dec. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:

ma 10:40-es: szerintem te a hözöngök táborából jöttél és olyasmiröl beszélsz, amiröl fogalmad sincs.

Nyugaton sem szokás hagyomány szerint megtartani a lánykori nevet, csak ott nincs -né, a feleség felveszi a férje vezetéknevét a saját keresztnevéhez. Ebböl ugyan nem derül ki, hogy férjezett vagy lány-e, a gyerektöl viszont iskolában az anyja "születési nevét" azaz a lánykori nevét kérdezik. És senkinek nem jut eszébe, hogy azért, mert a vezetéknevük azonos, nem házasságban született.


Egyébként magyarul nem félkézröl, hanem BALkézröl születettnek nevezik a házasságon kivüli gyerekeket.


(Mielött még ujra okoskodni kezdesz - régen élek egy nyugati országban, ide jöttem férjhez és tudom a szokásokat meg az iskolai kérdéseket is)


Az eredeti kérdésre válaszolva: szerintem nem a névválasztás a lényeg, viszont sok külföldi számára érthetetlen a -né, mert akkor a férj és feleség vezetékneve csak nem ugyanaz. Nekem a férjem vezetékneve, saját keresztnevem tetszik.

De a családi összetartozás nem ezen múlik - meg ha továbbvisszük a kérdést, akkor a gyerekek vezetékneve is uygnaz kellene, hogy legyen. De ha elvált szülök kerülnek össze, akkor a gyerek nevét is logikusan együtt kellene váltotatni, és esetleg a gyereknek 4 - 5 vezetéknevet is kellene egymás után viselnie.

2009. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
42%
En semmikepp nem veszem fel a parom nevet mert francia es sehogy se lenne jo hangzasu. Mondjuk ha magyar lenne valoszinuleg akkor se vennem fel, mert ahogy irtad onzo vagyok es szeretem a nevemet. Szerinted miert kene mindenkinek felvenni a ferje nevet? Nem edes mindegy neked kit hogy hivnak?
2009. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:
100%
Lanyok!!!!! Nevetseges, amit itt muveltek! Mindenkinek egyeni joga, hogy milyen nevet vesz fel, vagy epp megtartja-e a lanykori nevet, senkire nem tartozik! Lenyeg: mindenki szeresse a ferjet, es legyen nagyon boldog a csaladja! Kedves kerdezonek meg talan nem kellene ilyen provokativ kerdest feltenni!
2009. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:

Én akkor venném fel a férjem nevét, ha ő is az enyémet. És akkor X-Z Y lennénk mindketten, és a gyerekünk is X-Z akármi lenne. Az úgy korrekt. De alapvetően nekem is az a megoldás szimpatikus, hogy mindenki marad a régi nevén.


Amúgy meg nem értem, mink ítélkezni mások felett.


Mindenki csinálja úgy, ahogy akarja, és tartsuk tiszteletben egymás döntését, ez a legtisztább. Az is gáz, ha valaki leszólja a "-né"-ket, akár Kissné, akár Kiss Lajosné (mondom ezt feministaként) de az is, ha a -nék leszólják a nevüket megtartó nőket.

2009. dec. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!