Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az lehetőségről, ha valaki nem veszi fel a férje nevét házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Tehát magyarán marad a lánykori neve. Nekem kicsit furcsa. Sőt nem is kicsit.Én azt érzem mögötte, hogy az a valaki nem akarja igazán ezt a dolgot.Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő. Összeházasodtak, mert már 37 éves, összeházasodtak, mert muszáj volt...(Indoknak légyszi olyat ne írjatok, hogy "mert macerás az új papírokat beszerezni. Nem macerás. Egy napp alatt el lehet mindent intézni, onnan már a Hivatalok dolga!)
2009. dec. 3. 09:27
 41/95 anonim ***** válasza:
81%

A szeretet köt össze, nem a név.

Akinek ennyire fontos, hogy felvegye a férje nevét -né-ként, hát...

És én is hozzátenném: attól, hogy megtartottam a nevem, család vagyunk.

2009. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:
100%
A szenteltvizes válasz nagyon találó!
2009. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:
41%
Tudjátok az a baj, hogy a válaszolók többsége kikéri magának, hogy miért kéne felvennie a férje nevét, meg hogy ő önálló és egyen értékű, de aki mondjuk kiáll a régi értékek mellett, az azonnal le van húzva és "locsolja maga köré a szentelt vizet". Ami nem így van, csak megvédi és képviseli az álláspontját. Na de megértem ha le vagyunk hurrogva, nem hogy nem követjük a kort, hanem hajlandóak vagyunk lemondani dolgokról.Na ez már tényleg kiakasztó!Így már biztos nem is vagyunk igazi nők,ugye?:)
2009. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
100%
Akik meg megtartották a nevüket, azok meg biztos nem "szerető hitvesek", ugye?
2009. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 A kérdező kommentje:

Én spec azért vagyok "harcias", mert ex catedra kijelentetted, hogy az nem lehet szerető hitves, aki nem veszi fel a férje nevét.


tudok ám én is "tjudor" lenni:) De nem jelentettem ki 'ex catedra', hogy az nem lehet szerető hitves. De nem is tudom , mit védem magamat... aki érti , érti a lényeget. De azért legyen, megkövetem magam. Lehet minden -né/ nem -né is szerető hitves. Csak az én olvasatomban ez egy szép szokás. Még mindig.

2009. dec. 3. 10:11
 46/95 anonim ***** válasza:
81%

A kötőjeles rohadt hosszú. Az X.Y-né rettenetesen béna és azt se tudni, hogy a francba kell megszólítani a kedves hölgyet, mindenkinek meg kell külön kérdeznie, hogy "most akkor hogyan is hívnak téged? Jolán. Ja, oké, akkor már tudom, hogy szólítsalak".

Az X-né Y.Z. meg még hosszabb, mint a kötőjeles.

Imserek olyat, akinek hosszú a férje vezetékneve és a saját keresztneve is, de X-né Y. Z. lett belőle, hát mondhatom, mindenhová úgy írja, hogy a férj vezetéknevét csak a kezdőbetű és egy pont-tal jelzi. Ez most jobb??? Hogy egyetlen kockába se fér bele a neve??? Szerintem röhejes.

Én felvettem a férjem vezetéknevét a sajátom helyett és 1 évig mindenkinek magyaráznom kellett a telefonban, ki is vagyok én... Rohadt fárasztó volt. Ezért az ismerőseim nagy része megtartja a saját nevét, mivel mindenki így ismeri őt, ez a NEVE.

Hát ezért.

2009. dec. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Azt hiszem megatalaltad az egyik"rokonlelkedet" általam...nekem fontos, pl hogy felvegyem (majd) a ferjem nevét, sőt, szeretném...olyan megmagyarázhatatlan szamomra, hogy miért, mert ezáltal is kicsit hozzá tartozom, még jobban...pedig a neve nem talal az én nevemmel, de majd találtatjuk :)) meg az Ő nevével kell kinlódni a leirásával senki nem tudja normálisan leirni...aztán számomra a csalad úgy csalad ha azonosak a vezeteknevek...anyuka Kiss apuka Szabo...a gyrek Szabo...akkor az anyukával mi van? persze ezeket képletesen kell érteni...

mindenkinek a maga baja, ez az én vélemenyem:P

:D

Üdv

2009. dec. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:
67%
Én sem értem itt a többséget. Én nem pocskondiáztam senkit azért mert megtartotta a leánykori nevét, ezért én is kikérem magamnak, hogy azt mondják röhejes az, ha felvettem a férjem vezetéknevét is. Attól még mert valakit Nagyné Mayer Ildikónak hívnak mondjuk, attól már elnyomja a férje? Ez akkora marhaság, hogy hihetetlen! Mindenki vegye fel úgy, ahogy neki tetszik mert egyik verzió sem jobb a másiknál. Én nem azért vettem fel a férjem vezetéknevét is, mert el vagyok nyomva, hanem mert nekem így tetszik és nagy ívben teszek arra, hogy ez zavarja azt, akinek a lánykori neve maradt. Engem sem érdekel az ő névválasztása és nem is kommentálom, úgyhogy tegye ő is ezt.
2009. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
94%

Na drágám:)

Én sem vettem fel a férjem nevét és meg is kaptam a magamét az olyanoktól mint te akik furcsállják. Az új házsasági névhasználati törvény képzeld nem a női egyenjogúságról hanem a férfiúi liberalizmusról szól. Ugyanis anno az aki ezt beterjesztette azzal az indokkal tette,hogy a férfinak is legyen joga választani. Ennyit a törvényről...


Az én történetem:

Apukámnak két lánya van és ha mi felvesszük a férjeink nevét kihal a történelmi név. Nagyon szerettem volna-né lenni. De nekem a férjem felajánlotta,hogy tartsam meg a nevem, mert mi még a liberális törvény előtt 2003-ban házasodtunk. Mi így valósíthattuk azt meg,hogy összevont kötőjeles családneve van a gyerekeinknek, tetszik nem tetszik. Ugyanis 2004-ben módosult a törvény és lehetővé tette ezt a névváltoztatást... két fiam van és büszkén viselik nevüket. ( Se ezzel az ötletével férjem nem csak nekem szerzett örömet hanem apukámnak is, jah,hogy egyes rokonai a mai napig a fejemhez vágják,hogy nem vagyok -né? Nem érdekel mi tudjuk miért van így)

S tudod egy családot nem a szülők névhasználata illetve választása határoz meg. Ha már valaki házas akkor az úgy is gondolja..Na ne már,hogy ezen múljon, ohgy ki mennyire van benne a buliban.

2009. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:
74%
Ha elvesz a párom, én is maximum a kötőjeles verziót tudom elképzelni, nem szeretnék -né lenni sem ilyen, sem olyan formában. Nagyon ritka vezetéknevem van, tehát ezt nem adom! A párom vezetékneve teljesen hétköznapi. Mivel a családból senki nem viszi tovább (sajnos) az én vezetéknevemet, így megegyeztünk abban, hogy a gyerkőc mindkettőnk nevét kapja, kötőjelesen.
2009. dec. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!