Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az lehetőségről, ha valaki nem veszi fel a férje nevét házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Tehát magyarán marad a lánykori neve. Nekem kicsit furcsa. Sőt nem is kicsit.Én azt érzem mögötte, hogy az a valaki nem akarja igazán ezt a dolgot.Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő. Összeházasodtak, mert már 37 éves, összeházasodtak, mert muszáj volt...(Indoknak légyszi olyat ne írjatok, hogy "mert macerás az új papírokat beszerezni. Nem macerás. Egy napp alatt el lehet mindent intézni, onnan már a Hivatalok dolga!)
2009. dec. 3. 09:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Egyetlen egy nagy baj van a kérdésed feltevésével. Magyarázatot fűzöl hozzá amivel aztán később önellentmondásba kerülsz. Legközl4ebb csak egyszerűen kérd a véleményünket és ne tedd hozzá,hogy neked ezért meg azért furcsa és szerinted ilyen meg olyan okból házasodik aki így meg úgy. S a végén még véded magad aztán kiderül,ohgy a válaszolok közül azok közé tartozol akik valamilyen formában megtartották a saját nevüket. Szóval ez van.

2009. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/95 anonim ***** válasza:
Szerintem maga a kérdés nem provokatív, a kérdező csak a személyes véleményét írta le a magyarázatban. Viszont nagyon tanulságos volt számomra. Álmomban nem gondoltam volna, hogy egy ilyen kérdés ekkora vitát robbant ki. Ennél már csak a gyermekvállalás topik brutálisabb. :-D
2009. dec. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/95 anonim ***** válasza:
0%
A legjobb ha valaki felveszi a férje nevét, viszont megtartja közben a saját nevét is, pl: xy -né vezetéknév keresztnév.
2009. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 anonim ***** válasza:

"Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő"


Bocsánat, én nem leszek a férjem tulajdona. Én szerető hitves ÉS önálló nő vagyok. Nem kell felvennem senki nevét, mert van sajátom.

2009. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/95 send válasza:

Én se értem ezt a négy évvel ezelőtti kérdést. Mi az, hogy nem akarja a dolgot? Ha nem akarja, akkor férjhez se megy, ma már elég sokan nem teszik ezt. És a férjed Ő mennyire akarja? Honnan tudni? Ő mit változtat a nevén? Semmit? Akkor meg miről beszélünk? Miért csak az a kérdés, te mennyire akarod? Miért kell egy nőnek alárendeltként megjelenni egy kapcsolatban? Mindez csak hagyomány, s olyan hagyomány, amelyen már rég túl lehetne lépni, a jog lehetőséget is ad rá. S igen, azért is, mert egy nő legyen önálló. Nehogy már azért, mert nem férjes neve van, akkor egyes bunkók szabad prédaként tekintsenek rá. Ez egy régi begyöpesedett nőellenes társadalmat mutat. Egy nő önálló szabad döntésből menjen férjhez, ne azért, hogy valaki oltalma alá kerüljön.Mondom mindezt férfiként, akinek 20 éve olyan felesége van, aki nem vette fel a nevemet, mert én rábíztam és nincs ezzel problémám. Ha én nem veszem fel az övét, őtőle milyen alapon várhatnám ezt el. Ennek a hagyománynak nem látom az értelmét egy olyan társadalomban, ahol a nők elvileg egyenjogúak.


84-es válaszolót meg nem értem. Arról nem hallott, hogy úgyis össze lehet házasodni évtizedek óta, hogy mindenki megtartja a nevét? Egyedül a gyerekekét kell eldönteni erre vagy arra.

2013. nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!