Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az lehetőségről, ha valaki nem veszi fel a férje nevét házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Tehát magyarán marad a lánykori neve. Nekem kicsit furcsa. Sőt nem is kicsit.Én azt érzem mögötte, hogy az a valaki nem akarja igazán ezt a dolgot.Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő. Összeházasodtak, mert már 37 éves, összeházasodtak, mert muszáj volt...(Indoknak légyszi olyat ne írjatok, hogy "mert macerás az új papírokat beszerezni. Nem macerás. Egy napp alatt el lehet mindent intézni, onnan már a Hivatalok dolga!)
2009. dec. 3. 09:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
72%

Van, aki szereti a nevét és mondjuk nem tetszik neki a férje vezetékneve. Meg a -né olyan öreges :)



23/L

2009. dec. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
73%
Én nem vettem fel,15 éve házasodtunk.Én attól,még én maradtam. És szerethetem ugyanúgy,mintha né lennék,vagy máshogy változtattam volna meg a nevemet.
2009. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
75%

Számomra ez egyáltalán nem furcsa. Van néhány kolléganőm, akik megtartották a lánykori nevüket: így ismerik őket a cég partnerei, sok ismerős. Ha én férjhez mennék, én is megtartanám a saját nevemet.

Fordítva is értelmezhető ez a dolog: ha valaki felveszi a férje nevét, olyan, mintha "eldobná" a saját családjának a nevét.... Bár tudom, ez így durván hangzik, de van benne valami, nem?

2009. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 A kérdező kommentje:
no oké. a fiatalság azt írja, a -né olyan öreges:)I De pl fel lehet venni kötőjelesen is.(Kiss-Kovács)
2009. dec. 3. 09:37
 5/95 anonim ***** válasza:
60%
Eszembe nem jutott volna felvenni a férjem nevét. Megvan nekem a sajátom, nem akartam, hogy más vezetéknevem legyen és magyarázhassam, hogy X Y vagyok aki régen Z Y volt. A -nés megoldás pedig nevetséges. Szerintem. HOgy nézne ki, ha Lajosné lennék. Van nekem szép keresztnevem.
2009. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
71%

Én sem vettem fel a férjem nevét, és nem érzem, hogy valami főbenjáró bűnt követtem volna el. Leírom az okokat:

1. Kiráz a hideg a -né-s nevektől, pláne, ha nekem kellene viselnem.

2. A saját nevem jobban tetszik (ritkább) mint a férjemé.

3. Már van olyan a családjában, akit úgy hívnak mint az ő vezetékneve és az én keresztnevem. Nem akarok sorszámozott lenni.

3. Nem volt kedvem mindenhol átíratni a nevem (de tényleg).

Én a házassághoz sem ragaszkodtam volna, de végül a gyerekek miatt összeházasodtunk (gyorsan-csendben), és előtte mi ezeket meg is beszéltük, a férjemnek nem volt ellene kifogása ha marad a nevem, és azóta is nagyon szeretjük egymást (12,5 éve vagyunk együtt).

2009. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 A kérdező kommentje:
azért nem változtatják meg , mert "így ismerik a cég partnerei??" Miért? Ha Kovács Jolánból Kissné Kovács Jolán lesz, akkor már nézni fognak egy nagyot? Nekem, ne haragudjatok, ez túl sablonosnak tűnik!!
2009. dec. 3. 09:39
 8/95 anonim ***** válasza:
50%

Nekem sem tetszik...ha már valaki férjhez megy, egy családot alkotnak, akkor az a neven is látszódjon meg szerintem!

Én nagyon szerettem a nevem, egyedi, különleges, a férjemé már nem annyira, de felvettem, mert szeretem és mert hozzá tartozom!Amúgy meg az összes iratomon ott van a lánykori nevem is!

Ja és nem akartam meghagyni a lánykori nevem a férjem vezetékneve mellett kötőjellel, mert akkor már nagyon hosszú és bonyolult lett volna...

25/l

2009. dec. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 A kérdező kommentje:
"van nekem szép keresztnevem"...nem vagytok kicsit "önzőek"??:)
2009. dec. 3. 09:40
 10/95 anonim ***** válasza:
80%

9:37-es vagyok: (két 3-as helyett az utolsó egy 4-es pont)

és még egy ok: ha összetesszük kötőjelesen a két vezetéknevünket, egyáltalán nem hangzik jól, inkább olyan, mintha olvasnám fel a névsort. Sajnos. Pedig még ez a variáció tetszett volna a leginkább.

2009. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!