Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, aki a házasságkötés...

Van olyan, aki a házasságkötéskor nem, de később összetegeződött az anyósával/apósával?

Figyelt kérdés
Nekem nem ajánlották még fel. Nem is ez zavar, csak annyira figyelnem kell, hogy nehogy letegezzem őket, hogy folyton attól "rettegek", hogy egyszer el fogom téveszteni és kínos helyzetbe kerülök.
2011. júl. 1. 17:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

A két anyósomat tegezem, apósomat magázom. Ha ketten vannak ott, nagyon nehéz úgy fogalmazni, hogy az egyiket tegezem, a másikat magázom :)

Az elején zavart, most már megszoktam :)

2011. júl. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Tapasztalataim szerint ma már ennek nincs akkora jelentősége , csak az idősek felé (60+ korosztály) .

Nekem legalábbis még sose szólt senki , ha egy pár találkozás után elkezdtem tegezni .

Persze sose úgy mentem hogy első alkalommal "cső-szevasz"szal köszöntem csak ha már kicsit megismertek utána már simán átmentem tegezésbe .


Attól még lehet érzékeltetni , hogy tiszteled az idősebbet/őt .

2011. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Első: hogy van két anyósod? :O
2011. júl. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ha nem mindig is magáztad őket, nem fogod véletlenül lesziázni őket........

Vannak olyanok akik azt gondolják a tisztelet azt jelenti hogy magázzák őket, ezért nem ajánlják fel.

2011. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
gondolom a férjének az apja újra nősült, így van két anyós
2011. júl. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Majd felajánlja, ha akarja. Lehet, hogy várnod kell még rá egy pár hónapot, akár évet, de lehet hogy soha nem fogja mondani, hogy tegezd, mert neki így jó (nem azért mert nem tekint családtagnak).

Ezen ne parázz, ha 1x elrontod, majd kijavítod, de lehet, hogy ez adja meg neki a kezdőlökést. (Persze azért szándékosan ne rontsd el).

2011. júl. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: apósom elvált, és újra megnősült. A férjem anyja a tipikus, házsártos anyós, akit mindenki kerül, az apósom felesége pedig sajátjaként szereti a férjem, engem is a lányának tekint, így én is az anyósomnak tekintem. Ő egy angyal, inkább olyan, mint egy második anya, semmint egy mostoha anyós. :)
2011. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A szüleimmel is összebarátkoztak, így egy összcsaládi eseményen körülöttem mindenki "Szia, Marika", én meg rendre, "Sssszcsókolom!" - ennyiből folyamatosan elrontom.
2011. júl. 1. 17:39
 9/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk a sógorom már kb 20 éve a család tagja (a férjemnek ez a második házassága) és ő is magázza őket.

Egyébként 60 felettiek, a saját szüleimmel nagyjából egyidősek.

2011. júl. 1. 17:40
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Mi most esküdtünk a férjemmel, de anyósék szerintem sosem fogják felajánlani. Engem nem izgat, egyszer véletlenül letegeztem anyóst, de kijavítottam magam, és kész. Nem éreztem kínosnak.

OFF: Viszont én jónapottal köszönök, nálunk emiatt sír anyós (persze nem nekem) merthogy "ilyen közeli családtagnak azért mégsem illik jónapottal köszönni" Ja, annyira közeli családtag vagyok, hogy nem nekem mondja el, mi a baja, hanem a lányának panaszkodik, de mindegy.

Én szívesen magázom őket örökké, de csókolommal 18 éves korom óta nem köszöntem senkinek, nekem valahogy nem jön a számra.

2011. júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!