Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az lehetőségről, ha valaki nem veszi fel a férje nevét házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Tehát magyarán marad a lánykori neve. Nekem kicsit furcsa. Sőt nem is kicsit.Én azt érzem mögötte, hogy az a valaki nem akarja igazán ezt a dolgot.Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő. Összeházasodtak, mert már 37 éves, összeházasodtak, mert muszáj volt...(Indoknak légyszi olyat ne írjatok, hogy "mert macerás az új papírokat beszerezni. Nem macerás. Egy napp alatt el lehet mindent intézni, onnan már a Hivatalok dolga!)
2009. dec. 3. 09:27
 51/95 anonim ***** válasza:
81%

Én megtartottam a nevem. Nem azért mert nem tetszett a férjemé, hanem mert így döntöttünk. Mindenki tudja, hogy házasok vagyunk és összetartozunk.

Az hogy valaki felveszi e férje nevét vagy sem, szerintem egyáltalán nem befolyásolja a köztük levő kapcsolatot.

Láttam így is, úgy is szétmenni párokat és boldog kapcsolatokat is.

Az előző hozzászóláásokra visszatérve pedig, ha úgyis valaki a leánykori nevén mutatkozik be mindenhol, akkor meg mit számít neki, hogy mi van a személyiben?

Ha párként mutatkozunk be, akkor a férjem bemutatkozik, én meg a keresztnevemet mondom úgyis

pl.

Kiss Gábor vagyok, feleségem Anna.

Nem azt mondja:

Kiss Gábor vagyok, feleségem Kissné Kovács Anna

Ha meg én megyek egyedül valahova, akkor miért kell mindenhol hangoztatni, hogy nem csak Kovács Anna, hanem Kiss Gábor felesége vagyok.

Ettől nem lesz valaki sem hűségesebb, sem csapodárabb, csak egyszerűen így döntött.

Lehet, hogy ez feminista nézett, de én így gondolom :-)

2009. dec. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 A kérdező kommentje:
hehe:) akkor megint leírnám, hogy az én nevem is kötőjeles. Nem értem, most komolyan ezen vagyunk megakadva, hogy a "né" szerintetek miért propagált általam??:)
2009. dec. 3. 10:17
 53/95 A kérdező kommentje:
aki szép, okos , kerek válaszokat ír, akár az egyik, akár a másik "oldal" szemszögéből, annak köszönöm. Értelmes válaszokat mindig jó olvasni!!:)
2009. dec. 3. 10:19
 54/95 anonim ***** válasza:
70%

Én sem vettem fel a férjem nevét. Én például már tízéves koromban kiakadtam azon, hogy ha anyám Kovács Józsefné, akkor apám miért nem Szabó Jolánné?? Miért csak a nőről derül ki, hogy VALAKIÉ???


Úgyhogy mire megtaláltam az igazit (20 évesen) már bőven tudtam, hogy a saját nevemen fogok "továbbfutni" :)


Arról nem is beszélve, hogy ok, nem macerás a papírok beszerzése, de van egy kolléganőm, aki felvette a férje vezetéknevét. Tudod, mit szív a mai napig, ha pld. a TB-nél kell elintéznie valamit? Mert képtelenek átírni a férjes nevére!!!! Röhejes.

2009. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:
48%
10:14es, ez szép!!De tényleg!Szép gesztus volt a férjedtől!És ebben az esetben teljesen megértem, hogy megmarad a lánykori név.De amúgy "rokonlélek vagyok" szóval név-felvevő párti:)
2009. dec. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit talán off, de mégsem:

Igazából úgy érzem, a teljes X Y-nés nevekkel akadhatnak problémák.

Anno egy többezres létszámú gyárban dolgoztam, ahol a dolgozók közül csupán a közvetlen együtt hajtók ismerték egymást, így mindenki neve szerepelt a köpenyén. Ha egy másik soron dolgozóval volt dolgom, és a köpenyén pl. az szerepelt, hogy X Józsefné, akkor ugyebár, az az új keresztneve...

"Kedves Józsefné, megtenné, hogy ...?"

Kínosnak éreztem. Hogy szólítsam? Józsefné? :S

2009. dec. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:
80%
A 10:19-es vagyok ismét... :) Azt elfelejtettem írni, hogy most 37 vagyok, tehát 17 éve élek boldog házasságban, gyerekekkel a férjemmel, akinek nem viselem a nevét... (csak a gyerekeink viselik) :)
2009. dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:
84%
Hát ez hihetetlen... véleményem szerint, aki felveszi a férje nevét az esküvő után, felveszi, aki nem, nem, és mivel - mint egy névváltozáspárti írta itt - ez SZOKÁS ÉS NEM TÖRVÉNY, senkit sem lehet megszólni a választásáért. Bizony-bizony, még azt sem, aki NEM veszi fel a férje nevét. Mert joga van hozzá, hogy így tegyen, ha ezt akarja. Pont. Ettől még nem lesz kevesebb, kisebb, vagy kevésbé szerető hitves, és igenis ugyanolyan család lesznek, mint a -nék. A "mi lesz a gyerekekkel" hivatkozás meg, már ne is haragudjatok, de nevetséges. Ugyan mi lenne a gyerekekkel? Megszületnek, felnőnek, stb. ugyanúgy, mint a többi gyerek.
2009. dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 A kérdező kommentje:
ki szólja már meg megint a "lánykori nevű" hites feleségeket?? Én ezt nem értem... minket szapultok csak, a "kisebbséget", hogy mennyire szapulunk titeket. Olvasgatom a rokonlelkek válaszait, de én nem találok benne "ugrásra kész feleségeket" :)
2009. dec. 3. 10:25
 60/95 anonim ***** válasza:
81%

10:22-es vagyok, kérdező, te ezek szerint nem olvastál pár választ: "ha nem veszi fel a férje nevét, nem is igazi család", "mi lesz így a gyerekekkel", "attól igazi család", és persze: a "szerető hitves".

Fura... azt írod, te elfogadod a más véleményt, mégis folyton belekötsz azokba, akik más véleményen vannak, és közlöd, hogy ez támadás ellened/ellenetek. Pedig szó sincs róla, különböző nézeteink vannak a témáról, és kész...

2009. dec. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!