Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az lehetőségről, ha valaki nem veszi fel a férje nevét házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Tehát magyarán marad a lánykori neve. Nekem kicsit furcsa. Sőt nem is kicsit.Én azt érzem mögötte, hogy az a valaki nem akarja igazán ezt a dolgot.Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő. Összeházasodtak, mert már 37 éves, összeházasodtak, mert muszáj volt...(Indoknak légyszi olyat ne írjatok, hogy "mert macerás az új papírokat beszerezni. Nem macerás. Egy napp alatt el lehet mindent intézni, onnan már a Hivatalok dolga!)
2009. dec. 3. 09:27
 31/95 anonim ***** válasza:
53%

"Annyira feminimek vagyunk már, meg harcias nők, hogy még ezt is sértésnek vesszük...?:)"


Teljesen jól megfogalmaztad!

És nem ítél senkit sem el a kérdező, csak felvetett egy dolgot, de úgy látszik a sok önérzetes nőtársunkat már ez is bántja:)

2009. dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 A kérdező kommentje:
nem ítélek én el senkit! Eleve úgy indítottam, hogy nagyon furcsa" (nem ezt írtam, de most nem idézem magam, ez a lényeg) mindenki úgy veszi fel, ahogy szeretné... csak félek, hogy ez a dolog is a nagy hajcihő miatt van, hogy MI nők ugyanolyan , egyenrangú felek vagyunk, és punk-tum. És ez így is van. De attól még szép szokás legalább ebben kicsit "igazodni"...:)
2009. dec. 3. 09:57
 33/95 anonim ***** válasza:
72%
Na, ez már sok!!!! Kikérem magamnak! Nem vettem föl a férjem nevét és igazi család vagyunk! Jézus, milyen emberek vannak.
2009. dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
83%

9.54!


Ilyen esetben,ha nem érzed magad önállónak és nem is törekedsz rá nyugodtan használhatod a férjed nevét hiszen ő az Urad és Parancsolód!

2009. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 A kérdező kommentje:
de most miért kell idegeskedni, Én érdemben szeretnék diskurálni. Senkit nem pontozok le a véleménye miatt, és máris jön a "majd én megmondom ennek a kis k.csog kérdezőnek" vélemény...
2009. dec. 3. 09:59
 36/95 anonim ***** válasza:
65%

Én a kötőjelest tarton nem praktikusnak. Akkor a gyerekeknek is kötőjeles nevük lesz? És ha ők házasodnak? Akkor 3 vezetéknevük lesz kötőjellel? És a gyerekeiknek 4 kötőjeles vezetéknevük lesz? Vagy választanak?


A -nés pedig nevetséges.

Nem a vévtől lesz család a család. Már nagyok a gyerekeink, de még mindíg család vagyunk anélkül, hogy felvettem volna a férjem nevét. Szomorú, ha valaki úgy érzi, hogy kell, hogy legyen egy "hovatartozása" ami a névben is ki van fejezve. Mert anélkül nem érzi családnak a családot.

2009. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 A kérdező kommentje:
:) a kötőjeles névválasztásnál lehet a gyerek vezeték neve kötőjeles, meg anélküli is :)
2009. dec. 3. 10:01
 38/95 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Én anno 21 évesen lettem -né, de nem bántam meg. Nekem így tetszett. Én mindenképpen akartam, hogy kiderüljön a nevemből, hogy házas vagyok, de az édesapámtól kapott vezetéknevemet sem szerettem volna feladni. A kötőjeles verzió elég hülyén nézett volna ki nálunk, így maradt a -né. Egy a lényeg, hogy olyat kell választani, ami tetszik!
2009. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
89%

Mindenki olyan nevet vesz fel, amilyet akar, senkinek sincs joga ezért megjegyzéseket tenni a másikra, mert magánügy. Én spec azért vagyok "harcias", mert ex catedra kijelentetted, hogy az nem lehet szerető hitves, aki nem veszi fel a férje nevét. Ha itt előfordult sértés, akkor ez az. Nem a kommentek. Mi például úgy fejezzük ki az összetartozásunkat, hogy szeretjük egymást. Ez is egy lehetőség. :)


(9.48-as)

2009. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
68%

Az már régen rossz, ha a közös vezetéknév tartja össze a házasságot...

Amit megdöbbentőnek tartok, hogy egyes válaszadók - magadat ne sorold közéjük, kedves kérdező - a más véleményen lévőket rögtön feministázzák, és majdhogynem szenteltvizet locsolnak maguk köré, nehogy megfertőzzék őket a buja, saját név megtartására vonatkozó gondolataink...

2009. dec. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!