Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az lehetőségről, ha valaki nem veszi fel a férje nevét házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Tehát magyarán marad a lánykori neve. Nekem kicsit furcsa. Sőt nem is kicsit.Én azt érzem mögötte, hogy az a valaki nem akarja igazán ezt a dolgot.Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő. Összeházasodtak, mert már 37 éves, összeházasodtak, mert muszáj volt...(Indoknak légyszi olyat ne írjatok, hogy "mert macerás az új papírokat beszerezni. Nem macerás. Egy napp alatt el lehet mindent intézni, onnan már a Hivatalok dolga!)
2009. dec. 3. 09:27
 11/95 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ebben semmi kivetni való. Én a férjem nevét viselem már 30 éve , de ha ma házasodnánk, megtartanám az eredeti nevemet.Régebben ez nem volt olyan természetes mint most. A környezetemben így is mindeni a lánykori nevemen ismer, hiszen bemutatkozáskor szinte mindig azt használom.


Kedves ismerőseim a következőt tették:


A lány hívták a házasságkötés előtt Nagy Erikának a fiút Kis Péternek. / persze ezek csak kitalált nevek/. Házasságkötés után a következő neveket vették fel:

Nagy-Kis Erika és Nagy-Kis Péter


Így egyikük sem érezte azt, hogy feladott valami magából a házasságkötéskor , hanem éppen ellenkezőleg egyenrangú partnerként élnek egymás mellett.

2009. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 anonim ***** válasza:
100%

én 9.37


egyébként nem vagyok fiatalság, majdnem 25 éve esküdtem.

2009. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 anonim ***** válasza:
81%

Én sem vettem fel a férjem nevét, és nem azért, mert nem vagyok "szerető hitves". Egy házasság KÉT EGYENRANGÚ ember szövetsége kellene, hogy legyen. És számomra a névfelvétel nem ezt jelentette volna. (Valamint szeretem a vezetéknevem)

A sima -nét pedig nem öregesnek, hanem egyenesen röhejesnek érzem (elnézést, de így érzem). Csernus mondta a női pácienseinek, akik X Y-néként mutatkoztak be, hogy mondja az n-nélkül a nevét, és máris kiderül, milyen TÁRGYI kapcsolatot jelez a névválasztással :)

Amiben még benne lettem volna, mint lehetőség, az a kötőjeles változat, de MINDKÉT fél részéről. Számomra csak ez a két változat lehetséges: megtartani a saját nevet, vagy pedig mindketten kötőjelesen felvenni a másikét.

2009. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
75%

Én azt tartom furcsának, ha valaki felveszi a férje nevét (ha a vezeték- és keresztnevét is, az meg számomra kimondottan bizarr). A névváltozásnak semmi köze a szerelemhez, vagy a "szerető hitves"-hez. Ennyi erővel akkor a férj meg nem szereti a feleségét, mert ő sem veszi fel az asszony vezetéknevét? A házasság szerintem nem azt jelenti, hogy a nő megszűnik embernek lenni...

Aki szerint meg a név felvétele a lényeg, az erőteljesen elveszik a külsőségekben. Szerintem.

2009. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 A kérdező kommentje:
én se vagyok egy csőlátó aki csakis "né"ben tud gondolkodni, kötőjeles a nevem, de ott van első névként a férjem neve!! számomra ez nem "rangsorolás" hanem annak a jele, hogy hozzá tartozom.
2009. dec. 3. 09:45
 16/95 anonim ***** válasza:
72%
Van nekem saját nevem születésemtől kezdve. A szüleimtől kaptam. Minek vennék fel másikat, még ha az a férjem neve is lenne?
2009. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező?

Miért tartod azt önzőnek , ha a nő nem veszi fel a férje nevét? Talán alá kéne rendelnie magát neki és ezt a nevével is kinyilvánítani?

2009. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
90%

És a férfi miért nem jelzi, hogy "hozzád tartozik"?

:) :)

2009. dec. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:
100%
A férjed is felvette a te nevedet?
2009. dec. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 A kérdező kommentje:
tessék csernus, a női lélek tudora... nanemáááá:)) Egyébként megértelek titeket, akik nem veszik fel, nem próbálok feleslegesen okoskodni. csak leírtam, hogy nekem ez mit jelent. Várok még, hátha lesz egy-két rokonlélek is...:))
2009. dec. 3. 09:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!